Winkeliers op Champs-Élysées vrezen rellen na verkiezingsuitslag
PARIJS (ANP) - Meerdere winkeliers aan de Parijse boulevard Champs-Élysées hebben in aanloop naar zondagavond hun ramen gebarricadeerd. Ze vrezen rellen na de bekendmaking van de verkiezingsuitslag. Dat schrijven meerdere Franse media.
Een vertegenwoordiger van Parijse winkeliers zei aan de lokale krant Le Parisien "dat winkeleigenaren erg ongerust zijn, meer dan na de eerste ronde van de verkiezingen". Ook in andere Franse steden, waaronder Nantes, Lyon, Toulouse en Bordeaux, hebben winkeliers soortgelijke maatregelen getroffen.
De politie is eveneens voorbereid op mogelijke onrust. In totaal zijn 30.000 agenten gemobiliseerd. Alleen in Parijs gaat het om 5000 agenten.
Extremistische bewegingen
Volgens Le Parisien gaat de politie ervan uit dat de sfeer in de stad zondagavond zal "verharden", en dat extremistische bewegingen van zich zullen laten horen, "of het nu is om de overwinning te vieren, dan wel te demonstreren tegen de overwinning van de andere partij".
De verwachting is dat ook na een tweede ronde de radicaal-rechtse partij van Marine Le Pen, Rassemblement National, de verkiezingen wint. Maar de peilingen doen vermoeden dat door coalities van lokale kandidaten die zich gezamenlijk tegen het RN richten, die partij geen absolute meerderheid zal halen. Om 20.00 uur wordt een exitpoll bekendgemaakt.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Twintig Britse passagiers van de m/v Hondius zijn zondagavond vanuit Tenerife teruggekeerd in Groot-Brittannië. De repatriëringsvlucht landde in Manchester, waarna de passagiers zijn overgebracht naar het ziekenhuis Arrowe Park even buiten Liverpool, meldt Sky News. Die medische faciliteit werd begin 2020 ook gebruikt om besmette coronapassagiers vanuit China te behandelen.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het Iraanse voorstel aan de Verenigde Staten "volkomen onacceptabel". "Ik heb zojuist de reactie gelezen van de zogenaamde 'vertegenwoordigers' van Iran. Ik vind het niets - volkomen onacceptabel!" schrijft hij deels in hoofdletters op Truth Social. De president lichtte zijn oordeel niet toe.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraans voorstel, dat via bemiddelaar Pakistan naar de Verenigde Staten is gestuurd, benadrukt de noodzaak van een einde aan de oorlog op alle fronten en de opheffing van de sancties tegen Teheran. Dat meldde het semi-officiële Iraanse persbureau Tasnim, onder verwijzing naar een ingewijde bron.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
9 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
11 uur geleden