Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkeliers: hogere btw kan subsidie voor Shein en Temu worden

Winkeliers: hogere btw kan subsidie voor Shein en Temu worden

ZEIST (ANP) - Een btw-verhoging van 21 naar 21,4 procent voor onder andere kleding dreigt "een regelrechte subsidie" voor de Chinese webwinkels Shein en Temu te worden. Dit stelt directeur Jan Meerman van brancheorganisatie INretail. Eerder woensdag meldden Haagse bronnen dat staatssecretaris Tjebbe van Oostenbruggen (Financiƫn) denkt aan een algemene verhoging van het hoogste btw-tarief op producten en diensten. Dat zou een alternatief kunnen zijn voor de btw-verhoging op cultuur, sport en boeken.

Het kabinet moet het voorstel nog bespreken, maar INretail beschouwt het als "een aanval op de Nederlandse winkelstraat". Consumenten vinden het leven volgens hem nu al "extreem duur" en het btw-tarief is in Nederland al hoger dan in andere landen. "Het zou een desastreus besluit zijn om het hoge btw-tarief nog meer uit de pas laten lopen met de landen om ons heen", zegt hij. Producten online bestellen via een webshop buiten Europa zou dan volgens de brancheorganisatie vaak goedkoper zijn voor Nederlandse consumenten.

Veel ondernemers kunnen prijzen niet zomaar verhogen en moeten de btw-verhoging voor eigen rekening nemen, aldus Meerman. "Dat gaan ze uiteindelijk merken in de resultaten. Het kabinet roept dan wel dat ze ondernemerschap koestert en stimuleert, maar wat wij ervaren, is dat ze het eerder afbreekt."

Meer uit Financieel

Reuters: Warner Bros. stemt in met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.

47 minuten geleden
KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.

3 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

4 uur geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

4 uur geleden
ChatGPT-maker OpenAI haalt 110 miljard op bij financieringsronde

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.

6 uur geleden
Netflix flink hoger op Wall Street na afzien bod op Warner

NEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.

6 uur geleden
Macron noemt doorgaan Mercosur onaangename verrassing

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.

7 uur geleden