Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkeliers op Champs-Élysées vrezen rellen na verkiezingsuitslag

Winkeliers op Champs-Élysées vrezen rellen na verkiezingsuitslag

PARIJS (ANP) - Meerdere winkeliers aan de Parijse boulevard Champs-Élysées hebben in aanloop naar zondagavond hun ramen gebarricadeerd. Ze vrezen rellen na de bekendmaking van de verkiezingsuitslag. Dat schrijven meerdere Franse media.

Een vertegenwoordiger van Parijse winkeliers zei aan de lokale krant Le Parisien "dat winkeleigenaren erg ongerust zijn, meer dan na de eerste ronde van de verkiezingen". Ook in andere Franse steden, waaronder Nantes, Lyon, Toulouse en Bordeaux, hebben winkeliers soortgelijke maatregelen getroffen.

De politie is eveneens voorbereid op mogelijke onrust. In totaal zijn 30.000 agenten gemobiliseerd. Alleen in Parijs gaat het om 5000 agenten.

Extremistische bewegingen

Volgens Le Parisien gaat de politie ervan uit dat de sfeer in de stad zondagavond zal "verharden", en dat extremistische bewegingen van zich zullen laten horen, "of het nu is om de overwinning te vieren, dan wel te demonstreren tegen de overwinning van de andere partij".

De verwachting is dat ook na een tweede ronde de radicaal-rechtse partij van Marine Le Pen, Rassemblement National, de verkiezingen wint. Maar de peilingen doen vermoeden dat door coalities van lokale kandidaten die zich gezamenlijk tegen het RN richten, die partij geen absolute meerderheid zal halen. Om 20.00 uur wordt een exitpoll bekendgemaakt.

Meer uit Buitenland

Britse en Noorse marine gaan 'poort naar Noordzee' bewaken

LONDEN (ANP) - De Britse en Noorse marine gaan samen een vloot vormen om de toegang tot de Noordzee te bewaken tegen Russische onderzeeboten. De wateren tussen Groenland, IJsland en Schotland zijn cruciaal voor de aanvoer van Amerikaanse versterkingen en er liggen belangrijke verbindingskabels en pijpleidingen.

13 minuten geleden
Tienduizenden zonder verwarming in regio Kherson na aanvallen

KHERSON (ANP/RTR) - Een warmte- en elektriciteitscentrale in de Oekraïense stad Kherson kan geen energie leveren door Russische aanvallen. Daardoor zitten circa 40.500 mensen zonder verwarming, meldt de lokale overheid.

38 minuten geleden
Indiase peuter (3) jongste om FIDE-schaakscore te krijgen

NEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase Sarwagya Singh Kushwaha is met drie jaar, zeven maanden en twintig dagen de jongste schaakspeler ooit om een FIDE-score te krijgen. Die telling geeft de sterkte van schaakspelers aan. Om een score te krijgen, moet een schaakspeler minstens één speler verslaan die al een FIDE-score heeft.

52 minuten geleden
India huurt Russische kernonderzeeër

NEW DELHI (ANP) - India gaat een Russische kernonderzeeër huren. De opkomende Aziatische grootmacht betaalt omgerekend zo'n 1,7 miljard euro voor de onderzeeboot, waarmee de marine kan oefenen totdat eigen kernonderzeeërs klaar zijn, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
Poetin noemt gesprekken met gezanten Trump vruchtbaar

MOSKOU/NEW DELHI (ANP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft voor zijn vertrek voor een staatsbezoek aan India gezegd dat het gesprek met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner vruchtbaar was. Hij zei dat de Amerikaanse regering een puntenplan nu heeft verdeeld in vier pakketten die afzonderlijk zullen worden behandeld, meldden Russische media.

2 uur geleden
Thailand versoepelt alcoholverbod vlak voor eindejaarstoerisme

BANGKOK (ANP/DPA) - In Thailand is het na decennia weer mogelijk om in de middag alcohol te kopen. Sinds 1972 was dat tussen 14.00 en 17.00 uur niet mogelijk, omdat de militaire junta de middagverkoop destijds verbood. In een poging het eindejaarstoerisme een stimulans te geven, begint Thailand nu een proef van een halfjaar. Na afloop van die 180 dagen wordt gekeken naar de effecten van de maatregel.

3 uur geleden
Israël identificeert lichaam van een-na-laatste gijzelaar in Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël heeft de stoffelijke resten van de gijzelaar die het woensdag van Hamas heeft ontvangen geïdentificeerd als de Thaise staatsburger Sudthisak Rinthalak, aldus het kantoor van premier Benjamin Netanyahu.

5 uur geleden