Winkelbedrijven omlaag op Wall Street na winstalarm Walmart
NEW YORK (ANP) - Grote winkelketens gingen dinsdag flink omlaag op de aandelenbeurzen in New York na een winstwaarschuwing van Walmart. Het grootste supermarktconcern van de Verenigde Staten verlaagde zijn winstverwachting voor het hele jaar omdat consumenten vanwege de hoge inflatie scherper op de uitgaven letten. Daarnaast kregen beleggers op Wall Street een grote hoeveelheid kwartaalresultaten te verwerken van bedrijven als Coca-Cola, McDonald's, UPS en General Motors (GM). Ook werd uitgekeken naar de cijfers van Microsoft en Google-moeder Alphabet die nabeurs komen en het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,7 procent lager op 31.761,54 punten. De brede S&P 500 daalde 1,2 procent tot 3921,05 punten en technologiegraadmeter Nasdaq verloor 1,9 procent tot 11.562,57 punten.
Walmart leverde 7,6 procent aan waarde in. Branchegenoten als Target, Costco, Best Buy, Home Depot, Nordstrom, Kohl's en webwinkel Amazon gingen mee omlaag met koersverliezen tot 9 procent.
GM
Coca-Cola klom 1,6 procent. De frisdrankfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht mede dankzij prijsverhogingen van zijn producten. Fastfoodketen McDonald's (plus 2,6 procent) zag de netto-omzet in het tweede kwartaal dalen door de sluiting van restaurants in Oekraïne en het staken van de activiteiten in Rusland. Mede dankzij prijsverhogingen viel de vergelijkbare omzet op de Amerikaanse thuismarkt wel hoger uit dan verwacht.
GM zakte 3,4 procent. De kwartaalomzet van de autofabrikant viel hoger uit dan analisten hadden verwacht, maar de winst viel tegen. UPS daalde eveneens 3,4 procent. De pakketbezorger boekte meer winst dankzij hogere tarieven maar zag het aantal leveringen dalen.
Olie
Industrieel concern General Electric (GE) profiteerde afgelopen kwartaal van een sterk herstel bij het onderdeel voor vliegtuigmotoren en steeg 4,6 procent. De kwartaalcijfers van industrieconcern 3M (plus 5 procent) vielen ook in goede aarde.
E-commercebedrijf Shopify kelderde 14 procent na het nieuws dat het bedrijf 10 procent van het aantal banen wil schrappen vanwege zwakkere marktomstandigheden.
De euro was 1,0117 dollar waard, tegen 1,0120 dollar bij het slot van de Europese beurshandel. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent minder op 94,96 dollar. Brentolie werd 0,9 procent goedkoper op 104,16 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
50 minuten geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
23 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
1 dag geleden