Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkeliers: respecteer de regels in de winkel

Winkeliers: respecteer de regels in de winkel

AMSTERDAM (ANP) - Winkeliers zien dat steeds meer klanten het lastig vinden om zich aan de regels te houden die het verspreiden van het coronavirus moeten tegengaan. De sector roept consumenten op om "de regels en elkaar" te respecteren. Funshoppen is nog niet aan de orde, benadrukt brancheorganisatie Detailhandel Nederland.

In winkels vinden steeds meer discussies plaats tussen klanten en medewerkers, constateert de organisatie. De 1,5 meter afstand wordt genegeerd en hele families doen boodschappen. "Gelukkig is het aantal fysieke agressie-incidenten laag", zegt adjunct-directeur Bert van Steeg van Detailhandel Nederland. Bij sommige winkels is er soms maar één kassa open en mogen er maar een beperkt aantal mensen de winkel in. "Dat betekent soms even wachten. We vragen ook om geduld, iedereen is van harte welkom. We moeten dit toch echt samen doen."

Uit een onder winkeliers gehouden enquête komt naar voren dat fikse woordenwisselingen vaak over de afstandsregels en looproutes gaan. Ook met meerdere mensen de winkel ingaan of weglopen omdat het te lang duurt om af te rekenen scoren hoog. Winkeliers zijn over het algemeen tevreden over de samenwerking met handhaving en gemeente. Bij winkeliers die bezoek kregen van handhavers werd vooral op het aantal klanten in de winkel en de afstandsregels gecontroleerd.

Meer uit Financieel

EU-parlement stemt in met duidelijkere informatie voor passagiers

STRAATSBURG (ANP) - Met 652 voorstemmers stemde dinsdag bijna het hele Europees Parlement in met regels die ervoor moeten zorgen dat passagiers betere en duidelijke informatie krijgen over hun reis. De regels scheppen met name duidelijkheid over waar reizigers recht op hebben als hun reis geannuleerd wordt als ze hebben geboekt bij een derde partij, zoals een reisbureau of online-boekingsplatform.

20 minuten geleden
Minister: 225 miljard euro toegezegd op Duits investeringsforum

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Bedrijven hebben op het internationale investeringsforum in Berlijn tot dusver al meer dan 225 miljard euro aan investeringen in Duitsland toegezegd. Dat zei minister van Economische Zaken Katherina Reiche. De investeringstop van bondskanselier Friedrich Merz begon maandag en gaat dinsdag door.

35 minuten geleden
ING deelt gratis aandelen uit aan 10.000 Belgische jongeren

BRUSSEL (ANP/BELGA) - ING gaat 10.000 jongeren in België die net 18 jaar zijn geworden, vier aandelen in de bank geven. Het financiële concern wil beleggen op die manier tastbaar maken voor jongeren.

41 minuten geleden
Toezichthouder: snel internetabonnement vaak niet nodig

DEN HAAG (ANP) - De populariteit van snellere internetabonnementen groeit relatief hard, terwijl lang niet alle huishoudens die snelheden nodig hebben. Klanten kiezen vaak door bijverkoop of online snelheidsadviezen abonnementen met hogere snelheden, signaleert de Autoriteit Consument & Markt (ACM).

54 minuten geleden
Albert Heijn verschaft duidelijkheid over persoonlijke kortingen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn gaat de misgelopen persoonlijke kortingen van klanten zoveel mogelijk automatisch oplossen. Dat meldt de supermarktketen in een brief die aan verschillende, maar niet alle klanten is verstuurd. AH haalde vanwege het cyberincident van vorige week uit voorzorg systemen offline, waardoor meerdere functies niet werkten.

1 uur geleden
Rover hekelt extra prijsverhoging NS op treinkaartjes

AMERSFOORT (ANP) - Reizigersorganisatie Rover snapt dat NS inflatie doorberekent in 2027, maar verzet zich tegen de extra 'inhaalindexatie' van 1 procentpunt. Rover reageert daarmee op de aangekondigde prijsstijging op treinkaartjes van NS in 2027 van gemiddeld 4,7 procent.

1 uur geleden
Antwerpse haven langs alle kanten geraakt, zoekt groei in India

ANTWERPEN (ANP) - Het Antwerpse havenbedrijf heeft dit jaar flink last gehad van handelsbarrières, dure energie, een zwakke Europese industrie, geopolitieke spanningen, een staking en een groot olielek. Hierdoor is de goederenoverslag van de op een na grootste haven van Europa in de eerste negen maanden van dit jaar gedaald. Om de groei weer aan te jagen, richt Port of Antwerp-Bruges zich op India.

1 uur geleden