Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Windsurfster De Geus sluit olympisch toernooi af als vijfde

Windsurfster De Geus sluit olympisch toernooi af als vijfde

ENOSHIMA (ANP) - Voor windsurfster Lilian de Geus eindigde het olympisch toernooi in de RS:X in een teleurstellende vijfde plaats. Voor de medalrace wist de drievoudig wereldkampioene al dat de medailles buiten bereik waren. "Ik wil vandaag gewoon lekker varen in mijn laatste race in de RS:X", zei ze nog voor de race waarin ze als zesde finishte.

De surfers bergen hun plank op en gaan over op het spectaculairdere foilen. De Geus (29) gaat eerst nadenken over haar toekomst. "Lekker bijkomen, het hoofd leegmaken en kijken of ik er weer zin in krijg. Dat is een voorwaarde want je moet er alles voor geven", vertelde ze. Het goud ging naar de Chinese Lu Yunxiu, de Française Charline Picon pakte het zilver, net voor de Britse Emma Wilson.

Op de Spelen van Rio eindigde De Geus nog als vierde. Na haar drie wereldtitels de jaren erna gold ze op de Spelen van Tokio als topfavoriet. "In Rio was de teleurstelling groot omdat ik er zo dichtbij was. Nu omdat ik de topfavoriet was en het niet heb kunnen waarmaken. Ik heb te veel fouten gemaakt. Het was een lastige week, de top drie was gewoon beter."

Pauze

Genoten had ze niet in haar laatste wedstrijd op de traditionele surfplank. De Italiaanse Marta Maggetti, net voor haar vierde in het klassement, had besloten koste wat kost die klassering te verdedigen. "Niet mijn stijl, ik zou er gewoon een mooie wedstrijd van hebben gemaakt", vertelde ze. "Voor mijn familie was ik graag nog een plaatsje opgeklommen."

Na de Spelen van Rio 2016 nam ze ook een pauze. Eenmaal terug op niveau werd ze in 2018, 2020 en 2021 wereldkampioen. Een nieuwe pauze kan nu hooguit een half jaar duren, vertelde ze. Mocht ze doorgaan, dan zal ze aan het nieuwe materiaal moeten wennen: de plank, met een draagvleugel aan de onderkant waardoor de surfer over het water scheert, vraagt een andere aanpak. "Het is best raar afscheid van deze plank te nemen. Ik ken alle trucjes. Ik heb al wel kennisgemaakt met het foilen, maar er verder nog geen tijd voor gehad. We lopen eigenlijk al anderhalf jaar achter."

De motivatie moet terugkeren. "En het gevoel dat ik ook met foilen mee kan in de top. Maar eerst ga ik nu tijd besteden aan mijn vriend en familie. Dat extra jaar door het uitstel van de Spelen heeft veel van me geëist."

Meer uit Sport

Tennisser De Jong strandt op US Open in tweede ronde tegen Bergs

NEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de derde ronde van de US Open te bereiken. De 26-jarige Nederlander moest in New York zijn meerdere erkennen in de Belg Zizou Bergs. Het werd 5-7 6-1 2-6 6-7 (2).

4 uur geleden
Van de Zandschulp klopt De Minaur en bereikt derde ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft op de US Open voor een grote verrassing gezorgd door de als zesde geplaatste Australiër Alex de Minaur uit te schakelen. De 30-jarige Nederlander won de partij in de tweede ronde in New York in drie sets: 6-4 7-5 6-2.

4 uur geleden
Tennisser Chatsjanov verrast Auger-Aliassime op US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Felix Auger-Aliassime is al in de tweede ronde van de US Open uitgeschakeld. De als derde geplaatste Canadees liet zich in New York verrassen door de Rus Karen Chatsjanov, die na het verlies van de eerste set de partij overtuigend naar zich toetrok: 6-7 (5) 6-3 6-2 6-2.

12 uur geleden
Antonelli is bereid Russell te helpen bij kwalificatie GP Italië

MONZA (ANP/AFP) - Kimi Antonelli mag dan de leider in het wereldkampioenschap Formule 1 zijn, de Italiaan van Mercedes zegt in de kwalificatie van de Grote Prijs van Italië zijn ploeggenoot George Russell te willen helpen. Mocht de Brit in zijn slipstream willen rijden, dan is hij daartoe bereid.

12 uur geleden
Świątek staat ook in tweede ronde US Open slechts vijf games af

NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Iga Świątek heeft probleemloos de derde ronde van de US Open bereikt. De Poolse oud-winnares was in de tweede ronde met 6-3 6-2 te sterk voor de Argentijnse Nadia Podoroska. In haar openingspartij tegen de Chinese Wang Xiyu stond Świątek ook maar vijf games af.

14 uur geleden
Rodetruidrager Mas pakt tijd op concurrenten in bergrit Vuelta

CALAR ALTO (ANP) - Wielrenner Enric Mas heeft zijn leiderspositie verstevigd in de twaalfde etappe van de Vuelta. De Spanjaard van Movistar finishte in de bergrit van Vera naar Calar Alto op bijna drie minuten van ritwinnaar Jakob Omrzel uit Slovenië van Bahrain - Victorious als vijfde, maar liep uit op zijn concurrenten Primoz Roglic uit Slovenië, de Oostenrijker Felix Gall en Richard Carapaz uit Ecuador.

14 uur geleden
Volleybalsters verliezen op EK in kwartfinale van Polen

ISTANBUL (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn in de kwartfinales van het EK uitgeschakeld. Het team van bondscoach Felix Koslowski verloor in Istanbul met 3-1 in sets van Polen (16-25 25-20 20-25 23-25).

15 uur geleden