Windsurfster De Geus begint als nummer 1 aan medalrace
CÁDIZ (ANP) - Windsurfster Lilian de Geus begint dinsdag voor de kust van Cádiz als klassementsleidster aan de afsluitende medalrace. De 29-jarige titelverdedigster kan zich in de finale, met tien deelnemers en dubbele punten, echter niet veel permitteren. De Geus heeft een voorsprong van 3 punten op nummer 2 Charline Picon uit Frankrijk en van 5 punten op nummer 3 Katy Spychakov uit Israël. Ook nummer 4 Zofia Noceti-Klepacka uit Polen maakt met een achterstand van 7 punten nog kans op de wereldtitel.
De Geus kwam maandag als tweede, vijfde en vierde over de finish. Daardoor verspeelde ze een klein deel van haar marge op haar achtervolgers. "Het was een lastige dag, vooral de laatste twee races vielen niet mee, omdat de wind erg toenam", lichtte De Geus toe.
"Helaas heb ik wat punten van mijn voorsprong moeten inleveren. Maar met mijn snelheid zat het wel goed. De medalrace wordt spannend. Ik ga proberen mijn eigen race te varen en voor de winst te gaan. Dit is een perfecte oefening voor de Olympische Spelen. Ook in Japan zal de strijd tot het einde heel 'close' zijn."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
25 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
27 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
50 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
3 uur geleden