Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Windmolenmaker Vestas waarschuwt voor minder winst

Windmolenmaker Vestas waarschuwt voor minder winst

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense windmolenmaker Vestas Wind Systems waarschuwt voor een lagere winst in heel 2024. Ook de omzetverwachting werd naar beneden bijgesteld, werd maandag bekend.

Dit betekent een nieuwe tegenslag voor de maker van windturbines, na de zware verliezen van de afgelopen jaren. Vestas verwacht dat de winstmarge dit jaar tussen de 4 en 5 procent uitkomt. Eerder dacht het bedrijf 4 tot 6 procent winst over te houden. De omzet komt naar verwachting uit tussen de 16,5 miljard en 17,5 miljard euro.

De windturbine-industrie heeft al tijden last van stijgende prijzen van belangrijke grondstoffen als staal, problemen in de toeleveringsketen en hoge transportkosten. Vestas verloor daardoor in 2022 ruim 1 miljard euro, omdat het bedrijf moeite had om zich aan te passen aan de snel veranderde marktomstandigheden. Vorig jaar behaalde de onderneming wel een kleine winst dankzij prijsverhogingen.

Meer uit Financieel

JDE Peet's verhoogt opnieuw prijzen Douwe Egberts-koffie

AMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's, het bedrijf achter merken als Douwe Egberts en Pickwick, verhoogt opnieuw zijn prijzen. Dit bevestigt topman Michiel Muller van onlinesupermarkt Picnic na berichtgeving van Het Financieele Dagblad. De krant wist de hand te leggen op een document dat supermarkten intern gebruiken bij prijsonderhandelingen. Daaruit bleek dat koffie in de winkel 15 tot 25 procent duurder zou kunnen worden.

36 minuten geleden
Trump Mobile schrapt beweringen over 'Made in USA'-smartphone

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Trump Mobile, de nieuwe mobiele dienst die vorige week door de Trump Organization werd geïntroduceerd, heeft teksten verwijderd die oorspronkelijk beloofden dat hun eerste mobiele telefoon, de T1 Phone, in de VS wordt geproduceerd.

36 minuten geleden
Forbes: Elon Musk ontslaat Tesla-bestuurder na daling verkopen

AUSTIN (ANP) - Elon Musk heeft Tesla's hoofd van operaties in Noord-Amerika en Europa ontslagen, te midden van dalende verkoopcijfers in beide regio's en de afnemende populariteit van het elektrische automerk. Dat meldt zakentijdschrift Forbes op basis van ingewijden.

3 uur geleden
Air France-KLM wint flink op beurs na verbod staking door rechter

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM was donderdag een grote winnaar op de Amsterdamse beurs. Beleggers leken opgelucht over het besluit van de kortgedingrechter om de aangekondigde staking van grondpersoneel bij KLM op zaterdag te verbieden.

3 uur geleden
Amerikaanse handelstekort loopt op ondanks handelsbeleid Trump

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse handelstekort is in mei onverwacht toegenomen door de grootste daling in export sinds het begin van de coronapandemie. Dat is een tegenvaller voor president Donald Trump die het handelstekort van de Verenigde Staten als een groot nadeel ziet en met zijn importheffingen probeert bedrijven te dwingen om meer productie in de VS zelf te doen.

4 uur geleden
Dollar zakt in waarde na gerucht over mogelijke opvolging Powell

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag met kleine winsten aan de handel begonnen na nieuwe cijfers over de Amerikaanse economie. Maar de waarde van de dollar liep duidelijk terug na een gerucht dat president Donald Trump overweegt om de opvolger van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell ruim voor het einde van diens termijn te benoemen.

5 uur geleden
Goksite Unibet krijgt waarschuwing om bus wielerploeg

DEN HAAG (ANP) - Gokbedrijf Optdeck, in Nederland bekend van goksite Unibet, heeft een dubbele waarschuwing gekregen van de Kansspelautoriteit (Ksa). De onderneming is de fout ingegaan met een bus van wielerploeg Unibet Tietema Rockets. Ook ontving de toezichthouder een signaal over een niet geoorloofde bonusfunctie in een gokspel van Unibet.

5 uur geleden