Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Winkelbedrijven Lowe's en Best Buy zakken op Wall Street

Winkelbedrijven Lowe's en Best Buy zakken op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De winkelbedrijven Lowe's en Best Buy behoorden dinsdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Bij bouwketen Lowe's daalden de verkopen afgelopen kwartaal sterker dan verwacht, doordat consumenten minder uitgeven aan doe-het-zelfprojecten. Het bedrijf werd daardoor ook negatiever over de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel werd 2 procent lager gezet.

Ook Best Buy verlaagde zijn omzetverwachting voor het hele jaar. De elektronicaketen boekte afgelopen kwartaal wel meer winst dan verwacht, maar de verkopen vielen tegen. Volgens het concern wachten consumenten vooral op aanbiedingen tijdens het aanstaande koopjesfestijn Black Friday. Het aandeel verloor 6,7 procent.

Beleggers kijken verder uit naar de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse Federal Reserve, die later op de dag worden vrijgegeven. Die aantekeningen bevatten mogelijk meer aanwijzingen over toekomstige rentestappen van de centrale bank. De Fed hield de rente bij de bijeenkomst begin deze maand opnieuw onveranderd en op de financiële markten wordt gehoopt dat de centrale bank klaar is met de renteverhogingen. In december vergadert de Fed opnieuw over het rentetarief in de Verenigde Staten.

Nvidia

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent lager op 35.108 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,2 procent tot 4537 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 0,5 procent tot 14.214 punten. De S&P 500 en de Nasdaq sloten maandag voor de vijfde dag op rij hoger.

Beleggers wachten daarnaast op de resultaten van chipbedrijf Nvidia, die na de slotbel op Wall Street worden bekendgemaakt. Nvidia (min 0,8 procent) is een belangrijke speler op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) en tikte maandag al de hoogste koers ooit aan. De onderneming is dit jaar al bijna 250 procent in beurswaarde gestegen door het optimisme rond AI en de verwachtingen zijn dan ook hooggespannen.

Microsoft

Ook Microsoft verloor 1 procent. Het softwareconcern sloot maandag nog op de hoogste koers ooit nadat bekend was geworden dat de ontslagen topman Sam Altman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI aan de slag gaat bij Microsoft.

De euro was 1,0956 dollar waard, tegen 1,0942 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 77,33 dollar. Brentolie werd ook 0,6 procent goedkoper, op 81,80 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Toerisme groeit door meer buitenlandse bezoekers in 2025

DEN HAAG (ANP) - Hotels, campings en huisjesparken ontvingen in 2025 meer dan 52 miljoen gasten. Dat is iets meer dan in 2024, toen ruim 51 miljoen gasten in Nederland verbleven. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. De stijging komt door meer buitenlands toerisme.

19 minuten geleden
Ook op tankstations buiten de snelweg betalen met statiegeld

DEN HAAG (ANP) - Het wordt op meer tankstations mogelijk om statiegeldflesjes en -blikjes in te leveren aan de kassa. Op tankstations aan de snelweg was dit al wettelijk verplicht, maar het wordt nu ook mogelijk op bijna vijfhonderd tankstations buiten de snelweg. Daarvoor heeft Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, een samenwerking gesloten met Shell.

23 minuten geleden
KVK: voor het eerst in 2,5 jaar stoppen minder ondernemers

UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.

5 uur geleden
Hypotheker: gemiddelde hypotheekrente naar hoogste punt in 2 jaar

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.

5 uur geleden
Winst Netflix flink omhoog, voorzitter Hastings treedt af

LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.

8 uur geleden
Beurzen New York bouwen recordstanden verder uit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.

8 uur geleden
IMF: oorlog raakt economieën in Midden-Oosten hard

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.

10 uur geleden