Winkelketen Amac profiteert van grote vraag naar MacBook en iPad
UTRECHT (ANP) - De verkoper van Apple-producten Amac is in het afgelopen boekjaar verder gegroeid, ook al waren de winkels een tijd dicht vanwege de coronamaatregelen. De vijftig filialen tellende winkelketen profiteerde vooral van de grotere vraag naar MacBooks en iPads voor thuiswerken.
De omzet steeg met 18 procent tot 216 miljoen euro. De operationele winst, waar rentebetalingen, afschrijvingen en belastingen nog niet van zijn afgetrokken, dikte met een kwart aan tot 6 miljoen euro. Daarop boekte het moederbedrijf van Amac een nettowinst van 2,1 miljoen euro.
Topman Ed Bindels geeft aan dat Amac het wel moeilijk had in de laatste maanden van het boekjaar dat liep tot 31 maart. De fysieke winkels hadden te maken met een harde lockdown vol beperkingen. Daardoor was het bedrijf meer geld kwijt aan marketing voor zijn webshop. De operationele winst steeg dan ook minder hard dan in het voorgaande boekjaar, toen dit resultaat bijna verdubbelde.
Amac is de grootste winkelketen van Nederland die puur is gespecialiseerd in Apple-producten. De keten groeide de afgelopen tien jaar hard door overnames van andere verkopers van Apple-elektronica, zoals iCentre, Ivizi en Xando.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
5 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
21 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
22 uur geleden