Winkelbedrijven omlaag op Wall Street na winstalarm Walmart
NEW YORK (ANP) - Grote winkelketens gingen dinsdag flink omlaag op de aandelenbeurzen in New York na een winstwaarschuwing van Walmart. Het grootste supermarktconcern van de Verenigde Staten verlaagde zijn winstverwachting voor het hele jaar omdat consumenten vanwege de hoge inflatie scherper op de uitgaven letten. Daarnaast kregen beleggers op Wall Street een grote hoeveelheid kwartaalresultaten te verwerken van bedrijven als Coca-Cola, McDonald's, UPS en General Motors (GM). Ook werd uitgekeken naar de cijfers van Microsoft en Google-moeder Alphabet die nabeurs komen en het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,7 procent lager op 31.761,54 punten. De brede S&P 500 daalde 1,2 procent tot 3921,05 punten en technologiegraadmeter Nasdaq verloor 1,9 procent tot 11.562,57 punten.
Walmart leverde 7,6 procent aan waarde in. Branchegenoten als Target, Costco, Best Buy, Home Depot, Nordstrom, Kohl's en webwinkel Amazon gingen mee omlaag met koersverliezen tot 9 procent.
GM
Coca-Cola klom 1,6 procent. De frisdrankfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht mede dankzij prijsverhogingen van zijn producten. Fastfoodketen McDonald's (plus 2,6 procent) zag de netto-omzet in het tweede kwartaal dalen door de sluiting van restaurants in Oekraïne en het staken van de activiteiten in Rusland. Mede dankzij prijsverhogingen viel de vergelijkbare omzet op de Amerikaanse thuismarkt wel hoger uit dan verwacht.
GM zakte 3,4 procent. De kwartaalomzet van de autofabrikant viel hoger uit dan analisten hadden verwacht, maar de winst viel tegen. UPS daalde eveneens 3,4 procent. De pakketbezorger boekte meer winst dankzij hogere tarieven maar zag het aantal leveringen dalen.
Olie
Industrieel concern General Electric (GE) profiteerde afgelopen kwartaal van een sterk herstel bij het onderdeel voor vliegtuigmotoren en steeg 4,6 procent. De kwartaalcijfers van industrieconcern 3M (plus 5 procent) vielen ook in goede aarde.
E-commercebedrijf Shopify kelderde 14 procent na het nieuws dat het bedrijf 10 procent van het aantal banen wil schrappen vanwege zwakkere marktomstandigheden.
De euro was 1,0117 dollar waard, tegen 1,0120 dollar bij het slot van de Europese beurshandel. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent minder op 94,96 dollar. Brentolie werd 0,9 procent goedkoper op 104,16 dollar per vat.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
13 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
13 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
14 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
15 uur geleden