Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Windsurfer Badloe stelt olympische titel veilig

Windsurfer Badloe stelt olympische titel veilig

ENOSHIMA (ANP) - Windsurfer Kiran Badloe heeft zijn al vrijwel zekere olympische titel in de RS:X-klasse zaterdag veiliggesteld. De 26-jarige Almeerder moest in de afsluitende medalrace alleen nog finishen om zeker te zijn van het goud. Na twaalf races was hij normaal gesproken niet meer te achterhalen door de concurrenten. Badloe, tweede in de medalrace, is de opvolger van tweevoudig olympisch kampioen Dorian van Rijsselberghe.

Met zijn vriend en trainingsgenoot voerde hij een gevecht voor het ene olympische ticket. Dat werd in februari 2020 beslist in het voordeel van de zes jaar jongere Badloe. Van Rijsselberghe stopte daarna.

De Fransman Thomas Goyard pakte het zilver. Door tal van diskwalificaties kon de Chinees Bi Kun het brons meenemen.

De olympische titel voor Badloe is meteen ook de laatste in de RS:X. De sport wordt op de Spelen van Parijs 2024 vervangen door het foilen, op een plank met een draagvleugel eronder waardoor je met hogere snelheden boven het water zweeft. Badloe veroverde er al een Europese titel in.

Meer uit Sport

Trainer Bosz blij dat PSV weer meedoet

N i e u w bericht, meer informatie na 1e alinea: met meer citaten Bosz

1 uur geleden
Wielerploeg Tietema in 2026 verder als Unibet Rose Rockets

UTRECHT (ANP) - Wielerploeg Unibet Tietema Rockets gaat volgend seizoen verder als Unibet Rose Rockets. De procontinentale ploeg van oprichter Bas Tietema maakte een dag eerder al bekend dat de naamgever uit de teamnaam verdwijnt. Het Duitse fietsmerk Rose Bikes, dat voor vier jaar aan de ploeg is verbonden, komt daarvoor in de plaats, maakte de ploeg dinsdag bekend.

9 uur geleden
Twee finales turnster Visser op WK, Veerman loopt brugfinale mis

JAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser heeft zich bij de WK in Jakarta voor de meerkamp- en brugfinale geplaatst. Sanna Veerman kwam nipt tekort voor de finale aan brug en is op dat toestel eerste reserve voor de eindstrijd.

10 uur geleden
Titelprolongatie teamsprinters op WK baan niet vanzelfsprekend

SANTIAGO/ARNHEM (ANP) - Met vrijwel zeker de Britten als voornaamste concurrent staan Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg woensdagavond bij de WK baanwielrennen in Chili voor de zware taak hun wereldtitel op de teamsprint te verdedigen. Vaak lukte dat de afgelopen jaren met overmacht, maar ditmaal lijkt prolongatie niet vanzelfsprekend.

13 uur geleden
Zo'n 180 supporters van Napoli in Eindhoven opgepakt

EINDHOVEN (ANP) - In het centrum van Eindhoven zijn maandagavond ongeveer 180 supporters van de Italiaanse voetbalclub Napoli aangehouden. De politie meldt dat "hun gedrag aanleiding gaf tot ongeregeldheden".

1 dag geleden
Tennisser Griekspoor bereikt tweede ronde in Wenen

WENEN (ANP) - Tallon Griekspoor heeft de tweede ronde van het toernooi van Wenen bereikt. De beste tennisser van Nederland was met 6-3 5-7 6-4 te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Karen Chatsjanov.

1 dag geleden
Tennisser Sinner meldt zich af voor Davis Cup Finals

ROME (ANP/RTR) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich afgemeld voor de Davis Cup Finals volgende maand in het Italiaanse Bologna. Vorig jaar won Italiƫ met kopman Sinner, de nummer 2 van de wereld, het landentoernooi ten koste van Nederland.

1 dag geleden