Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkeliers willen dat verhuurders afzien van verhoging huurprijs

Winkeliers willen dat verhuurders afzien van verhoging huurprijs

LEIDSCHENDAM (ANP) - Winkeliers willen dat de huur van hun panden dit jaar niet stijgt. Volgens belangenbehartiger de Raad Nederlandse Detailhandel (RND) zijn verhuurders van plan de prijzen de komende periode met meer dan 6 procent omhoog te gooien, maar dit noemt de RND niet rechtvaardig. Winkeliers zouden nog last hebben van de coronacrisis en daardoor hogere huren niet kunnen betalen.

De verhoging van de huurprijs is niet tegen de regels, zegt de RND. Maar deze stijging is "in de praktijk allerminst te rechtvaardigen", aldus de brancheorganisatie in een verklaring. Terwijl winkeliers er door de coronacrisis schulden bijkregen, is "de financiële positie van vastgoed- en pensioenfondsen, die nooit een lockdown kenden, verder versterkt", klinkt het. Een verlaging van de huurprijs zou volgens de RND meer op zijn plaats zijn.

Winkeliers zouden ook nog steeds kampen met minder klanten vergeleken met voor de coronacrisis en de gestegen inkoopkosten maar beperkt kunnen doorberekenen aan klanten. Ook moeten de schulden die winkeliers aangingen om de tijd door te komen, vanaf oktober met rente worden terugbetaald.

Meer uit Financieel

Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

1 minuut geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

46 minuten geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

2 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

2 uur geleden
Personeel Aldi België staakt om mogelijke opening op zondag

EKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.

3 uur geleden
Nederlanders eten recordaantal aardbeien in 2025

ZOETERMEER (ANP) - Nederlanders aten een recordaantal aardbeien in 2025. Dat meldt belangenvereniging GroentenFruit Huis. In totaal aten Nederlanders bijna zes reguliere bakjes per persoon.

3 uur geleden
Aandeelhouders Warner Bros. akkoord met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van Warner Bros. Discovery hebben ingestemd met de overname van het entertainment- en mediaconcern door concurrent Paramount Skydance. Door die deal van 110 miljard dollar (94 miljard euro) ontstaat een fusiebedrijf dat duizenden bekende films en series in huis heeft, naast veel Amerikaanse televisiezenders.

3 uur geleden