Winkeliers op Champs-Élysées vrezen rellen na verkiezingsuitslag
PARIJS (ANP) - Meerdere winkeliers aan de Parijse boulevard Champs-Élysées hebben in aanloop naar zondagavond hun ramen gebarricadeerd. Ze vrezen rellen na de bekendmaking van de verkiezingsuitslag. Dat schrijven meerdere Franse media.
Een vertegenwoordiger van Parijse winkeliers zei aan de lokale krant Le Parisien "dat winkeleigenaren erg ongerust zijn, meer dan na de eerste ronde van de verkiezingen". Ook in andere Franse steden, waaronder Nantes, Lyon, Toulouse en Bordeaux, hebben winkeliers soortgelijke maatregelen getroffen.
De politie is eveneens voorbereid op mogelijke onrust. In totaal zijn 30.000 agenten gemobiliseerd. Alleen in Parijs gaat het om 5000 agenten.
Extremistische bewegingen
Volgens Le Parisien gaat de politie ervan uit dat de sfeer in de stad zondagavond zal "verharden", en dat extremistische bewegingen van zich zullen laten horen, "of het nu is om de overwinning te vieren, dan wel te demonstreren tegen de overwinning van de andere partij".
De verwachting is dat ook na een tweede ronde de radicaal-rechtse partij van Marine Le Pen, Rassemblement National, de verkiezingen wint. Maar de peilingen doen vermoeden dat door coalities van lokale kandidaten die zich gezamenlijk tegen het RN richten, die partij geen absolute meerderheid zal halen. Om 20.00 uur wordt een exitpoll bekendgemaakt.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
12 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
45 minuten geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
46 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".
3 uur geleden