Winkeliers niet blij met mogelijke verlenging vervroegde sluiting
DEN HAAG (ANP) - Winkelketens zien een eventuele verlenging van de vervroegde sluitingstijd waarop het demissionair kabinet lijkt voor te sorteren niet zitten, laat brancheorganisatie INretail weten. INretail spreekt ook van "veel vrees" bij ondernemers voor een coronatoegangsbewijs voor winkels. "De grote hoop is dat dat niet gaat gebeuren." Budgetketen Action zegt "uiteraard niet te hopen op verlenging". HEMA hoopt dat de reguliere winkeltijden weer snel terugkomen.
De extra koopavonden in de voor de retail belangrijke decembermaand kunnen nu ook waarschijnlijk niet doorgaan. Winkeliers verliezen veel omzet door de vervroegde sluiting, zegt INretail. "Zeker op A1-locaties waar je het van veel winkelend publiek moet hebben."
Budgetwinkelketen Action wil de kabinetsbesluiten afwachten maar zegt vooruitlopend op de persconferentie dat "een eventuele verlenging uiteraard niet is waarop we hopen". "Maar het is een positiever scenario dan een lockdown of verdere beperking van de openingsuren, niet alleen voor onze klanten maar ook voor onze medewerkers", aldus een woordvoerder. De winkel zegt verder de impact van de vervroegde sluiting te merken in de omzet, maar wil daarover geen details geven.
Verschuiving in winkelgedrag
Winkeliers merken dat klanten hun winkelgedrag hebben aangepast en vroeger komen winkelen, maar ook dat het tussen 16.00 uur en 17.00 uur drukker is dan voorheen. "Er is immers ook een aanzienlijke groep klanten die niet in staat is om veel eerder op de dag naar de winkel te komen, dat is een direct gevolg van de vroegere sluitingstijd", zegt Action.
Ook HEMA, die hoopt dat de reguliere winkeltijden weer snel terugkomen, merkt een verschuiving in winkelgedrag en heeft daarop de openingstijden deels aangepast. "Als de winkels tot januari om 17.00 uur moeten sluiten, dan blijft een deel van de winkels vervroegd opengaan", zegt de zegsvrouw. Dat heeft ook gevolgen voor de bezoekersstroom. "We merken dat een deel van de klanten nu op een ander moment van de dag bij ons komt winkelen. Door het thuiswerken is dat voor klanten wellicht wat makkelijker om te doen", aldus een woordvoerster. INretail denkt dat veel mensen ook hun pauze gebruiken om te winkelen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.
16 minuten geledenZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.
53 minuten geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall blijft profiteren van de grote militaire investeringen voor herbewapening in Europa. De bestellingen blijven binnenkomen, want het orderboek van Rheinmetall groeide aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar naar een waarde van 73 miljard euro. Dat was 56 miljard euro een jaar eerder.
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft een recordjaar achter de rug, ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten wist een lichte daling van het aantal passagiers op te vangen met hogere opbrengsten per passagier.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na het bereiken van een nieuw slotrecord een dag eerder. Beleggers verwerkten opnieuw een grote hoeveelheid kwartaalresultaten van bedrijven als Shell, SBM Offshore, BAM, AMG en Pharming.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft maar een beperkte impact op de resultaten van scheepvaartconcern A.P. Møller-Mærsk. Volgens het Deense bedrijf zijn de vooruitzichten voor de wereldwijde containervraag in 2026 nu wel "zeer onzeker" door de gestegen energieprijzen en de beperkingen voor de scheepvaart in de wateren rondom Iran.
3 uur geleden