Winkeliers eurozone verkochten iets meer in juli
LUXEMBURG (ANP) - Winkeliers in de eurozone hebben in juli iets meer goederen verkocht. Volgens het Europese statistiekbureau Eurostat nam het verkoopvolume met 0,3 procent toe in vergelijking met een maand eerder. In juni zakte de verkoop nog met 1 procent.
Volgens Eurostat steeg de verkoop van autobrandstof met 0,4 procent en was bij levens- en genotmiddelen een plusje van 0,1 procent te zien. Bij non-food daalde het verkoopvolume met 0,4 procent, waarschijnlijk omdat consumenten vanwege de hoge inflatie minder niet-essentiële goederen kopen.
In vergelijking met een jaar geleden zakte het verkoopvolume van de detailhandel in het eurogebied met 0,9 procent.
Meer uit Financieel
HAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.
37 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) bevestigt dat leden 400 miljoen vaten olie vrijgeven uit de noodreserves. Dat is de grootste vrijgave in de geschiedenis van de organisatie.
41 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten en op de oliemarkten in de gaten houden. Software- en cloudbedrijf Oracle kwam met kwartaalresultaten en stond bij de stijgers.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft besloten 400 miljoen vaten olie vrij te geven uit de strategische voorraden van de aangesloten landen. Nederland draagt daar 5,4 miljoen vaten aan bij, melden Haagse bronnen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Shell zegt door overmacht niet voldoende vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te kunnen leveren aan klanten in Azië. Het olie- en gasconcern is een van de bedrijven die het zogeheten "force majeure" heeft verklaard. Dat zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters en Bloomberg.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.
3 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.
4 uur geleden