Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Windmolenmaker Vestas ziet orders aantrekken in lastige markt

Windmolenmaker Vestas ziet orders aantrekken in lastige markt

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense Vestas Wind Systems heeft de orders voor zijn windturbines weer zien aantrekken in het derde kwartaal van dit jaar. De toename vormt een lichtpuntje in de windenergiesector die wordt geteisterd door miljardenafboekingen op windenergieprojecten die worden gestaakt.

"Al met al laten de cijfers van de nieuwe orders zien dat het weer de goede richting opgaat", zei financieel directeur Hans Martin Smith van de grootste windmolenfabrikant ter wereld in een toelichting op de derdekwartaalcijfers. De cijfers bevestigen volgens hem in ieder geval dat er ondanks de problemen in de sector ook vooruitgang wordt geboekt.

Het grotere volume aan bestellingen en de sterkere prijzen hadden volgens het bedrijf ook een positieve impact op de winstmarges. Vestas kampte eerder nog met een grote achterstand bij contracten die tegen lagere prijzen waren overeengekomen. Het wegwerken van die oudere bestellingen voor windturbines drukten op de inkomsten van het bedrijf.

Projeceten gestaakt

Ontwikkelaars van offshore windenergie hebben het al tijden lastig. Dat komt door problemen in de toeleveringsketen, stijgende kosten voor onderdelen en hogere rentetarieven. Vanwege de hogere kosten zijn al nieuwe offshore projecten in het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten gestaakt.

Het Deense energiebedrijf Ørsted moest onlangs miljarden afschrijven door het stopzetten van twee grote Amerikaanse windenergieprojecten. Ook klopte het Duitse Siemens Energy recent bij de Duitse regering aan om financiële hulp voor de problemen bij zijn windturbinetak Siemens Gamesa. Ook schrapte het Zweedse Vattenfall zijn plannen voor een windmolenpark voor de Britse kust door hogere kosten.

Meer uit Financieel

RAI Vereniging wil 75 procent van de aandelen in de RAI verkopen

AMSTERDAM (ANP) - De RAI Vereniging is van plan 75 procent van haar aandelen in RAI Amsterdam te verkopen. De overige 25 procent is en blijft in handen van de gemeente Amsterdam. Dat schrijven de wethouders Alexander Scholtes (deelnemingen) en Steven van Weyenberg (woningbouw en stedelijke ontwikkeling) woensdag aan de Amsterdamse gemeenteraad.

27 minuten geleden
Europese luchthavenkoepel blij met brandstofplannen van Brussel

BRUSSEL (ANP) - Europese luchthavens zijn blij met de plannen van de Europese Commissie die de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de energiemarkten in de EU moeten beperken. Hun koepelorganisatie ACI Europe laat weten de plannen te verwelkomen.

1 uur geleden
Wall Street opent met winst door verlenging wapenstilstand

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, nadat president Donald Trump had aangekondigd de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran te verlengen. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten voor beleggers op Wall Street, waaronder van vliegtuigbouwer Boeing.

1 uur geleden
Grootste stijging brandstofprijzen in VK sinds invasie Oekraïne

LONDEN (ANP/RTR) - De brandstofprijzen zijn ook in het Verenigd Koninkrijk fors gestegen. Het gaat om de grootste stijging sinds juni 2022, kort nadat Rusland Oekraïne was binnengevallen. Dat meldt statistiekbureau ONS, de Britse evenknie van het CBS.

1 uur geleden
Boeing levert meer verkeersvliegtuigen af

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verkeersvliegtuigen aan klanten afgeleverd dan een jaar eerder, waardoor de omzet is gestegen. Volgens de vliegtuigmaker ging het om 143 toestellen, tegen 130 die een jaar eerder aan klanten werden overgedragen.

3 uur geleden
Inspectie legt Tata Steel dwangsom op om gevaarlijke staalslak

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt een dwangsom op aan Tata Steel. De staalfabrikant moet een specifieke soort staalslak voortaan als gevaarlijk classificeren, waarschuwt de inspectie.

3 uur geleden
Zeker vijf tankers verleggen koers van Rotterdam naar Azië

ROTTERDAM (ANP) - Zeker vijf tankers die onderweg waren naar Rotterdam, hebben na de sluiting van de Straat van Hormuz hun koers verlegd naar Azië. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De schepen konden hun olie daar op dat moment voor hogere prijzen verkopen.

3 uur geleden