Windmolenmaker Vestas waarschuwt voor minder winst
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense windmolenmaker Vestas Wind Systems waarschuwt voor een lagere winst in heel 2024. Ook de omzetverwachting werd naar beneden bijgesteld, werd maandag bekend.
Dit betekent een nieuwe tegenslag voor de maker van windturbines, na de zware verliezen van de afgelopen jaren. Vestas verwacht dat de winstmarge dit jaar tussen de 4 en 5 procent uitkomt. Eerder dacht het bedrijf 4 tot 6 procent winst over te houden. De omzet komt naar verwachting uit tussen de 16,5 miljard en 17,5 miljard euro.
De windturbine-industrie heeft al tijden last van stijgende prijzen van belangrijke grondstoffen als staal, problemen in de toeleveringsketen en hoge transportkosten. Vestas verloor daardoor in 2022 ruim 1 miljard euro, omdat het bedrijf moeite had om zich aan te passen aan de snel veranderde marktomstandigheden. Vorig jaar behaalde de onderneming wel een kleine winst dankzij prijsverhogingen.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Aziƫ vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
11 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
12 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
13 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
14 uur geleden