Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkeliers hebben meer omgezet, deels door meer verkopen

Winkeliers hebben meer omgezet, deels door meer verkopen

DEN HAAG (ANP) - De detailhandel heeft in het vierde kwartaal van vorig jaar meer omgezet dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat kwam voor het eerst sinds begin 2022 weer mede doordat er meer verkocht werd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De omzetstijging in de tussenliggende kwartalen kwam door hogere prijzen, die ook in oktober, november en december bijdroegen aan een omzetstijging van ruim 4 procent.

Vooral online werd meer verkocht. Webwinkels en postorderbedrijven verkochten 5,1 procent meer dan in het vierde kwartaal van 2022. Supermarkten en voedingsspeciaalzaken, zoals kaaswinkels en slagerijen, hebben ruim 5 procent meer omgezet in vergelijking met een jaar eerder, maar de hoeveelheid verkochte producten nam in die branches wel af. Zo verkochten speciaalzaken ruim 2 procent minder dan een jaar eerder, bij supermarkten was dat bijna 1 procent minder.

In de non-foodsector nam de omzet met 2 procent toe vergeleken met het vierde kwartaal van 2022, maar ook daar werd minder verkocht, vooral in winkels die boeken of sportartikelen verkopen en winkels in consumentenelektronica en witgoed. Kledingwinkels verkochten daarentegen ruim 3 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. Ook drogisterijen verkochten meer.

Online zetten winkels ook meer om. Vooral bij winkels die alleen online verkopen groeide de omzet hard, met ruim 4 procent. Bij zogeheten multichannelers die zowel online verkopen als via een fysieke winkel, ging het minder goed. Zij zagen de online-omzet met bijna 3 procent afnemen.

Meer bedrijven in de detailhandel gingen failliet in het vierde kwartaal. In totaal vielen 117 bedrijven om, een toename van ruim 80 procent vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Van alle bedrijven die failliet zijn verklaard in het vierde kwartaal was 13 procent een bedrijf in de detailhandel. Dat aandeel was in de afgelopen vijf jaar niet eerder zo groot.

Meer uit Financieel

Voormalig eigenaar Conservatrix in VS veroordeeld tot 12 jaar cel

CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.

5 uur geleden
Hoop op succes vredesgesprekken zorgt voor record op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.

5 uur geleden
Parlement Oekraïne stemt niet in met belangrijke belastingingreep

KYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.

6 uur geleden
Ferrari verliest op beurs na onthulling elektrisch model

AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.

9 uur geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië opnieuw langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.

9 uur geleden
Zeeman weg uit Portugal en Oostenrijk, sluit tientallen winkels

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.

9 uur geleden
Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

12 uur geleden