Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkeliers: hogere btw kan subsidie voor Shein en Temu worden

Winkeliers: hogere btw kan subsidie voor Shein en Temu worden

ZEIST (ANP) - Een btw-verhoging van 21 naar 21,4 procent voor onder andere kleding dreigt "een regelrechte subsidie" voor de Chinese webwinkels Shein en Temu te worden. Dit stelt directeur Jan Meerman van brancheorganisatie INretail. Eerder woensdag meldden Haagse bronnen dat staatssecretaris Tjebbe van Oostenbruggen (Financiën) denkt aan een algemene verhoging van het hoogste btw-tarief op producten en diensten. Dat zou een alternatief kunnen zijn voor de btw-verhoging op cultuur, sport en boeken.

Het kabinet moet het voorstel nog bespreken, maar INretail beschouwt het als "een aanval op de Nederlandse winkelstraat". Consumenten vinden het leven volgens hem nu al "extreem duur" en het btw-tarief is in Nederland al hoger dan in andere landen. "Het zou een desastreus besluit zijn om het hoge btw-tarief nog meer uit de pas laten lopen met de landen om ons heen", zegt hij. Producten online bestellen via een webshop buiten Europa zou dan volgens de brancheorganisatie vaak goedkoper zijn voor Nederlandse consumenten.

Veel ondernemers kunnen prijzen niet zomaar verhogen en moeten de btw-verhoging voor eigen rekening nemen, aldus Meerman. "Dat gaan ze uiteindelijk merken in de resultaten. Het kabinet roept dan wel dat ze ondernemerschap koestert en stimuleert, maar wat wij ervaren, is dat ze het eerder afbreekt."

Meer uit Financieel

UMG wint in lagere AEX-index na overnamevoorstel Pershing Square

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman deed een overnamebod op het muziekconcern van platenlabels met bekende artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Ondanks de koerswinst van UMG (plus 11,4 procent) sloot de AEX licht lager.

15 minuten geleden
Sterke groei nieuwe motorverkoop, occasions redelijk stabiel

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is in het eerste kwartaal van dit jaar met 19 procent gestegen tot 5931 exemplaren, een nieuw record. In dezelfde periode daalde het aantal verkochte gebruikte motorfietsen licht, tot 33.883 stuks. Dat maakte RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt, dinsdag bekend.

42 minuten geleden
Fors meer nieuwe elektrische auto's verkocht in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers kochten in maart ruim 66 procent meer nieuwe elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop is fors gestegen vanwege de sterk gestegen benzineprijzen, meldt de Duitse nationale autoriteit voor motorvoertuigen. In totaal werden er in maart 71.000 elektrische voertuigen geregistreerd.

2 uur geleden
Beurzen in New York openen lager na escalerende taal Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".

2 uur geleden
Duitse Commerzbank ziet geen basis voor deal met UniCredit

FRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.

2 uur geleden
Pensioenfonds ABP investeert fors in huurwoningen senioren

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.

2 uur geleden
Kwart meer doorrijders na tanken door hogere prijzen aan de pomp

VOORBURG (ANP) - Meer automobilisten rijden na het tanken weg zonder te betalen door hogere brandstofprijzen. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten is er een toename van meer dan een kwart in het aantal tankbeurten waarbij niet betaald wordt. Dat ziet SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat.

4 uur geleden