
Winkeliers: diefstal is groot probleem, strenger beleid nodig
ZEIST (ANP) - Nederlandse winkeliers zijn helemaal klaar met het steeds verder oplopende aantal winkeldiefstallen. Brancheorganisatie INretail pleit voor strenger landelijk overheidsbeleid en is hierover al in gesprek met het ministerie van Justitie en Veiligheid. "De huidige aanpak voldoet niet en zal er alleen maar voor zorgen dat het aantal diefstallen verder toeneemt. Zo kan het niet verder gaan", laat een woordvoerder weten.
De winkeliersvereniging reageert op het feit dat Jumbo jaarlijks inmiddels ruim 100 miljoen euro, of ongeveer 1 procent van de omzet, kwijt is door winkeldiefstal. INretail schat op basis van eerder onderzoek dat de schade voor de hele retailsector richting de 2 miljard euro gaat. "Maar met de cijfers van deze ene supermarkt is dat misschien nog te conservatief", stelt de brancheorganisatie.
Ook uit het aantal aangiften blijkt dat er steeds meer wordt gestolen. De politie telde van januari tot en met november van vorig jaar meer dan 41.000 winkeldiefstallen. Dit aantal was sinds 2014 niet zo hoog en de cijfers over december 2023 moeten nog bekend worden gemaakt. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van politiecijfers.
Goede maatregelen
INretail denkt dat de toename niet maar één aanwijsbare oorzaak heeft. Het zou volgens de woordvoerder onder meer te maken kunnen hebben met een lager aantal agenten op straat. "Of is er bij de mensen sprake van een veranderde moraal? Het wordt in ieder geval niet alleen veroorzaakt door de zelfscankassa's, al speelt dat wel een rol."
De winkeliers willen dat de politiek nu met beleid komt om het "grote maatschappelijke probleem" aan te pakken. Wat INretail betreft, moeten er in het coalitieakkoord in ieder geval enkele zinnen aan een nieuwe aanpak worden gewijd. "Ondernemers moeten weten wat goede maatregelen zijn om te nemen. Ook gaat het om de budgetten voor justitie en het hele politieapparaat."
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een importheffing van 50 procent aangekondigd voor producten uit Brazilië. Het gaat om een van de hoogste tot nu toe aangekondigde heffingen die in augustus van kracht worden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. De vrijgekomen notulen van de laatste vergadering van de Federal Reserve voedden de hoop bij beleggers op een renteverlaging later dit jaar. Dat de inflatie nog kan oplopen door alle importheffingen van president Donald Trump lijkt zo'n rentestap niet in de weg te hoeven staan, kwam ook uit de stukken naar voren.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin heeft een nieuw recordniveau bereikt. De waarde van 's werelds meest verhandelde cryptomunt steeg woensdag omstreeks 22.00 uur (Nederlandse tijd) kortstondig voorbij 112.000 dollar.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - London Tunnels wil na een jaar alweer van het Damrak verdwijnen. Het Britse bedrijf maakte in juni vorig jaar zijn debuut op de Amsterdamse beurs om geld op te halen om in Londen een ondergronds tunnelcomplex uit de Tweede Wereldoorlog open te stellen voor toeristen. Nu denkt de onderneming dat Beursplein 5 toch niet de meest effectieve of kostenefficiënte weg is om de benodigde financiering veilig te stellen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De manier waarop Houthi-rebellen het vrachtschip Magic Seas tot zinken hebben gebracht in de Rode Zee is enorm schrikken, zegt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR). "Ik schrik daarvan, het ziet er zo professioneel uit", vindt KVNR-directeur Annet Koster over verspreide beelden van de aanval op de Magic Seas.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is Stichting Massaschade & Consument niet gelukt om met een rechtszaak tegen ABN AMRO compensatie af te dwingen voor een groep zakelijke klanten die jarenlang te veel rente zou hebben betaald. De organisatie stelde dat veel mkb'ers met een doorlopend krediet met variabel rentetarief zijn gedupeerd doordat de bank hun rente na 2008 niet liet meedalen met de marktrente. De rechtbank in Amsterdam oordeelt dat de ondernemers namens wie de claim is ingediend te veel van elkaar verschillen voor zo'n collectieve zaak en verklaart Stichting Massaschade & Consument niet-ontvankelijk.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw importheffingen aangekondigd voor een reeks landen. Het gaat om landen die de afgelopen maanden geen handelsdeals met de Verenigde Staten wisten te sluiten.
8 uur geleden