'Winkelketen Blokker eind 2021 weer winstgevend'
AMSTERDAM (ANP) - Winkelketen Blokker is eind 2021 weer een winstgevend bedrijf. Dat voorspelt Michiel Witteveen, de huidige eigenaar en topman van het concern in een interview met De Telegraaf. Hij zei dat in Nederland geen winkels zullen verdwijnen. België is volgens hem wel een probleem. In januari worden de zaken daar geëvalueerd.
Witteveen nam Blokker in april dit jaar over. De winkelketen doet het volgens hem de laatste drie maanden "significant beter" dan het budget, niet in omzet maar wel in kosten en marge. "We doen minder promotie en verkopen meer producten van het eigen label, waar een hogere marge op zit", legt hij uit.
In 2018 leed Blokker nog fikse verliezen, van "een paar honderd miljoen". Witteveen sprak eerder de ambitie uit Blokker in 2021 naar de beurs te brengen. Zijn belangrijkste aandeelhouders moeten klanten worden die een soort zegeltjes sparen. "Deze ’blokjes Blokker’ kunnen tot 10 procent van de aandelen vertegenwoordigen".
Meer uit Financieel
ROME (ANP/BLOOMBERG) - Het bestuur van Telecom Italia, de belangrijkste telecomaanbieder van Italië, heeft unaniem ingestemd met het overnamebod van de Italiaanse postgroep Poste Italiane ter waarde van 10,8 miljard euro. Dat maakte het telecombedrijf zaterdag bekend.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Steeds meer beurshandelaren zetten in op een verdere daling van het aandeel SpaceX, nog geen maand nadat het raket- en AI-bedrijf van Elon Musk met de grootste beursintroductie ooit naar de beurs in New York is gegaan. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times zaterdag.
10 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese regering zegt de nationalisatie van British Steel door het Verenigd Koninkrijk, een staalbedrijf dat in Chinese handen was, nauwlettend te volgen. Als dat nodig is, zal China passende maatregelen nemen om zijn rechten en belangen te beschermen, waarschuwde het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.
11 uur geledenKOEWEIT (ANP) - Het staatsolieconcern van Koeweit meldt dat een van zijn olie-installaties zaterdag is getroffen door "herhaalde Iraanse aanvallen". Daarbij is aanzienlijke materiële schade ontstaan en zijn enkele mensen gewond geraakt, meldt het Koeweitse staatspersbureau.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Andy Burnham zal maandag, wanneer hij de nieuwe Britse premier wordt, plannen aankondigen voor nieuwe olie- en gasboringen in de Noordzee. Dat meldt de BBC zaterdag.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen in een ingrijpende herziening van het financieringssysteem. De reden is dat de groeiende productie van zonne-energie steeds meer druk legt op het Duitse elektriciteitsnet.
13 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse industrie voor elektrische auto's, een belangrijke pijler van de economie, krijgt het waarschijnlijk een stuk moeilijker. De sector genoot jarenlang bescherming onder voormalig premier Viktor Orbán, maar de nieuwe regering treedt harder op tegen milieuvervuilers en wil de belastingen verhogen.
15 uur geleden