Winkeliers: pakkettaks niet juiste idee tegen winkelleegstand
DEN HAAG (ANP) - Het invoeren van een belasting op pakketbezorging is niet het juiste instrument om winkelleegstand tegen te gaan. Dat zegt de Raad Nederlandse Detailhandel (RND) in een reactie op het plan van de ChristenUnie om een taks op pakketjes van webshops in te voeren. Ingrijpen met een pakketbelasting verstoort de werking van de markt en is onnodig, aldus RND.
De ChristenUnie wil met de belasting onder andere de "bezorggekte" aan banden leggen die zorgt voor extra CO2-uitstoot (wat bijdraagt aan de opwarming van de aarde) en onveilige situaties in het verkeer. Kamerlid Pieter Grinwis wil aandacht voor de keerzijde van die vele bezorgbewegingen. Met een belasting wil hij aanmoedigen dat consumenten zoveel mogelijk gebundeld bestellen, om het aantal bezorgingen te beperken.
De RND ziet liever dat de lokale belastingen voor winkeliers worden verlaagd en het eenvoudiger wordt om leegstaande winkelpanden te herbestemmen of te herontwikkelen. Het invoeren van een zogenoemde ‘pakketbelasting’ zou volgens de winkeliers weleens averechts kunnen werken en leegstand in de hand kunnen werken. Vooral ook omdat veel winkels ook een webshop hebben waar ze een deel van hun inkomsten uithalen. Een extra belasting zou de winstmarges onder druk kunnen zetten.
"Het invoeren van een extra tarief op onlinebestellingen bij winkels om deze vervolgens terug te geven aan mkb-bedrijven zonder webshop, is geen gepaste maatregel en verstoort een gezonde werking van de markt", aldus RND. "Het leidt enkel tot extra financiële druk op winkels die ook een fysieke winkel exploiteren en draagt daardoor niet bij aan het verminderen van de winkelleegstand."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
10 uur geledenPRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.
15 uur geleden