Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Windmolenmaker Vestas ziet orders aantrekken in lastige markt

Windmolenmaker Vestas ziet orders aantrekken in lastige markt

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense Vestas Wind Systems heeft de orders voor zijn windturbines weer zien aantrekken in het derde kwartaal van dit jaar. De toename vormt een lichtpuntje in de windenergiesector die wordt geteisterd door miljardenafboekingen op windenergieprojecten die worden gestaakt.

"Al met al laten de cijfers van de nieuwe orders zien dat het weer de goede richting opgaat", zei financieel directeur Hans Martin Smith van de grootste windmolenfabrikant ter wereld in een toelichting op de derdekwartaalcijfers. De cijfers bevestigen volgens hem in ieder geval dat er ondanks de problemen in de sector ook vooruitgang wordt geboekt.

Het grotere volume aan bestellingen en de sterkere prijzen hadden volgens het bedrijf ook een positieve impact op de winstmarges. Vestas kampte eerder nog met een grote achterstand bij contracten die tegen lagere prijzen waren overeengekomen. Het wegwerken van die oudere bestellingen voor windturbines drukten op de inkomsten van het bedrijf.

Projeceten gestaakt

Ontwikkelaars van offshore windenergie hebben het al tijden lastig. Dat komt door problemen in de toeleveringsketen, stijgende kosten voor onderdelen en hogere rentetarieven. Vanwege de hogere kosten zijn al nieuwe offshore projecten in het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten gestaakt.

Het Deense energiebedrijf Ørsted moest onlangs miljarden afschrijven door het stopzetten van twee grote Amerikaanse windenergieprojecten. Ook klopte het Duitse Siemens Energy recent bij de Duitse regering aan om financiële hulp voor de problemen bij zijn windturbinetak Siemens Gamesa. Ook schrapte het Zweedse Vattenfall zijn plannen voor een windmolenpark voor de Britse kust door hogere kosten.

Meer uit Financieel

Topman Heijmans: als we nu niet investeren, gaat het land op slot

AMSTERDAM (ANP) - Nederland gaat op slot als het kabinet niet investeert in infrastructuur. Dat stelt topman Ton Hillen bij de publicatie van de halfjaarcijfers van bouwconcern Heijmans. Hij roept daarbij op tot actie. "Het kabinet moet gaan beseffen dat het een urgent probleem is. Als we nu niet investeren, gaat het twee keer zoveel kosten."

27 minuten geleden
Nieuwe Amerikaanse heffing kan gunstig uitpakken, zegt deskundige

ZOETERMEER (ANP) - De nieuwe Amerikaanse importheffing kan gunstig uitpakken voor de handel tussen Europa en de Verenigde Staten. Dat zegt deskundige Casper Roerade van ondernemersorganisatie evofenedex. Volgens hem lijken veel goederen hierdoor minder zwaar belast te worden dan voorheen.

52 minuten geleden
Liter diesel langs de snelweg kost meer dan liter benzine

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter diesel is vrijdag gestegen tot boven de prijs van een liter benzine. Dat blijkt uit cijfers over de brandstofprijzen die consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers bijhoudt. De prijs van diesel loopt al langer hard op, als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

57 minuten geleden
China slaat terug naar EU met exportbeperkingen voor Rheinmetall

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft exportbeperkingen ingesteld voor veertien Europese bedrijven, waaronder het grote Duitse defensieconcern Rheinmetall. Volgens het Chinese ministerie van Handel zijn de maatregelen een vergelding voor de sancties van de Europese Unie tegen bedrijven in China.

1 uur geleden
Brussel: TikTok houdt zich niet aan EU-regels voor minderjarigen

BRUSSEL (ANP) - De Chinese socialemediagigant TikTok doet te weinig om de accounts en posts van minderjarigen af te schermen, concludeert de Europese Commissie. Daarmee overtreedt het bedrijf opnieuw de Digital Services Act (DSA), aldus het dagelijks bestuur van de EU.

2 uur geleden
Brussel niet eens met gronden nieuw VS-handelstarief voor EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is het niet eens met de gronden waarop de Verenigde Staten nieuwe handelstarieven instellen, ook voor de EU. Als reden voor de nieuwe importheffingen voeren de VS het uitblijven van actie aan tegen de handel in goederen die met dwangarbeid zijn geproduceerd.

2 uur geleden
TenneT boekt meer omzet door investeringen in stroomnet

ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT heeft in de eerste helft van 2026 meer omzet geboekt. De groei komt volgens de netbeheerder vooral door de toegenomen investeringen in de uitbreiding van het volle elektriciteitsnet. Ook haalde het bedrijf meer omzet uit energie-activiteiten op land en zee en door hogere tarieven.

3 uur geleden