Winkeliers pleiten voor eenduidige aanpak winkelstraat
DEN HAAG (ANP) - Winkeliers willen dat er een eenduidige aanpak komt voor het regelen van de drukte in de winkelstraat. Dat bevestigt de koepelorganisatie voor winkeliers Detailhandel Nederland na berichtgeving in De Telegraaf. Detailhandel Nederland wil daarover zo snel mogelijk in gesprek met de veiligheidsregio's.
"Buiten de winkel moet het voor shoppers net zo veilig zijn als binnen", licht een woordvoerster toe. Zij wijst naar het protocol voor binnen de winkel, met beschermend plexiglas en een maximum aantal mensen in de winkel. De aanpak voor binnen de winkel wordt overal op dezelfde manier toegepast, terwijl voorzorgsmaatregelen buiten de winkel uiteen lopen, benadrukt de organisatie. Het is lastig voor consumenten als iets in de ene gemeente wel mag, en in de andere niet, aldus Detailhandel Nederland.
De koepelorganisatie benadrukt dat de regels voor in de winkelstraat verder moet gaan dan het houden van 1,5 meter-afstand. Er moeten praktische oplossingen komen die structureel de drukte op de winkelstraat terugdringen, zoals eenrichtingsverkeer. Ook denkt de organisatie aan verkeersregels voor passanten, zoals een verbod om vanuit de centrale winkelstraat links of rechts af te slaan naar steegjes die vaak nauw zijn.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Een Nederlandse woning heeft dit jaar een gemiddelde WOZ-waarde van 439.000 euro. Dat is 10,3 procent hoger dan vorig jaar, toen de gemiddelde WOZ nog 398.000 euro bedroeg. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in het eerste kwartaal gemiddeld 2,2 procent meer omgezet dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De opbrengsten uit onlineverkoop stegen het sterkst.
11 minuten geledenNEW YORK (ANP) - SpaceX steeg dinsdag voor de derde dag op rij op de aandelenbeurzen in New York. Het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk eindigde de handelsdag 4,8 procent hoger. Dat is een kleinere plus dan de afgelopen dagen. SpaceX werd vrijdag tijdens de grootste beursgang van een bedrijf ooit meer dan 19 procent meer waard en kreeg er maandag weer ruim 19 procent bij.
8 uur geledenÉVIAN (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben gesproken over het opzetten van een regeling voor "betrouwbare partners" voor geavanceerde AI-modellen. Dat melden ingewijden aan zakenkrant Financial Times.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran mag van de Verenigde Staten direct beginnen met de verkoop van olie en brandstof na het ondertekenen van de vredesdeal. Dat hebben de landen afgesproken, melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven hoorden dinsdag bij de verliezers op de Amsterdamse aandelenbeurs. Besi, ASMI en ASML zakten tot 4,9 procent. De AEX-index op het Damrak sloot lager, na een kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers waren vooral in afwachting van details van de deal die de Verenigde Staten met Iran hebben gesloten.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers van drogisterijketens als Etos en Kruidvat dreigen te gaan staken, meldt vakbond FNV Handel. De vakbond is niet tevreden met het loonbod van de werkgevers voor een nieuwe cao en wil dat het plan van de bedrijven om de zondagstoeslag te halveren wordt geschrapt.
12 uur geleden