Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkelketen Blokker trekt zich terug uit België en Luxemburg

Winkelketen Blokker trekt zich terug uit België en Luxemburg

AMSTERDAM (ANP) - Winkelketen Blokker trekt zich terug uit België en Luxemburg en gaat zich volledig richten op de Nederlandse markt. Mirage Retail Group, het moederbedrijf van Blokker, verkoopt zijn buitenlandse Blokker-filialen aan retailondernemer Dirk Bron, bekend als oprichter van budgetsportketen Aktiesport. Hij wil de winkels voorzetten onder de naam Mega World.

Mega World wordt een discountformule, vergelijkbaar met bijvoorbeeld Action. De ombouw van de 121 Belgische en twee Luxemburgse zaken vindt komende maanden plaats. Alle circa 670 medewerkers gaan mee naar de nieuwe eigenaar. Dat is de Dutch Retail Groep, een houdstermaatschappij die Bron speciaal voor zijn nieuwe plannen heeft opgezet. Er zijn geen financiële details naar buiten gebracht.

Blokker was sinds 1977 actief bij de zuiderburen. De laatste jaren liepen de resultaten er duidelijk terug. "Ondanks vele maatregelen en interventies zijn we er niet in geslaagd om deze ontwikkelingen te keren. Ongewijzigd verder gaan was door de opgelopen verliezen niet mogelijk en ingrijpende maatregelen waren onvermijdelijk", erkent topman Michiel Witteveen van het moederbedrijf van Blokker.

Winstgevend bedrijf

Witteveen stelde in december nog dat Blokker eind 2021 weer een winstgevend bedrijf moet zijn. Hij zei in een interview in De Telegraaf dat er in Nederland geen winkels zullen verdwijnen. België was volgens hem wel een probleem. Daarom zouden de zaken daar begin dit jaar worden geëvalueerd. Belgische vakbonden vreesden al dat er veel winkels en banen zouden verdwijnen. Via een eerdere ondernemingsraad van Blokker België hadden ze begrepen dat slechts acht Belgische en Luxemburgse filialen winstgevend waren.

Blokker telt in Nederland 350 eigen filialen en 75 franchisewinkels. Daar werken ruim 5000 werknemers.

Meer uit Financieel

Rijksambtenaren houden eerste 'prikactie' voor meer loon

UTRECHT (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat voeren donderdag actie in Utrecht om meer loon, meldt FNV. Medewerkers van onder meer Rijkswaterstaat, het KNMI en de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) protesteren omdat zij dit jaar geen loonsverhoging krijgen.

54 minuten geleden
Rederij Maersk meldt verstoringen door winterweer Zuidwest-Europa

KOPENHAGEN (ANP) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk meldt verstoringen in de dienstverlening als gevolg van extreem winterweer in Zuidwest- en West-Europa. Spanje wordt woensdag geteisterd door storm Kristin.

2 uur geleden
Webwinkelconcern Amazon schrapt ongeveer 16.000 banen

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkelconcern Amazon gaat ongeveer 16.000 kantoorbanen schrappen als onderdeel van een grote reorganisatie, heeft het concern woensdag bevestigd. Persbureau Reuters meldde vorige week al op basis van ingewijden dat het bedrijf een tweede ronde van ontslagen ging doorvoeren, waarbij duizenden kantoorfuncties zouden verdwijnen.

2 uur geleden
Reuters: China geeft toestemming voor import AI-chips uit VS

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft drie grote technologiebedrijven toestemming gegeven om hoogwaardige kunstmatige-intelligentiechips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Eerder hield Beijing de import van deze H200-chips nog tegen.

2 uur geleden
KLM hervat vrijdag vluchten naar Dubai

AMSTERDAM (ANP) - KLM verwacht vrijdag weer naar Dubai te vliegen. Vluchten naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv gaan voorlopig nog niet door. Dat meldt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij. Vorige week vrijdag maakte KLM bekend meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten te mijden vanwege de "geopolitieke situatie".

3 uur geleden
Goudprijs bereikt nieuw record door sterke verzwakking dollar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van goud steeg woensdag tot een nieuw record, aangejaagd door een sterk afgezwakte Amerikaanse dollar en een vlucht uit staatsobligaties. De Amerikaanse president Donald Trump zei dinsdagavond dat hij zich geen zorgen maakte over de huidige zwakte van de dollar. De dollar daalde daarop aanvankelijk fors. Omdat goud voornamelijk in dollars wordt verhandeld, leiden dalende dollarkoersen meestal tot winsten op de goudmarkt.

4 uur geleden
CNV snapt niets van schrappen banen bij chipfabrikant ASML

VELDHOVEN (ANP) - Vakbond CNV zegt "compleet overdonderd" te zijn door de aankondiging van ASML om 1700 medewerkers te ontslaan. De chipmachinefabrikant uit Veldhoven maakte dat woensdag bekend, net als een recordomzet over vorig jaar. De vakbond vindt het "een heel diffuus verhaal".

4 uur geleden