Winkeliers zien verkopen opnieuw aantrekken
DEN HAAG (ANP) - Winkels in Nederland hebben in juni hun verkopen opnieuw zien aantrekken. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ging het om een toename van 6 procent ten opzichte van een jaar eerder. Vergeleken met juni 2019 kwam de omzet van de detailhandel bijna 17 procent hoger uit.
Hiermee zijn de gemeten verkoopstijgingen wel ietsje minder sterk dan in mei. Daarbij speelt mee dat de verkopen in mei 2020, waarmee toen werd vergeleken, nog erg laag waren door corona. In juni vorig jaar krabbelden winkels juist op van de gevolgen van de eerste lockdown.
Kledingwinkels en verkopers van schoenen en lederwaren hebben afgelopen maand voor de vierde maand achter elkaar meer omgezet dan een jaar eerder. Hun omzet ligt eveneens weer boven het niveau van 2019. Ook de verkopen van meubelzaken, doe-het-zelfzaken, winkels in recreatieartikelen en drogisterijen waren hoger dan vorig jaar en het jaar ervoor. Elektronicawinkels en witgoedverkopers hebben wel minder omgezet dan in juni 2020, maar meer dan in juni 2019.
Online shoppen
Verder komt naar voren uit de cijfers dat supermarkten 0,1 procent groei lieten zien. Zij verkochten vorig jaar in de eerste maanden van de coronapandemie al erg veel doordat er toen veel gehamsterd werd. Vandaar dat de toename op jaarbasis hier niet erg groot uitpakt. Speciaalzaken waren daarnaast goed voor een omzetplus van 1,5 procent.
Shoppen via het internet won door de virusuitbraak flink aan populariteit en lijkt almaar meer gedaan te worden. De online-omzet van de detailhandel lag vorige maand ruim 17 procent hoger dan in juni 2020. Pure webwinkels zagen hun verkopen met 15 procent toenemen en de online-omzet van zaken die ook fysieke winkels hebben, groeide met 20 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft zijn gasproductie in de Noordzee uitgebreid. Bij het platform N05-A, 20 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog, is een tweede productieput in gebruik genomen. Daardoor kan de gaswinning uit dit relatief kleine gasveld verder worden opgeschaald.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.
16 uur geleden