Winkeliers: maak openingstijden nu zo ruim mogelijk
LEIDSCHENDAM (ANP) - Voorlopig zijn er even geen koopavonden, maar winkels doen er toch verstandig aan om hun openingstijden zo ruim als mogelijk te maken. Met dat advies komt de Raad Nederlandse Detailhandel (RND), een brancheorganisatie waarbij veel winkeliers zijn aangesloten.
Eén van de nieuwe coronamaatregelen is dat winkels in plaats van om 22.00 uur nu om uiterlijk 20.00 uur dicht moeten zijn. Echter, in veel gemeenten zijn de winkels al eerder dicht dan 20.00 uur.
"Wij horen verschillende verhalen over een dreiging met boetes voor winkels die na 18.00 uur nog open zijn en de dreiging dat lokaal een sluiting na 18.00 uur wordt afgedwongen", laat RND-directeur Eus Peters weten. Hij vindt dat een verkeerde gang van zaken en roept winkeliersverenigingen, vastgoedpartijen en gemeenten op om lokaal het gesprek aan te gaan.
In het kader van spreiding zou het nu juist goed zijn als mensen ook in de rustige avonduren naar de winkelstraat kunnen. Ondernemers staat het wettelijk bovendien vrij om van maandag tot en met zaterdag tot 20.00 uur open te zijn, benadrukt Peters. Over de zondag gelden verspreid over het land verschillende afspraken.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De tot acht jaar cel veroordeelde Vlaardingse pleegouders Johnny van den B. en Daisy W. hebben hun ouderlijk gezag over hun biologische kind verloren, evenals de voogdij over een ander kind dat bij hen woonde. Dat blijkt uit een pas gepubliceerde uitspraak in een civiele zaak van de rechtbank in Rotterdam waarover het AD berichtte.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.
9 uur geledenBOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.
12 uur geleden