Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkeliers op Champs-Élysées vrezen rellen na verkiezingsuitslag

Winkeliers op Champs-Élysées vrezen rellen na verkiezingsuitslag

PARIJS (ANP) - Meerdere winkeliers aan de Parijse boulevard Champs-Élysées hebben in aanloop naar zondagavond hun ramen gebarricadeerd. Ze vrezen rellen na de bekendmaking van de verkiezingsuitslag. Dat schrijven meerdere Franse media.

Een vertegenwoordiger van Parijse winkeliers zei aan de lokale krant Le Parisien "dat winkeleigenaren erg ongerust zijn, meer dan na de eerste ronde van de verkiezingen". Ook in andere Franse steden, waaronder Nantes, Lyon, Toulouse en Bordeaux, hebben winkeliers soortgelijke maatregelen getroffen.

De politie is eveneens voorbereid op mogelijke onrust. In totaal zijn 30.000 agenten gemobiliseerd. Alleen in Parijs gaat het om 5000 agenten.

Extremistische bewegingen

Volgens Le Parisien gaat de politie ervan uit dat de sfeer in de stad zondagavond zal "verharden", en dat extremistische bewegingen van zich zullen laten horen, "of het nu is om de overwinning te vieren, dan wel te demonstreren tegen de overwinning van de andere partij".

De verwachting is dat ook na een tweede ronde de radicaal-rechtse partij van Marine Le Pen, Rassemblement National, de verkiezingen wint. Maar de peilingen doen vermoeden dat door coalities van lokale kandidaten die zich gezamenlijk tegen het RN richten, die partij geen absolute meerderheid zal halen. Om 20.00 uur wordt een exitpoll bekendgemaakt.

Meer uit Buitenland

Trump na gesprek met Zelensky: we komen dichter bij einde oorlog

MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat het einde van de oorlog in Oekraïne dichterbij is gekomen na zijn gesprekken met de Russische en de Oekraïense president zondag. Trump zei tijdens een persconferentie met Volodymyr Zelensky dat nog niet alle kwesties opgelost zijn, maar dat beide partijen steeds dichter bij een deal komen.

1 uur geleden
Regeringspartij Kosovo wint verkiezingen, mogelijk einde impasse

PRISTINA (ANP/RTR) - De partij van premier Albin Kurti heeft bij de Kosovaarse verkiezingen ongeveer de helft van de stemmen gekregen, blijkt uit de voorlopige uitslagen. Dat betekent dat die waarschijnlijk een nieuwe regering kan vormen en er een einde kan komen aan de politieke impasse die al maanden duurt.

1 uur geleden
Houthi's: Israëlische aanwezigheid in Somaliland zou doelwit zijn

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben gewaarschuwd dat ze iedere Israëlische aanwezigheid in Somaliland als een militair doelwit zullen beschouwen. Somaliland ligt vlak bij het gebied dat de Houthi's in Jemen onder controle hebben, aan de overkant van de Golf van Aden.

1 uur geleden
Kremlin: Rusland en VS eens dat bestand oorlog zou verlengen

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.

4 uur geleden
Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil

MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil. "Beide presidenten willen een deal sluiten", zei Trump toen hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving op zijn landgoed Mar-a-Lago.

4 uur geleden
Trump meldt 'zeer productief' telefoongesprek met Poetin

PALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.

6 uur geleden
Doden bij protesten in Syrië na bomaanslag op moskee

LATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.

6 uur geleden