Windsurfer Badloe stelt olympische titel veilig
ENOSHIMA (ANP) - Windsurfer Kiran Badloe heeft zijn al vrijwel zekere olympische titel in de RS:X-klasse zaterdag veiliggesteld. De 26-jarige Almeerder moest in de afsluitende medalrace alleen nog finishen om zeker te zijn van het goud. Na twaalf races was hij normaal gesproken niet meer te achterhalen door de concurrenten. Badloe, tweede in de medalrace, is de opvolger van tweevoudig olympisch kampioen Dorian van Rijsselberghe.
Met zijn vriend en trainingsgenoot voerde hij een gevecht voor het ene olympische ticket. Dat werd in februari 2020 beslist in het voordeel van de zes jaar jongere Badloe. Van Rijsselberghe stopte daarna.
De Fransman Thomas Goyard pakte het zilver. Door tal van diskwalificaties kon de Chinees Bi Kun het brons meenemen.
De olympische titel voor Badloe is meteen ook de laatste in de RS:X. De sport wordt op de Spelen van Parijs 2024 vervangen door het foilen, op een plank met een draagvleugel eronder waardoor je met hogere snelheden boven het water zweeft. Badloe veroverde er al een Europese titel in.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
15 minuten geledenDUBAI (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. In een vlakke rit van 145 kilometer rond Dubai was de renster van SD Worx-Protime wederom de sterkste in de massasprint.
16 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Lindsey Vonn heeft haar eerste afdaling sinds haar kruisbandblessure succesvol afgerond. De 41-jarige Amerikaanse voltooide de training op de olympische afdaling in Cortina d'Ampezzo in een tijd van 1,40.33. Daarmee staat ze voorlopig tiende nadat 23 van de 47 deelnemers aan de beurt zijn geweest.
19 minuten geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting is klaar om haar beste race ooit te rijden maandag op de 1000 meter in het Milano Speed Skating Stadium. De meervoudig olympisch kampioene shorttrack staat voor haar olympisch debuut op de langebaan. "Wat het dan waard is, gaan we zien", keek de 28-jarige schaatsster vooruit.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard zal later deze maand niet van start gaan in de UAE Tour. "Een recente val gevolgd door ziekte heeft een streep gezet door zijn geplande deelname", schrijft zijn ploeg Visma-Lease a Bike op sociale media.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op CuraƧao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.
11 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.
16 uur geleden