Winkelbedrijven Lowe's en Best Buy zakken op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De winkelbedrijven Lowe's en Best Buy behoorden dinsdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Bij bouwketen Lowe's daalden de verkopen afgelopen kwartaal sterker dan verwacht, doordat consumenten minder uitgeven aan doe-het-zelfprojecten. Het bedrijf werd daardoor ook negatiever over de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel werd 2 procent lager gezet.
Ook Best Buy verlaagde zijn omzetverwachting voor het hele jaar. De elektronicaketen boekte afgelopen kwartaal wel meer winst dan verwacht, maar de verkopen vielen tegen. Volgens het concern wachten consumenten vooral op aanbiedingen tijdens het aanstaande koopjesfestijn Black Friday. Het aandeel verloor 6,7 procent.
Beleggers kijken verder uit naar de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse Federal Reserve, die later op de dag worden vrijgegeven. Die aantekeningen bevatten mogelijk meer aanwijzingen over toekomstige rentestappen van de centrale bank. De Fed hield de rente bij de bijeenkomst begin deze maand opnieuw onveranderd en op de financiële markten wordt gehoopt dat de centrale bank klaar is met de renteverhogingen. In december vergadert de Fed opnieuw over het rentetarief in de Verenigde Staten.
Nvidia
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent lager op 35.108 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,2 procent tot 4537 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 0,5 procent tot 14.214 punten. De S&P 500 en de Nasdaq sloten maandag voor de vijfde dag op rij hoger.
Beleggers wachten daarnaast op de resultaten van chipbedrijf Nvidia, die na de slotbel op Wall Street worden bekendgemaakt. Nvidia (min 0,8 procent) is een belangrijke speler op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) en tikte maandag al de hoogste koers ooit aan. De onderneming is dit jaar al bijna 250 procent in beurswaarde gestegen door het optimisme rond AI en de verwachtingen zijn dan ook hooggespannen.
Microsoft
Ook Microsoft verloor 1 procent. Het softwareconcern sloot maandag nog op de hoogste koers ooit nadat bekend was geworden dat de ontslagen topman Sam Altman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI aan de slag gaat bij Microsoft.
De euro was 1,0956 dollar waard, tegen 1,0942 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 77,33 dollar. Brentolie werd ook 0,6 procent goedkoper, op 81,80 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was dinsdag de grootste stijger op de Amsterdamse beurs. Vlak voor opening van de handelsdag werd bekend dat investeringsfonds Pershing Square Holdings een overnamebod heeft gedaan op het muziekconcern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijstandsgerechtigden in Nederland hebben meer moeite om een baan te vinden. Dit komt onder meer doordat steeds meer mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt complexere problemen hebben, staat in het nieuwe jaarrapport van Divosa, de vereniging van leidinggevenden in het sociaal domein.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft de verkoopovereenkomst van zijn activiteiten in Rusland verbroken. De bank was van plan deze onderdelen te verkopen aan Global Development, omdat ING na de Russische inval in Oekraïne geen toekomst meer ziet in het land. Maar ING stelt nu dat het niet verwacht dat de koper de benodigde goedkeuringen van de Russische autoriteiten zal krijgen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman heeft een overnamebod gedaan op Universal Music Group, het concern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Pershing biedt 9,4 miljard euro in contanten en aandelen in een nieuw op te richten fusiebedrijf.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - Samsung heeft in het afgelopen kwartaal fors geprofiteerd van de grote vraag naar geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen. De operationele winst was ruim acht keer zo hoog als in dezelfde periode vorig jaar, meldde het Zuid-Koreaanse tech- en elektronicaconcern bij zijn voorlopige kwartaalcijfers.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft zijn gasproductie in de Noordzee uitgebreid. Bij het platform N05-A, 20 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog, is een tweede productieput in gebruik genomen. Daardoor kan de gaswinning uit dit relatief kleine gasveld verder worden opgeschaald.
8 uur geleden