Winkeliers: respecteer de regels in de winkel
AMSTERDAM (ANP) - Winkeliers zien dat steeds meer klanten het lastig vinden om zich aan de regels te houden die het verspreiden van het coronavirus moeten tegengaan. De sector roept consumenten op om "de regels en elkaar" te respecteren. Funshoppen is nog niet aan de orde, benadrukt brancheorganisatie Detailhandel Nederland.
In winkels vinden steeds meer discussies plaats tussen klanten en medewerkers, constateert de organisatie. De 1,5 meter afstand wordt genegeerd en hele families doen boodschappen. "Gelukkig is het aantal fysieke agressie-incidenten laag", zegt adjunct-directeur Bert van Steeg van Detailhandel Nederland. Bij sommige winkels is er soms maar één kassa open en mogen er maar een beperkt aantal mensen de winkel in. "Dat betekent soms even wachten. We vragen ook om geduld, iedereen is van harte welkom. We moeten dit toch echt samen doen."
Uit een onder winkeliers gehouden enquête komt naar voren dat fikse woordenwisselingen vaak over de afstandsregels en looproutes gaan. Ook met meerdere mensen de winkel ingaan of weglopen omdat het te lang duurt om af te rekenen scoren hoog. Winkeliers zijn over het algemeen tevreden over de samenwerking met handhaving en gemeente. Bij winkeliers die bezoek kregen van handhavers werd vooral op het aantal klanten in de winkel en de afstandsregels gecontroleerd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag AI-chipconcern Nvidia ingehaald als meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Nvidia verloor flink op Wall Street na kwartaalcijfers van chipfabrikant Intel en was aan het eind van de dag 4,9 biljoen dollar waard. Apple verloor 1,2 procent en was vrijdag bij het sluiten van Wall Street 5 biljoen dollar waard.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel is vrijdag gekelderd op Wall Street nadat het donderdag kwartaalcijfers heeft gepubliceerd. De Amerikaanse chipfabrikant heeft een zwakke verwachting afgegeven voor het huidige kwartaal en wijst daarvoor naar een vertraging in de markt voor pc's. De chipproducent verloor 28,6 procent.
12 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Changpen Zhao, medeoprichter van cryptobeurs Binance, heeft Elon Musk gevraagd om te stoppen met het spotten over de aanval die het bedrijf heeft getroffen. Bij die aanval op de cryptobeurs is voor 6,3 miljard dollar aan cryptovaluta gestolen.
12 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse mededingingsautoriteit CMA onderzoekt nieuwe voorwaarden van Meta. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram zou met de voorwaarden mediacontent mogen gebruiken voor zijn eigen producten, zonder dat bedrijven daar voldoende keuzevrijheid over krijgen.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Volkswagen schort de ontwikkeling van een volledig elektrische Golf op. Het Duitse autoconcern voert grote kostenbesparingen door en pauzeert daarom ook dit project, meldde het bedrijf.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group is vrijdag flink hoger gesloten in de AEX-index op het Damrak. Het muziekconcern, dat artiesten als Harry Styles en Billie Eilish vertegenwoordigt, heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet behaald. Een grote opsteker was dat de inkomsten uit streamingabonnementen harder waren gestegen. UMG won bijna 8 procent.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV zijn zeer teleurgesteld over het eindbod dat werkgevers in het streekvervoer vrijdag hebben neergelegd. De bonden gaan het eindbod voorleggen aan hun leden, maar verwachten niet dat die akkoord gaan. FNV noemt de gesprekken "zonde van de tijd". Beide vakbonden verwachten dat er opnieuw stakingen in het streekvervoer zullen volgen. Die waren opgeschort, omdat er weer onderhandeld werd over een nieuwe cao.
17 uur geleden