Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkelbranche vraagt nieuwe kabinet om winkels weer te openen

Winkelbranche vraagt nieuwe kabinet om winkels weer te openen

ZEIST (ANP) - Nederland moet van de pauzestand af. Niet-essentieel geachte winkels kunnen met inachtneming van voorzorgsmaatregelen zoals een maximum aantal bezoekers, afstand bewaren, het dragen van mondkapjes en de gebruikelijke hygiƫnemaatregelen gewoon weer open. Dat is ook waar de samenleving om vraagt, zegt winkelbranchevereniging INretail. De belangenbehartiger legt een verzoek tot heropening van circa 56.000 winkels neer bij het nieuwe kabinet dat maandag op het bordes staat.

Volgens INretail zijn er tal van aanwijzingen waaruit blijkt dat "de handrem eraf kan". De organisatie wijst onder andere naar de burgemeesters die in de bres springen voor hun lokale ondernemers. Het kabinet zou bestookt worden met brieven waarin wordt gevraagd om een heropening, zo klinkt het. Verder steekt het de winkelbranche dat Nederlanders massaal de grens overgingen om te winkelen.

INretail zit niet te wachten op beleid waarbij van lockdown naar lockdown wordt gegaan. De organisatie benadrukt dat corona voorlopig nog wel zal rondwaren. Daarom is het zaak dat met het virus wordt geleefd. Door bijvoorbeeld te schuiven met het maximaal aantal bezoekers, als de situatie daarom vraagt, kan volgens INretail ingesprongen worden op de actuele situatie. Paniek bij toenemende aantallen besmettingen is volgens de organisatie daarmee onnodig.

Meer uit Financieel

WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciƫle ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

36 minuten geleden
Topman BASF ziet geen de-industrialisatie in Duitsland

LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.

2 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit vrijwel onveranderd, Philips koploper

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.

3 uur geleden
Concurrentiewaakhond VS: X krijgt Europese boete voor 'succes'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).

5 uur geleden
Positieve reacties uit EU op boete voor X

BRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.

6 uur geleden
Netflix zakt in New York na overname Warner-studios en HBO Max

NEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.

6 uur geleden
New York Times klaagt AI-bedrijf Perplexity aan

NEW YORK (ANP) - The New York Times (NYT) klaagt AI-zoekmachine Perplexity aan wegens auteursrechtenschendingen. Dat meldt de gerenommeerde Amerikaanse krant op haar website. Perplexity zou onder meer gegenereerde informatie aanbieden die "direct concurreert" met de artikelen van de NYT, die veelal achter een betaalmuur zitten.

6 uur geleden