Winkel en woningen ontruimd bij grote brand in Venlo
VENLO (ANP) - Bij een grote brand in Venlo hebben de hulpdiensten zeker één winkel ontruimd. Ook een appartementencomplex boven die winkel is ontruimd. Rond 15.00 uur stonden tussen de tachtig en honderd mensen buiten, afkomstig uit de winkel en uit het flatgebouw, zei een woordvoerder van de brandweer.
De brand woedde in een garagebox bij een woning aan de Burgemeester Coenegrachtstraat in de Limburgse stad.
De brand brak rond 14.15 uur uit door nog onbekende oorzaak. De hulpdiensten sloegen groot alarm. Aanvankelijk sprak de brandweer van de ontruiming van meerdere winkels, maar dat is niet duidelijk. Bezoekers van in ieder geval één winkel moesten naar buiten, paste een woordvoerder later maandag eerdere berichtgeving door de brandweer aan.
De brand is inmiddels onder controle, maar de mensen kunnen nog niet terug de winkel in en evenmin terug naar huis. Eerst voert de brandweer metingen uit om te zien of terugkeer veilig is, aldus de woordvoerder.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
50 minuten geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
2 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
5 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
5 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
5 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
7 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
8 uur geleden