Windsurfer Badloe pakt weer de koppositie bij de Spelen
ENOSHIMA (ANP) - Windsurfer Kiran Badloe heeft bij de Olympische Spelen de koppositie weer overgenomen in de RS:X. Hij eindigde als tweede in de zevende race in het water rond het eiland Enoshima achter de Chinees Kun Bi. In de achtste race werd hij vierde. De Brit Tom Squires won.
Badloe ging ook na zes races aan de leiding. Maar werd gediskwalificeerd na een klacht van de Italiaan Mattia Cambonio over de vijfde race en zakte terug van de eerste naar de derde plek. De windsurfers hadden dinsdag een rustdag. Er staat woensdag nog een race op het programma.
In de 49er zetten Bart Lambriex en Pim van Vugt ook een goede race neer. Ze kwamen ook als tweede over de finish. In hun eerste race werden ze 14e. Zij kwamen dinsdag maar een keer in actie nadat de races vanwege het variabele weer werden uitgesteld. In het klassement staan ze nu zevende. Ook zij komen woensdag nog in actie.
Windsurfer Lilian de Geus meldde zich ook van voren in de RS:X bij de vrouwen. De regerend wereldkampioene eindigde in de zevende race als derde achter de Britse Emma Wilson en de Française Charline Picon. In het klassement staat ze nu vijfde.
Nicholas Heiner werd in de Finn tiende in de derde race. In het klassement neemt hij de negende plek in.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
3 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
8 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
21 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
23 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden