Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkeliers niet blij met mogelijke verlenging vervroegde sluiting

Winkeliers niet blij met mogelijke verlenging vervroegde sluiting

DEN HAAG (ANP) - Winkelketens zien een eventuele verlenging van de vervroegde sluitingstijd waarop het demissionair kabinet lijkt voor te sorteren niet zitten, laat brancheorganisatie INretail weten. INretail spreekt ook van "veel vrees" bij ondernemers voor een coronatoegangsbewijs voor winkels. "De grote hoop is dat dat niet gaat gebeuren." Budgetketen Action zegt "uiteraard niet te hopen op verlenging". HEMA hoopt dat de reguliere winkeltijden weer snel terugkomen.

De extra koopavonden in de voor de retail belangrijke decembermaand kunnen nu ook waarschijnlijk niet doorgaan. Winkeliers verliezen veel omzet door de vervroegde sluiting, zegt INretail. "Zeker op A1-locaties waar je het van veel winkelend publiek moet hebben."

Budgetwinkelketen Action wil de kabinetsbesluiten afwachten maar zegt vooruitlopend op de persconferentie dat "een eventuele verlenging uiteraard niet is waarop we hopen". "Maar het is een positiever scenario dan een lockdown of verdere beperking van de openingsuren, niet alleen voor onze klanten maar ook voor onze medewerkers", aldus een woordvoerder. De winkel zegt verder de impact van de vervroegde sluiting te merken in de omzet, maar wil daarover geen details geven.

Verschuiving in winkelgedrag

Winkeliers merken dat klanten hun winkelgedrag hebben aangepast en vroeger komen winkelen, maar ook dat het tussen 16.00 uur en 17.00 uur drukker is dan voorheen. "Er is immers ook een aanzienlijke groep klanten die niet in staat is om veel eerder op de dag naar de winkel te komen, dat is een direct gevolg van de vroegere sluitingstijd", zegt Action.

Ook HEMA, die hoopt dat de reguliere winkeltijden weer snel terugkomen, merkt een verschuiving in winkelgedrag en heeft daarop de openingstijden deels aangepast. "Als de winkels tot januari om 17.00 uur moeten sluiten, dan blijft een deel van de winkels vervroegd opengaan", zegt de zegsvrouw. Dat heeft ook gevolgen voor de bezoekersstroom. "We merken dat een deel van de klanten nu op een ander moment van de dag bij ons komt winkelen. Door het thuiswerken is dat voor klanten wellicht wat makkelijker om te doen", aldus een woordvoerster. INretail denkt dat veel mensen ook hun pauze gebruiken om te winkelen.

Meer uit Financieel

ING: dure brandstof raakt vooral consumptie, niet het rijgedrag

AMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.

14 minuten geleden
Reuters: EU en haven Rotterdam praten over kritieke mineralen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.

1 uur geleden
Zeeman boekt meer omzet met minder verkochte artikelen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.

1 uur geleden
Grote meerderheid vakbondsleden stemt in met cao rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.

2 uur geleden
EP-handelschef: hebben benodigd vangnet gekregen bij deal met VS

STRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.

3 uur geleden
Verenigd Koninkrijk versoepelt sancties tegen Russische olie

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.

4 uur geleden
Ook Rabo en ABN AMRO stappen in Europees project voor stablecoin

AMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.

4 uur geleden