Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkelketen J.C. Penney vraagt uitstel van betaling aan

Winkelketen J.C. Penney vraagt uitstel van betaling aan

PLANO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De 118 jaar oude Amerikaanse winkelketen J.C. Penney vraagt uitstel van betaling aan. De onderneming maakt al sinds 2011 geen winst meer en raakte door de coronacrisis verder in de problemen.

De bekende onderneming, die in 1902 is opgericht, had in februari nog zo'n 850 vestigingen en 90.000 medewerkers in de Verenigde Staten. De winkelketen wil gaan herstructureren en is van plan filialen te sluiten om het hoofd boven water te kunnen houden.

Er leven al langer zorgen over het voortbestaan van de winkelketen, die in april nog een rentebetaling miste. Zo had het bedrijf last van concurrentie door webwinkels en bouwde het een schuldenlast op van circa 8 miljard dollar (7,3 miljard euro).

J.C. Penney kiest noodgedwongen voor een zogeheten Chapter 11-faillissementsprocedure. Zo kunnen de winkels toch openblijven terwijl aan een reddingsplan wordt gewerkt. "Tot deze pandemie toesloeg, hadden we aanzienlijke vooruitgang geboekt bij de wederopbouw van ons bedrijf", aldus topvrouw Jill Soltau in een verklaring.

Meer uit Financieel

Aandelenbeurzen New York sluiten lager na speech Powell

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Beleggers verwerkten onder andere een toespraak van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell. Hij waarschuwde dat er nog altijd een risico bestaat dat een te sterke verlaging van de rente de inflatie te veel aanjaagt.

3 uur geleden
Wereldbank versnelt hulp aan Argentinië

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank verleent Argentinië sneller financiële hulp, maakt het instituut uit Washington bekend. De bank voor ontwikkelingssamenwerking wil de komende maanden 4 miljard dollar inzetten voor het Zuid-Amerikaanse land, dat kampt met een snelle waardedaling van de nationale munt en staatsobligaties.

4 uur geleden
Fed-baas Powell wijst op risico van te lage rente

WARWICK (ANP) - Het blijft risicovol om de rente te verlagen in de Verenigde Staten, omdat dit de inflatie te sterk kan aanjagen. Daarvoor waarschuwde Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve, in een toespraak in de staat Rhode Island. Tegelijkertijd benadrukte hij dat de Amerikaanse arbeidsmarkt zwakker is geworden, wat juist weer een reden kan zijn om de economie te stimuleren met lagere leenkosten.

6 uur geleden
Onlinebank Revolut investeert ruim 11 miljard euro in uitbreiding

LONDEN (ANP) - Revolut investeert de komende vijf jaar 11,5 miljard euro, maakt de onlinebank bekend. Het Brits-Litouwse bedrijf steekt onder andere geld in de uitbreiding naar dertig nieuwe landen.

8 uur geleden
ASMI nipt lager na omzetwaarschuwing, Damrak zet opmars voort

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen dinsdag opnieuw over een breed front omhoog, ondanks een omzetwaarschuwing van chiptoeleverancier ASMI. Het bedrijf werd negatiever over de inkomsten in de tweede jaarhelft door een zwakker dan verwachte vraag.

8 uur geleden
DHL hervat pakketbezorging naar de VS

BONN (ANP/DPA) - DHL stuurt vanaf donderdag weer pakketten naar de Verenigde Staten. Het Duitse postbedrijf verzond vier weken geen pakketten naar het land als gevolg van nieuwe regelgeving rondom invoerrechten. De pakketbezorging wordt nu hervat voor zakelijke klanten. Particulieren kunnen zogeheten cadeauzendingen - pakketten zonder commercieel doel - tot een waarde van maximaal 100 dollar sturen.

9 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia daalt op Wall Street na sterke opmars

NEW YORK (ANP) - Nvidia (min 1,4 procent) ging dinsdag omlaag op de beurzen in New York. Het aandeel van de belangrijke ontwikkelaar van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) bereikte een dag eerder een nieuw recordniveau na een megadeal met OpenAI. Nvidia, dat inmiddels een beurswaarde heeft van bijna 4,5 biljoen dollar, gaat 100 miljard dollar investeren in het bedrijf achter chatbot ChatGPT.

10 uur geleden