Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkeliers: maak openingstijden nu zo ruim mogelijk

Winkeliers: maak openingstijden nu zo ruim mogelijk

LEIDSCHENDAM (ANP) - Voorlopig zijn er even geen koopavonden, maar winkels doen er toch verstandig aan om hun openingstijden zo ruim als mogelijk te maken. Met dat advies komt de Raad Nederlandse Detailhandel (RND), een brancheorganisatie waarbij veel winkeliers zijn aangesloten.

Eén van de nieuwe coronamaatregelen is dat winkels in plaats van om 22.00 uur nu om uiterlijk 20.00 uur dicht moeten zijn. Echter, in veel gemeenten zijn de winkels al eerder dicht dan 20.00 uur.

"Wij horen verschillende verhalen over een dreiging met boetes voor winkels die na 18.00 uur nog open zijn en de dreiging dat lokaal een sluiting na 18.00 uur wordt afgedwongen", laat RND-directeur Eus Peters weten. Hij vindt dat een verkeerde gang van zaken en roept winkeliersverenigingen, vastgoedpartijen en gemeenten op om lokaal het gesprek aan te gaan.

In het kader van spreiding zou het nu juist goed zijn als mensen ook in de rustige avonduren naar de winkelstraat kunnen. Ondernemers staat het wettelijk bovendien vrij om van maandag tot en met zaterdag tot 20.00 uur open te zijn, benadrukt Peters. Over de zondag gelden verspreid over het land verschillende afspraken.

Meer uit Binnenland

Supporters en spelers van AZ vieren bekeroverwinning in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.

27 minuten geleden
Schip en container beschadigd op Maasvlakte, bijtende stof lekt

ROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.

2 uur geleden
Container valt uit havenkraan op schip in havengebied Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.

4 uur geleden
Afstandsmoeders willen ook van anderen erkenning en excuses

DEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.

6 uur geleden
Overdracht Kamp Amersfoort aan einde WOII herdacht

LEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.

6 uur geleden
Belgische activist en auteur Fleur Pierets krijgt Jos Brink Prijs

ROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.

7 uur geleden
Frans Banninck Cocqpenning voor directeur Het Nationale Ballet

AMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.

8 uur geleden