Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkelbranche teleurgesteld over winkelen op afspraak

Winkelbranche teleurgesteld over winkelen op afspraak

LEIDSCHENDAM (ANP) - Nederlandse winkeliers zijn 'ontzettend teleurgesteld' dat het kabinet alleen winkelen op afspraak mogelijk maakt en dat ze niet weer gewoon de deuren kunnen openen. Die maatregel gaat "geen verlichting bieden voor het overgrote merendeel van de winkels in Nederland", stelt branchevereniging Raad Nederlandse Detailhandel (RND).

Volgens RND kunnen winkels verantwoord weer open volgens de richtlijnen die vorig jaar ook zijn gebruikt zoals een maximaal aantal klanten per winkel. Winkeliers snakken dan ook naar versoepeling, aldus de branchevereniging. "Wij missen onze klanten en onze klanten missen ons. Winkels als doorstroomlocatie zijn aantoonbaar veilig."

RND wil nu vooruitkijken naar de volgende persconferentie van premier Mark Rutte en samen met de overheid werken aan een plan om verantwoorde heropening van de detailhandel mogelijk te maken. "Dat moet toch lukken voor Pasen."

Ongekend grote schade

Winkeliersvereniging INretail is ook teleurgesteld over de zeer beperkte opening van winkels, die amper verlichting biedt na de maandenlange sluiting. "De schade in de retail is ongekend groot en het openen van winkels is de enige echte oplossing", aldus de organisatie. Dat winkels veilig open kunnen, zou bewezen zijn met protocollen die winkeliers na de virusuitbraak in maart hadden opgesteld.

Rutte gaf in zijn persconferentie aan dat klanten zich minimaal vier uur van tevoren moeten hebben aangemeld om een winkel te mogen bezoeken. Per verdieping mogen maximaal twee klanten tegelijk in de winkel zijn en het bezoek moet minimaal tien minuten duren.

INretail gaat woensdag in gesprek met minister Bas van 't Wout van Economische Zaken over de verdere uitwerking van alle voorwaarden die aan het winkelbezoek zijn verbonden. Ook overlegt de branchevereniging of er geen verdere verbeteringen voor winkeliers mogelijk zijn. "Binnen de veiligheids- en handhavingsregels moet de maximale ruimte gezocht worden", aldus de organisatie.

Meer uit Binnenland

RIVM pleit voor betere bestrijding hepatitis B en C

BILTHOVEN (ANP) - Nederland moet meer werk maken van de bestrijding van hepatitis B en C, vinden experts van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Ze hebben een plan opgesteld om het aantal infecties met de virussen verder omlaag te krijgen. Daarin wordt onder meer gepleit voor het testen van meer mensen uit landen waar hepatitis nog relatief veel voorkomt.

1 uur geleden
Vermeer-schilderij Meisje met de parel terug in Mauritshuis

DEN HAAG (ANP) - Het schilderij Meisje met de parel van Johannes Vermeer is maandagochtend weer opgehangen in het Mauritshuis in Den Haag. Het portret is vijf weken in Japan geweest, waar het in Osaka deel uitmaakte van een tentoonstelling met werken uit het Haagse museum. Het schilderij is vanaf maandagmiddag weer voor bezoekers te zien.

1 uur geleden
Een derde van de voedselbanken kampt met tekort aan vrijwilligers

HOUTEN (ANP) - Een derde van de voedselbanken in Nederland kan niet genoeg vrijwilligers vinden, meldt Voedselbanken Nederland. Volgens de organisatie is het aantal vrijwilligers de afgelopen jaren wel gegroeid, maar is er nog steeds een tekort aan specialistische vrijwilligers. Dat zijn vooral functies waarbij specifieke kennis en structurele inzet nodig zijn, zoals logistiekcoördinatoren, bedrijfsleiders en mensen in de IT en HR.

3 uur geleden
Bioscopen vertonen film NAZA niet rond 7 oktober na dreigementen

AMSTERDAM (ANP) - Alle Nederlandse bioscopen die de veelgeprezen Gaza-documentaire NAZA draaien, geven gehoor aan de oproep van de makers om de film niet op 6, 7 en 8 oktober te laten zien. Dat heeft distributeur Cherry Pickers laten weten. De film draait momenteel in meer dan zestig theaters en trekt zowel in Nederland als in andere Europese landen, zoals België en Italië, volle zalen.

5 uur geleden
Vakantiegangers bellen alarmcentrales na noodweer Catalonië

DEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales hebben zich vooralsnog slechts enkele Nederlanders gemeld na het noodweer in de Spaanse regio Catalonië. Vanuit de regio Barcelona heeft de ANWB Alarmcentrale acht meldingen van gedupeerde Nederlandse vakantiegangers binnengekregen. Vier mensen meldden zich bij Eurocross.

23 uur geleden
Twee gewonden bij steekpartij op kermis Leidens Ontzet

LEIDEN (ANP) - In Leiden zijn zaterdagavond twee mensen gewond geraakt bij een steekpartij. Die vond plaats op de Molenwerf, waar op dat moment de kermis was vanwege Leidens Ontzet. De gewonden zijn naar het ziekenhuis gebracht. Er is nog niemand aangehouden.

1 dag geleden
Mogelijke verkeershinder door dichte mist, waarschuwt KNMI

DE BILT (ANP) - In zeven provincies komt zondagochtend dichte mist voor. Het verkeer kan hiervan hinder ondervinden. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. De waarschuwing geldt tot 10.00 uur in de provincies Drenthe, Overijssel, Gelderland, Utrecht, Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zeeland.

1 dag geleden