Winkeliers treffen minder fraudeurs op zwarte lijst
LEIDSCHENDAM (ANP) - Vorig jaar zijn 554 fraudeurs herkend via het register van de Stichting Fraude Aanpak Detailhandel (FAD). Toen werden ongeveer 362.000 sollicitanten gescreend via het register, maakte de stichting bekend.
Een jaar eerder, in coronajaar 2020, liepen nog 1046 mensen tegen de lamp. Dat was wel een bijzonder jaar omdat de vraag naar bijvoorbeeld beveiligers in bouwmarkten veel groter was. Ook de vraag naar medewerkers in supermarkten was groter.
Het gaat om mensen die op de zwarte lijst van de stichting staan. Iemand komt in dit waarschuwingsregister als hij of zij eerder bij een winkel werkte en er sprake was van bewezen fraude en ontslag en hiervan aangifte is gedaan bij de politie. Dan sta je voor maximaal vier jaar op de lijst. Als je dan solliciteert bij een ander bedrijf in de branche, zal die opmerken dat je op de lijst staat en je daarom hoogstwaarschijnlijk niet aannemen.
Volgens de stichting is het waarschuwingsregister een belangrijk instrument in het fraudepreventiebeleid binnen de detailhandel. Het register helpt de werkgever om fraude buiten de deur te houden. Tot de winkels die zijn aangesloten behoren onder meer Action, Aldi, Blokker, C&A, Hornbach, Intertoys, de Bijenkorf, Douglas en Zeeman.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.
4 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.
7 uur geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken. Als deze situatie aanhoudt, zou dit grote gevolgen kunnen hebben voor de olie- en gasprijzen.
9 uur geleden