Winkelbedrijven Lowe's en Best Buy zakken op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De winkelbedrijven Lowe's en Best Buy behoorden dinsdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Bij bouwketen Lowe's daalden de verkopen afgelopen kwartaal sterker dan verwacht, doordat consumenten minder uitgeven aan doe-het-zelfprojecten. Het bedrijf werd daardoor ook negatiever over de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel werd 2 procent lager gezet.
Ook Best Buy verlaagde zijn omzetverwachting voor het hele jaar. De elektronicaketen boekte afgelopen kwartaal wel meer winst dan verwacht, maar de verkopen vielen tegen. Volgens het concern wachten consumenten vooral op aanbiedingen tijdens het aanstaande koopjesfestijn Black Friday. Het aandeel verloor 6,7 procent.
Beleggers kijken verder uit naar de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse Federal Reserve, die later op de dag worden vrijgegeven. Die aantekeningen bevatten mogelijk meer aanwijzingen over toekomstige rentestappen van de centrale bank. De Fed hield de rente bij de bijeenkomst begin deze maand opnieuw onveranderd en op de financiële markten wordt gehoopt dat de centrale bank klaar is met de renteverhogingen. In december vergadert de Fed opnieuw over het rentetarief in de Verenigde Staten.
Nvidia
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent lager op 35.108 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,2 procent tot 4537 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 0,5 procent tot 14.214 punten. De S&P 500 en de Nasdaq sloten maandag voor de vijfde dag op rij hoger.
Beleggers wachten daarnaast op de resultaten van chipbedrijf Nvidia, die na de slotbel op Wall Street worden bekendgemaakt. Nvidia (min 0,8 procent) is een belangrijke speler op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) en tikte maandag al de hoogste koers ooit aan. De onderneming is dit jaar al bijna 250 procent in beurswaarde gestegen door het optimisme rond AI en de verwachtingen zijn dan ook hooggespannen.
Microsoft
Ook Microsoft verloor 1 procent. Het softwareconcern sloot maandag nog op de hoogste koers ooit nadat bekend was geworden dat de ontslagen topman Sam Altman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI aan de slag gaat bij Microsoft.
De euro was 1,0956 dollar waard, tegen 1,0942 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 77,33 dollar. Brentolie werd ook 0,6 procent goedkoper, op 81,80 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het eerste kwartaal van 2026 meer mobiele abonnementen verkocht. Het aantal internetklanten nam opnieuw af. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalupdate.
48 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen profiteren van de flink gestegen beurskoersen van afgelopen maand. Volgens onderzoeksbureau Aon is hun financiële positie in april daardoor fors verbeterd, waardoor de kans op pensioenverhogingen weer is toegenomen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cosmeticaconcern Estée Lauder gaat nog eens 3000 banen schrappen. Dat komt bovenop de eerder aangekondigde 7000 geschrapte arbeidsplaatsen, waardoor er in totaal 10.000 banen verdwijnen.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van tweedehands elektrische auto's is in april opnieuw flink gestegen. De opmars van elektrische occasions, die brancheclub BOVAG in maart signaleerde, lijkt daarmee door te zetten. Volgens een woordvoerder laten consumenten zich in hun autokeuze mogelijk leiden door de sterk gestegen brandstofprijzen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het spaargeld van een grote groep Nederlanders kan beter worden benut. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) die constateert dat een op de tien huishoudens voldoende financiële middelen heeft om te beleggen, maar dit niet doet en op de lange termijn mogelijk wel geld tekortkomt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren en tuinders merken de eerste gevolgen van de aanhoudende droogte in Nederland. Land- en tuinbouworganisatie LTO maakt zich zorgen omdat bodem en grondwater zich nog niet hebben hersteld van de droogte van vorig jaar. Toch zal het voorlopig nog geen gevolgen hebben voor de prijzen in de supermarkt.
3 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na een lichte opleving in maart vorige maand weer gedaald. Autobrancheorganisatie BOVAG heeft geen uitgebreid marktonderzoek gedaan, maar vermoedt dat dit mede te verklaren is door de geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. Dat kan een reden zijn voor de zakelijke markt om aankopen uit te stellen, laat een woordvoerder weten. Ook is de rentestand wat gestegen, wat financiering van grote aankopen lastiger maakt.
5 uur geleden