Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkeliers Klazienaveen hebben verkocht tijdens actie-opening

Winkeliers Klazienaveen hebben verkocht tijdens actie-opening

KLAZIENAVEEN (ANP) - De tientallen winkeliers in het Drentse dorp Klazienaveen (gemeente Emmen) hebben dinsdag tijdens hun demonstratieve heropening allemaal zaken gedaan. Bij de meeste winkels stonden om 09.00 uur, toen de deuren open gingen, al klanten op de stoep en overal is verkocht. Hoeveel er in totaal is verdiend is nog niet te zeggen, zegt Harrie van der Velde, voorzitter van winkeliersvereniging Klazienaveen Centrum.

De middenstand heropende de zaken omdat dat naar hun mening binnen de geldende coronaregels wel veilig kan. Heropening zou dringend noodzakelijk zijn, omdat veel winkels dreigen om te vallen door gebrek aan inkomsten. Na vijf kwartier maakte burgemeester Eric van Oosterhout van Emmen een einde aan de actie, aangezien klandizie in winkels dinsdag nog helemaal verboden was. Sinds woensdag mogen winkeliers op afspraak enkele klanten tegelijk op een tijdslot ontvangen.

"Het was hartverwarmend dat klanten de winkeliers echt een hart onder de riem wilden steken. Iedereen in het dorp is enthousiast", zegt Van der Velde. Hij is tevreden, omdat volgens hem "het muntje nu wel is gevallen. De brancheorganisatie deed niet genoeg om de nood onder de middenstand onder de aandacht te brengen. Dat is nu goed gelukt". In de aanloop naar Pasen heeft de winkeliersvereniging nieuwe acties in petto als het kabinet de coronaregels voor winkelen volgende week niet versoepelt.

Meer uit Binnenland

OM: verdachten fatale babbeltruc betrokken bij andere oplichting

AMSTERDAM (ANP) - Twee van de drie verdachten die betrokken zouden zijn bij de dood van de 80-jarige Irene Winkel na een confrontatie met een nepagent in haar woning in Amsterdam Nieuw-West, zouden ook betrokken zijn bij een oplichting in Haarlem. De officier van justitie ziet hierbij "hetzelfde patroon", zei hij woensdag op een voorbereidende zitting in de rechtbank in Amsterdam.

38 minuten geleden
Nog geen treinen in Groningen door verlenging code rood

GRONINGEN (ANP) - In de provincie Groningen rijden tot zeker 14.00 uur geen treinen door de aanhoudende weerswaarschuwing in de vorm van code rood. Het KNMI heeft code rood woensdag een aantal keer verlengd.

43 minuten geleden
19-jarige Rotterdammer overleden na schietincident in Delfshaven

ROTTERDAM (ANP) - De man die dinsdagavond rond 21.00 uur in een woning aan de Zoutziedersstraat in de Rotterdamse wijk Delfshaven zwaargewond raakte bij een schietincident, is later in het ziekenhuis overleden. Het slachtoffer is een 19-jarige Rotterdammer, meldt de politie.

1 uur geleden
Code rood opnieuw langer van kracht in noordelijke provincies

GRONINGEN (ANP) - In Groningen, het noordoosten van Friesland en het noorden van Drenthe kan het ook later op de dag nog erg glad zijn, waarschuwt het KNMI. Daarom geldt code rood nog een paar uur langer in de drie noordelijke provincies.

1 uur geleden
CBR: rest van de dag geen praktijkexamens in het noorden

RIJSWIJK (ANP) - Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) neemt woensdag de rest van de dag geen rijtesten, tussentijdse toetsen en praktijkexamens voor auto, motor- en bromfiets meer af in Groningen, Friesland en Drenthe. In deze provincies is code rood afgegeven om gladheid door ijzel. De weerwaarschuwing geldt in Friesland en Drenthe tot 14.00 uur en in Groningen tot 15.00 uur. Daarna geldt code geel.

2 uur geleden
Enschede wil rijverbod fatbikes centrum, blijft juridisch onzeker

ENSCHEDE (ANP) - Enschede wil een rijverbod voor fatbikes in de voetgangerszone van de binnenstad tijdens de drukste momenten. Dat voorstel doet het college aan de gemeenteraad. Wethouder Marc Teutelink spreekt van "een heel goed voorstel dat juridisch verdedigbaar is". De wethouder heeft het ook juridisch laten checken, maar hij weet niet zeker of het juridisch haalbaar is. Meerdere gemeenten willen fatbikes weren, maar dat is lastig omdat er geen juridisch onderscheid is tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.

2 uur geleden
Grote treinstoring Schiphol kwam door heliumballon

SCHIPHOL (ANP) - De kortsluiting bij Schiphol waardoor woensdagochtend het treinverkeer stil kwam te liggen, is veroorzaakt doordat iemand een heliumballon mee het perron op had genomen. Op beelden is te zien dat de "feestelijke ballon" de bovenleiding heeft geraakt, wat zorgde voor een grote vonkenregen en dus de kortsluiting, legt ProRail uit.

2 uur geleden