Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkelketen Amac profiteert van grote vraag naar MacBook en iPad

Winkelketen Amac profiteert van grote vraag naar MacBook en iPad

UTRECHT (ANP) - De verkoper van Apple-producten Amac is in het afgelopen boekjaar verder gegroeid, ook al waren de winkels een tijd dicht vanwege de coronamaatregelen. De vijftig filialen tellende winkelketen profiteerde vooral van de grotere vraag naar MacBooks en iPads voor thuiswerken.

De omzet steeg met 18 procent tot 216 miljoen euro. De operationele winst, waar rentebetalingen, afschrijvingen en belastingen nog niet van zijn afgetrokken, dikte met een kwart aan tot 6 miljoen euro. Daarop boekte het moederbedrijf van Amac een nettowinst van 2,1 miljoen euro.

Topman Ed Bindels geeft aan dat Amac het wel moeilijk had in de laatste maanden van het boekjaar dat liep tot 31 maart. De fysieke winkels hadden te maken met een harde lockdown vol beperkingen. Daardoor was het bedrijf meer geld kwijt aan marketing voor zijn webshop. De operationele winst steeg dan ook minder hard dan in het voorgaande boekjaar, toen dit resultaat bijna verdubbelde.

Amac is de grootste winkelketen van Nederland die puur is gespecialiseerd in Apple-producten. De keten groeide de afgelopen tien jaar hard door overnames van andere verkopers van Apple-elektronica, zoals iCentre, Ivizi en Xando.

Meer uit Financieel

Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen weer welkom in Qatar

DOHA (ANP/AFP) - Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn weer welkom op de luchthaven van het Qatarese Doha. Dat is voor het eerst sinds de start van de Iranoorlog eind februari. De Qatarese luchtvaartautoriteit laat weten dat de activiteiten van buitenlandse maatschappijen "geleidelijk worden hervat".

7 minuten geleden
Woonbond kritisch over versoepeling Wet betaalbare huur

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".

16 minuten geleden
Franse autoriteiten willen Elon Musk ondervragen over X

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben maandag een uitnodiging gestuurd naar Elon Musk om hem vragen te stellen over zijn socialemediaplatform X. De autoriteiten in Frankrijk doen al langer onderzoek naar X waarbij in februari nog een inval werd gedaan bij het Parijse kantoor van het bedrijf.

18 minuten geleden
Nederlands toerismebureau: minder bezoekers uit Azië door oorlog

DEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt minder bezoekers uit Azië, zoals uit China, Japan en India, over de vloer door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat hoort het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) vanuit de sector. Door de oorlog is het vliegverkeer tussen Azië en Europa ernstig verstoord. Dat leidt tot minder bezoek aan bij Aziaten populaire toeristische trekpleisters als het waterrijke dorp Giethoorn, de molens van Kinderdijk en het bloemenpark Keukenhof, aldus het NBTC.

1 uur geleden
Nederlandse export bloemen en planten krimpt in eerste kwartaal

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse export van bloemen en planten is in het eerste kwartaal van 2026 licht gekrompen. De totale waarde van de uitvoer van bloemen en planten bedroeg bijna 2,1 miljard euro. Dat is 0,6 procent minder dan een jaar geleden, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB).

1 uur geleden
China boos over legeroefening VS, Filipijnen en Japan

MANILLA (ANP/RTR/DPA) - China is boos over militaire oefeningen van de Verenigde Staten, de Filipijnen en voor het eerst ook Japan. "De komst van troepen van buiten schept verdeeldheid en confrontatie", waarschuwt China.

2 uur geleden
Bloomberg: Brussel kijkt naar verdeling vliegtuigbrandstof EU

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil kijken hoe het de verdeling van vliegtuigbrandstof in de EU kan "optimaliseren", meldt Bloomberg op basis van concept-energiemaatregelen die het heeft ingezien. De Europese Commissie presenteert woensdag een pakket energiemaatregelen vanwege de hoge energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden