Winkeliers zien verkopen opnieuw aantrekken
DEN HAAG (ANP) - Winkels in Nederland hebben in juni hun verkopen opnieuw zien aantrekken. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ging het om een toename van 6 procent ten opzichte van een jaar eerder. Vergeleken met juni 2019 kwam de omzet van de detailhandel bijna 17 procent hoger uit.
Hiermee zijn de gemeten verkoopstijgingen wel ietsje minder sterk dan in mei. Daarbij speelt mee dat de verkopen in mei 2020, waarmee toen werd vergeleken, nog erg laag waren door corona. In juni vorig jaar krabbelden winkels juist op van de gevolgen van de eerste lockdown.
Kledingwinkels en verkopers van schoenen en lederwaren hebben afgelopen maand voor de vierde maand achter elkaar meer omgezet dan een jaar eerder. Hun omzet ligt eveneens weer boven het niveau van 2019. Ook de verkopen van meubelzaken, doe-het-zelfzaken, winkels in recreatieartikelen en drogisterijen waren hoger dan vorig jaar en het jaar ervoor. Elektronicawinkels en witgoedverkopers hebben wel minder omgezet dan in juni 2020, maar meer dan in juni 2019.
Online shoppen
Verder komt naar voren uit de cijfers dat supermarkten 0,1 procent groei lieten zien. Zij verkochten vorig jaar in de eerste maanden van de coronapandemie al erg veel doordat er toen veel gehamsterd werd. Vandaar dat de toename op jaarbasis hier niet erg groot uitpakt. Speciaalzaken waren daarnaast goed voor een omzetplus van 1,5 procent.
Shoppen via het internet won door de virusuitbraak flink aan populariteit en lijkt almaar meer gedaan te worden. De online-omzet van de detailhandel lag vorige maand ruim 17 procent hoger dan in juni 2020. Pure webwinkels zagen hun verkopen met 15 procent toenemen en de online-omzet van zaken die ook fysieke winkels hebben, groeide met 20 procent.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse autoriteiten hebben dinsdag een inval gedaan bij het Parijse kantoor van socialmediaplatform X van Elon Musk. De huiszoeking wordt gedaan door cybercrime-onderzoekers van de Parijse openbare aanklager in samenwerking met de nationale politie en de Europese politiedienst Europol.
49 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted verkoopt zijn Europese activiteiten met windmolens op land aan investeerder Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) in een deal ter waarde van 1,44 miljard euro. Het bedrijf wil zich volledig richten op zijn activiteiten met windparken op zee in Europese kernmarkten.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China verbiedt vanaf volgend jaar verzonken deurgrepen in auto's uit zorgen over de veiligheid. Het is het eerste land dat zo'n verbod invoert. Aanleiding zijn incidenten waarbij de deuren niet opengingen.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De Duitse staat investeert 3,3 miljard euro in het Duitse deel van de Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT, maakt die organisatie bekend. Voor het geld krijgen de Duitsers een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven gaat dit jaar scherper toezien op drones in zijn luchtruim. Havenmeester René de Vries hamerde dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers op het belang van toezicht vanwege ongewenste dronevluchten in Europa.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt een IT-bedrijf om vermoedens van verboden afspraken over personeel. Volgens de marktwaakhond heeft het bedrijf, dat niet bij naam wordt genoemd, mogelijk afspraken gemaakt met andere bedrijven om elkaars medewerkers niet actief te benaderen of in dienst te nemen.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De ontwikkelaar van zelfsturende auto's Waymo heeft 16 miljard dollar (13,6 miljard euro) aan investeringen opgehaald. Daarmee is het dochterbedrijf van techconcern Alphabet, ook eigenaar van Google, in totaal 126 miljard dollar waard.
3 uur geleden