Winkeliers eurozone verkochten iets meer in juli
LUXEMBURG (ANP) - Winkeliers in de eurozone hebben in juli iets meer goederen verkocht. Volgens het Europese statistiekbureau Eurostat nam het verkoopvolume met 0,3 procent toe in vergelijking met een maand eerder. In juni zakte de verkoop nog met 1 procent.
Volgens Eurostat steeg de verkoop van autobrandstof met 0,4 procent en was bij levens- en genotmiddelen een plusje van 0,1 procent te zien. Bij non-food daalde het verkoopvolume met 0,4 procent, waarschijnlijk omdat consumenten vanwege de hoge inflatie minder niet-essentiële goederen kopen.
In vergelijking met een jaar geleden zakte het verkoopvolume van de detailhandel in het eurogebied met 0,9 procent.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De kansen op werk voor werklozen in Duitsland zijn op een historisch dieptepunt, waarschuwt de directeur van de Bundesagentur für Arbeit. In opmerkingen die vrijdag werden vrijgegeven, vertelt Andrea Nahles aan nieuwssite web.de dat de Duitse arbeidsmarkt al enkele maanden stagneert en geen vooruitgang boekt.
26 minuten geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland en Kazachstan hebben de eerste lancering onder hun gezamenlijke Baiterek-ruimteproject uitgesteld. De debuutlancering van de Russische Soejoz 5-raket wordt verschoven naar een nader te bepalen tijdstip om extra controles mogelijk te maken.
28 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - China's uitgestrekte spoornet voor hogesnelheidstreinen heeft een totale operationele afstand van 50.000 kilometer bereikt met de opening van een nieuwe lijn op vrijdag. Daarmee is het netwerk, het langste ter wereld, inmiddels een vijfde langer dan de omtrek van de aarde.
30 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse minister voor Digitale Zaken, Karsten Wildberger, staat open voor een verbod op sociale media voor kinderen, zoals dat in Australië is ingevoerd. "Ik zie daar veel voordelen in. Ik vind de vraag naar een leeftijdsbeperking meer dan gerechtvaardigd", zei hij tegen het Duitse persbureau dpa.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Britse techactivist Imran Ahmed, hoofd van de in de Verenigde Staten gevestigde anti-desinformatiewaakhond Center for Countering Digital Hate, heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om een aan hem opgelegd visumverbod. Volgens Ahmed is de maatregel een "ongrondwettelijke" poging om een Amerikaanse inwoner uit te zetten.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - Zilver heeft vrijdag voor het eerst een prijs van 75 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Ook de goudprijs neemt steeds verder toe, mede door de opgelopen geopolitieke spanningen en de zwakte van de Amerikaanse dollar.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische ambities om de jaarlijkse productie van vloeibaar gemaakt aardgas, ook wel bekend als lng, te verdrievoudigen zijn met enkele jaren uitgesteld. Dat komt door de internationale sancties tegen Rusland, heeft de Russische vicepremier Alexander Novak laten weten.
4 uur geleden