Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkeliers zien verkopen opnieuw aantrekken

Winkeliers zien verkopen opnieuw aantrekken

DEN HAAG (ANP) - Winkels in Nederland hebben in juni hun verkopen opnieuw zien aantrekken. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ging het om een toename van 6 procent ten opzichte van een jaar eerder. Vergeleken met juni 2019 kwam de omzet van de detailhandel bijna 17 procent hoger uit.

Hiermee zijn de gemeten verkoopstijgingen wel ietsje minder sterk dan in mei. Daarbij speelt mee dat de verkopen in mei 2020, waarmee toen werd vergeleken, nog erg laag waren door corona. In juni vorig jaar krabbelden winkels juist op van de gevolgen van de eerste lockdown.

Kledingwinkels en verkopers van schoenen en lederwaren hebben afgelopen maand voor de vierde maand achter elkaar meer omgezet dan een jaar eerder. Hun omzet ligt eveneens weer boven het niveau van 2019. Ook de verkopen van meubelzaken, doe-het-zelfzaken, winkels in recreatieartikelen en drogisterijen waren hoger dan vorig jaar en het jaar ervoor. Elektronicawinkels en witgoedverkopers hebben wel minder omgezet dan in juni 2020, maar meer dan in juni 2019.

Online shoppen

Verder komt naar voren uit de cijfers dat supermarkten 0,1 procent groei lieten zien. Zij verkochten vorig jaar in de eerste maanden van de coronapandemie al erg veel doordat er toen veel gehamsterd werd. Vandaar dat de toename op jaarbasis hier niet erg groot uitpakt. Speciaalzaken waren daarnaast goed voor een omzetplus van 1,5 procent.

Shoppen via het internet won door de virusuitbraak flink aan populariteit en lijkt almaar meer gedaan te worden. De online-omzet van de detailhandel lag vorige maand ruim 17 procent hoger dan in juni 2020. Pure webwinkels zagen hun verkopen met 15 procent toenemen en de online-omzet van zaken die ook fysieke winkels hebben, groeide met 20 procent.

Meer uit Financieel

Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

3 uur geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

3 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

4 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

5 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

6 uur geleden
CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

7 uur geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

7 uur geleden