Windmolenmaker Vestas waarschuwt voor minder winst
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense windmolenmaker Vestas Wind Systems waarschuwt voor een lagere winst in heel 2024. Ook de omzetverwachting werd naar beneden bijgesteld, werd maandag bekend.
Dit betekent een nieuwe tegenslag voor de maker van windturbines, na de zware verliezen van de afgelopen jaren. Vestas verwacht dat de winstmarge dit jaar tussen de 4 en 5 procent uitkomt. Eerder dacht het bedrijf 4 tot 6 procent winst over te houden. De omzet komt naar verwachting uit tussen de 16,5 miljard en 17,5 miljard euro.
De windturbine-industrie heeft al tijden last van stijgende prijzen van belangrijke grondstoffen als staal, problemen in de toeleveringsketen en hoge transportkosten. Vestas verloor daardoor in 2022 ruim 1 miljard euro, omdat het bedrijf moeite had om zich aan te passen aan de snel veranderde marktomstandigheden. Vorig jaar behaalde de onderneming wel een kleine winst dankzij prijsverhogingen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
5 uur geleden