Winkeliers willen dat verhuurders afzien van verhoging huurprijs
LEIDSCHENDAM (ANP) - Winkeliers willen dat de huur van hun panden dit jaar niet stijgt. Volgens belangenbehartiger de Raad Nederlandse Detailhandel (RND) zijn verhuurders van plan de prijzen de komende periode met meer dan 6 procent omhoog te gooien, maar dit noemt de RND niet rechtvaardig. Winkeliers zouden nog last hebben van de coronacrisis en daardoor hogere huren niet kunnen betalen.
De verhoging van de huurprijs is niet tegen de regels, zegt de RND. Maar deze stijging is "in de praktijk allerminst te rechtvaardigen", aldus de brancheorganisatie in een verklaring. Terwijl winkeliers er door de coronacrisis schulden bijkregen, is "de financiële positie van vastgoed- en pensioenfondsen, die nooit een lockdown kenden, verder versterkt", klinkt het. Een verlaging van de huurprijs zou volgens de RND meer op zijn plaats zijn.
Winkeliers zouden ook nog steeds kampen met minder klanten vergeleken met voor de coronacrisis en de gestegen inkoopkosten maar beperkt kunnen doorberekenen aan klanten. Ook moeten de schulden die winkeliers aangingen om de tijd door te komen, vanaf oktober met rente worden terugbetaald.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder en het Spaanse Puig, bekend van merken als Jean Paul Gaultier en Charlotte Tilbury, gaan niet fuseren. De bedrijven waren in gesprek, maar deze zijn beëindigd. Over de redenen deden de merken geen uitspraken.
8 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk overweegt mogelijk een winstbelasting in te voeren voor bedrijven die profiteren van de flink gestegen energieprijzen door de Iranoorlog. Dat heeft de Franse minister van Financiën vrijdag gezegd.
14 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan krijgt voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten weer een lading ruwe olie uit die regio geleverd. Het schip komt volgens het Japanse ministerie van Handel maandag aan.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag hoger begonnen. De hoop op een spoedig einde van de oorlog in het Midden-Oosten bleef de stemming op de beursvloeren ondersteunen. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump zal het conflict met Iran snel voorbij zijn. Ook de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde "goede tekenen" te zien in de besprekingen met Iran, ondanks dat de landen nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.
53 minuten geledenNICOSIA (ANP) - Het verzoek van Italië voor extra fiscale ruimte voor maatregelen tegen de energiecrisis vindt geen gehoor in de EU-lidstaten. Alleen Spanje steunt het verzoek, maar niet voor maatregelen op de korte termijn zoals Italië wil. Ministers van Financiën van onder meer België, Litouwen en Cyprus wijzen het idee resoluut van de hand, zo bleek vrijdag voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiën van de eurogroeplanden in Nicosia.
54 minuten geledenUTRECHT (ANP) - CNV wil dat werkgevers moeders meer ondersteunen na de geboorte van een kind. De vakbond stelt wekelijkse gesprekken met leidinggevenden voor, meer betrokkenheid van de bedrijfsarts en een zogeheten mum-buddy, een ervaren collega die ook vertrouwenspersoon is.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n vijftig winkels van slijterijketen Gall & Gall blijven vrijdag dicht omdat medewerkers het werk opnieuw neerleggen, stelt FNV. De vakbond is ontevreden met het eindbod van Gall & Gall voor een nieuwe cao. Vooral in de regio's Rotterdam, Amsterdam en Eindhoven zouden veel vestigingen gesloten blijven.
2 uur geleden