Winkelbedrijven Lowe's en Best Buy zakken op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De winkelbedrijven Lowe's en Best Buy behoorden dinsdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Bij bouwketen Lowe's daalden de verkopen afgelopen kwartaal sterker dan verwacht, doordat consumenten minder uitgeven aan doe-het-zelfprojecten. Het bedrijf werd daardoor ook negatiever over de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel werd 2 procent lager gezet.
Ook Best Buy verlaagde zijn omzetverwachting voor het hele jaar. De elektronicaketen boekte afgelopen kwartaal wel meer winst dan verwacht, maar de verkopen vielen tegen. Volgens het concern wachten consumenten vooral op aanbiedingen tijdens het aanstaande koopjesfestijn Black Friday. Het aandeel verloor 6,7 procent.
Beleggers kijken verder uit naar de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse Federal Reserve, die later op de dag worden vrijgegeven. Die aantekeningen bevatten mogelijk meer aanwijzingen over toekomstige rentestappen van de centrale bank. De Fed hield de rente bij de bijeenkomst begin deze maand opnieuw onveranderd en op de financiële markten wordt gehoopt dat de centrale bank klaar is met de renteverhogingen. In december vergadert de Fed opnieuw over het rentetarief in de Verenigde Staten.
Nvidia
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent lager op 35.108 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,2 procent tot 4537 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 0,5 procent tot 14.214 punten. De S&P 500 en de Nasdaq sloten maandag voor de vijfde dag op rij hoger.
Beleggers wachten daarnaast op de resultaten van chipbedrijf Nvidia, die na de slotbel op Wall Street worden bekendgemaakt. Nvidia (min 0,8 procent) is een belangrijke speler op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) en tikte maandag al de hoogste koers ooit aan. De onderneming is dit jaar al bijna 250 procent in beurswaarde gestegen door het optimisme rond AI en de verwachtingen zijn dan ook hooggespannen.
Microsoft
Ook Microsoft verloor 1 procent. Het softwareconcern sloot maandag nog op de hoogste koers ooit nadat bekend was geworden dat de ontslagen topman Sam Altman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI aan de slag gaat bij Microsoft.
De euro was 1,0956 dollar waard, tegen 1,0942 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 77,33 dollar. Brentolie werd ook 0,6 procent goedkoper, op 81,80 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street wisten dinsdag niet hoe gauw ze weer aandelen moesten kopen, door nieuwe signalen die wijzen op een mogelijk snel einde van het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. Iran zegt een "noodzakelijke wil" te hebben om de oorlog met Israël en de VS te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen, zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Europese Commissie heeft de lidstaten aanbevolen om maatregelen te nemen om de olieconsumptie te verminderen. "Hoe meer we kunnen doen om olie te besparen, met name diesel en vliegtuigbrandstof, hoe beter we af zijn", zei Eurocommissaris voor Energie Dan Jørgensen dinsdag na overleg met de Europese energieministers.
3 uur geledenHOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. In Nederland gaat het om ruim 19.000 auto's van acht merken, laat een woordvoerder van Stellantis weten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.
8 uur geleden