
Winkelketen Action ziet omzet met een derde stijgen
ZWAAGDIJK (ANP) - Winkelketen Action heeft de omzet in de eerste helft van dit jaar met ruim een derde omhoog zien gaan tot 5,2 miljard euro. Dat kwam mede doordat het bedrijf nieuwe filialen heeft geopend.
De omzet, exclusief de nieuw geopende winkels, groeide met bijna 22 procent. Het aantal winkels groeide in de afgelopen periode met 90 tot 2353 winkels, in 11 landen. Action opende ook een webshop in België, na "het succes van de webshop in Nederland." Online verkoopt het bedrijf veel producten die niet in de winkels verkrijgbaar zijn, bijvoorbeeld vanwege hun omvang.
"Ook in het eerste halfjaar van 2023 zien we dat meer klanten naar onze winkels komen, waardoor onze omzet is gestegen. De groei vraagt veel inzet van onze medewerkers", zegt Hajir Hajji, topvrouw van Action, in een toelichting.
Kwartaalverslag
Uit het kwartaalverslag van de Britse investeerder 3i, dat een groot belang in Action beheert, komt naar voren dat ook de winst steeg. Het resultaat voor aftrek van belastingen, rentes en afschrijvingen steeg met ruim 50 procent tot 683 miljoen euro.
Daarmee stijgt ook de waarde van de budgetwinkelketen. Inmiddels hangt 3i een prijskaartje van net geen 12 miljard pond aan een belang van 52,9 procent. Daarmee komt de waarde van heel het bedrijf uit op 22,6 miljard pond, omgerekend 26 miljard euro.
Meer uit Financieel
SOUTH BURLINGTON (ANP) - Medeoprichter Jerry Greenfield heeft besloten te vertrekken bij Ben & Jerry's. Dat meldt de andere oprichter van het Amerikaanse ijsmerk Ben Cohen in een bericht op X, waarin hij een verklaring deelt. "Dit is een van de moeilijkste en pijnlijkste beslissingen die ik ooit heb moeten maken", stelt Greenfield daarin.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft woensdag tijdens zijn jaarlijkse beleggersdag nieuwe groeiplannen gepresenteerd en financiële doelstellingen vastgesteld voor 2028. Het post- en pakketbedrijf verwacht dat de omzet in dat jaar meer dan 4 miljard euro bedraagt en dat het bedrijfsresultaat boven de 175 miljoen euro uitkomt.
46 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag iets lager gesloten. Beleggers kijken met name uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De verwachting is dat de Amerikaanse koepel van centrale banken woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld voor het eerst dit jaar gaat verlagen.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft gaat de komende vier jaar 30 miljard dollar (meer dan 25 miljard euro) investeren in het Verenigd Koninkrijk, onder meer in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat is de grootste financiële toezegging die het Amerikaanse softwareconcern ooit in het VK heeft gedaan.
10 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkende Nederlanders met een modaal inkomen gaan er volgend jaar maandelijks netto 38,50 euro op vooruit. Dat volgt uit doorrekeningen van hr-dienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, na de bekendmaking van de rijksbegroting op Prinsjesdag.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Witte Huis schuift de deadline voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok verder op, tot 16 december. Eigenlijk moest het Chinese moederbedrijf ByteDance de populaire app voor woensdag verkopen, op straffe van een verbod in de Verenigde Staten.
11 uur geledenVEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Voorzitter van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé Paul Bulcke treedt vervroegd af. Dit komt enkele weken nadat topman Laurent Freixe werd ontslagen vanwege een romantische relatie met een directe ondergeschikte.
13 uur geleden