Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkeliers: hogere btw kan subsidie voor Shein en Temu worden

Winkeliers: hogere btw kan subsidie voor Shein en Temu worden

ZEIST (ANP) - Een btw-verhoging van 21 naar 21,4 procent voor onder andere kleding dreigt "een regelrechte subsidie" voor de Chinese webwinkels Shein en Temu te worden. Dit stelt directeur Jan Meerman van brancheorganisatie INretail. Eerder woensdag meldden Haagse bronnen dat staatssecretaris Tjebbe van Oostenbruggen (Financiën) denkt aan een algemene verhoging van het hoogste btw-tarief op producten en diensten. Dat zou een alternatief kunnen zijn voor de btw-verhoging op cultuur, sport en boeken.

Het kabinet moet het voorstel nog bespreken, maar INretail beschouwt het als "een aanval op de Nederlandse winkelstraat". Consumenten vinden het leven volgens hem nu al "extreem duur" en het btw-tarief is in Nederland al hoger dan in andere landen. "Het zou een desastreus besluit zijn om het hoge btw-tarief nog meer uit de pas laten lopen met de landen om ons heen", zegt hij. Producten online bestellen via een webshop buiten Europa zou dan volgens de brancheorganisatie vaak goedkoper zijn voor Nederlandse consumenten.

Veel ondernemers kunnen prijzen niet zomaar verhogen en moeten de btw-verhoging voor eigen rekening nemen, aldus Meerman. "Dat gaan ze uiteindelijk merken in de resultaten. Het kabinet roept dan wel dat ze ondernemerschap koestert en stimuleert, maar wat wij ervaren, is dat ze het eerder afbreekt."

Meer uit Financieel

Maker van nachtkijkers profiteert van enorme Europese oorlogskas

ATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, blijft profiteren van de torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte vorig jaar een recordomzet van 443,5 miljoen euro, 26 procent meer dan in het voorgaande jaar.

58 minuten geleden
Bouwers klimmen flink op vlak Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.

2 uur geleden
Boete voor logistiek bedrijf uit Amsterdam na dodelijk ongeval

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.

3 uur geleden
Lange rijen en ontruiming op eerste dag AI-top New Delhi

NEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.

4 uur geleden
Heinen: snel kapitaalmarktunie, maar liefst als hele EU

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.

4 uur geleden
Duizenden gebruikers X klagen over problemen met app

DEN HAAG (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Gebruikers melden onder meer problemen met de app en het laden van hun tijdlijn.

5 uur geleden
Oude legeruniformen worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen

DEN HAAG (ANP) - Oude uniformen van militairen en de politie worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen. Producent Agricon Nederland gaat de afgedragen kleding verwerken tot constructiepanelen. De rijksoverheid wil hiermee de textielafvalberg verkleinen.

5 uur geleden