Winkelbranche vraagt nieuwe kabinet om winkels weer te openen
ZEIST (ANP) - Nederland moet van de pauzestand af. Niet-essentieel geachte winkels kunnen met inachtneming van voorzorgsmaatregelen zoals een maximum aantal bezoekers, afstand bewaren, het dragen van mondkapjes en de gebruikelijke hygiënemaatregelen gewoon weer open. Dat is ook waar de samenleving om vraagt, zegt winkelbranchevereniging INretail. De belangenbehartiger legt een verzoek tot heropening van circa 56.000 winkels neer bij het nieuwe kabinet dat maandag op het bordes staat.
Volgens INretail zijn er tal van aanwijzingen waaruit blijkt dat "de handrem eraf kan". De organisatie wijst onder andere naar de burgemeesters die in de bres springen voor hun lokale ondernemers. Het kabinet zou bestookt worden met brieven waarin wordt gevraagd om een heropening, zo klinkt het. Verder steekt het de winkelbranche dat Nederlanders massaal de grens overgingen om te winkelen.
INretail zit niet te wachten op beleid waarbij van lockdown naar lockdown wordt gegaan. De organisatie benadrukt dat corona voorlopig nog wel zal rondwaren. Daarom is het zaak dat met het virus wordt geleefd. Door bijvoorbeeld te schuiven met het maximaal aantal bezoekers, als de situatie daarom vraagt, kan volgens INretail ingesprongen worden op de actuele situatie. Paniek bij toenemende aantallen besmettingen is volgens de organisatie daarmee onnodig.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem donderdag boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.
20 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.
28 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.
54 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - Consumenten kunnen binnenkort mogelijk profiteren van lagere prijzen van zuivel, zoals melk, boter en room, in de supermarkt. Volgens marktbureau DCA Market Intelligence komt dit doordat de melkprijs in korte tijd is teruggevallen tot het laagste niveau in tien jaar. "De prijsval op de Europese zuivelmarkt is in korte tijd uitzonderlijk scherp", stelt het bureau dat regelmatig onderzoek doet naar de prijsontwikkelingen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting) of de Griekse minister van Financiën Kyriakos Pierrakakis wordt donderdag gekozen als nieuwe voorzitter van de Eurogroep. België is niet bereid in ruil voor het voorzitterschap akkoord te gaan met het gebruik van de bevroren Russische tegoeden, benadrukte Van Peteghem.
2 uur geleden