Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Windmolenmaker Vestas waarschuwt voor minder winst

Windmolenmaker Vestas waarschuwt voor minder winst

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense windmolenmaker Vestas Wind Systems waarschuwt voor een lagere winst in heel 2024. Ook de omzetverwachting werd naar beneden bijgesteld, werd maandag bekend.

Dit betekent een nieuwe tegenslag voor de maker van windturbines, na de zware verliezen van de afgelopen jaren. Vestas verwacht dat de winstmarge dit jaar tussen de 4 en 5 procent uitkomt. Eerder dacht het bedrijf 4 tot 6 procent winst over te houden. De omzet komt naar verwachting uit tussen de 16,5 miljard en 17,5 miljard euro.

De windturbine-industrie heeft al tijden last van stijgende prijzen van belangrijke grondstoffen als staal, problemen in de toeleveringsketen en hoge transportkosten. Vestas verloor daardoor in 2022 ruim 1 miljard euro, omdat het bedrijf moeite had om zich aan te passen aan de snel veranderde marktomstandigheden. Vorig jaar behaalde de onderneming wel een kleine winst dankzij prijsverhogingen.

Meer uit Financieel

Frans AI-bedrijf Mistral haalt 830 miljoen op voor datacenter

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie Mistral heeft 830 miljoen dollar (725 miljoen euro) aan schuldfinanciering opgehaald voor een nieuw datacenterproject net buiten Parijs. Het AI-bedrijf wil een Europees alternatief ontwikkelen voor Amerikaanse AI-bedrijven, zoals de eigenaar van ChatGPT, OpenAI.

18 minuten geleden
Minister: rol voor Nederlandse bedrijven in wederopbouw Oekraïne

BREDA (ANP) - Nederlandse bedrijven kunnen helpen om Oekraïne weer op te bouwen. Dat zei minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Sjoerd Sjoerdsma op het bedrijvenforum voor Nederlandse en Oekraïense bedrijven voorafgaand aan de Lviv-conferentie.

1 uur geleden
Chipbedrijven dalen op Damrak na techaankondiging van Google

AMSTERDAM (ANP) - ASML, ASMI en Besi hoorden maandag bij de verliezers op het Damrak. De chipbedrijven staan onder druk na een doorbraak die Google vorige week meldde. Analisten hebben tegen persbureau Bloomberg gezegd dat de vraag naar bepaalde soorten opslagruimte en daarmee chips daardoor kan afnemen.

1 uur geleden
G7-leiders willen energiemarkt stabiliseren met maatregelen

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen zeggen bereid te zijn "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de stabiliteit van de energiemarkt te waarborgen. De ministers van Financiën en de leiders van de centrale banken van de economische grootmachten spraken elkaar maandag tijdens een onlineconferentie over een gezamenlijke aanpak tegen de verstoorde energiemarkt. De centrale banken zeggen zich in te zetten voor het handhaven van prijsstabiliteit en willen de volatiliteit beperken.

1 uur geleden
Boekingsgegevens campingaanbieder Roan gestolen bij datalek

BREDA (ANP) - Bij een datalek zijn gevoelige gegevens van klanten van vakantieaanbieder Roan buitgemaakt. Het gaat om onder meer namen, telefoonnummers, e-mailadressen, de bestemmingen en aankomst- en vertrekdata. Het in Breda gevestigde Roan, dat ruim honderd campings aanbiedt in zeven Europese landen, zegt dat "verschillende andere bedrijven in de vakantiesector helaas ook zijn getroffen door dit beveiligingslek".

2 uur geleden
Wall Street krabbelt op na zware verliezen, olie opnieuw duurder

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York krabbelden maandag wat op na de zware koersverliezen op vrijdag. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers lijken wel enige moed te putten uit opmerkingen van president Donald Trump dat de Verenigde Staten en Iran "direct en indirect" overleg hebben gevoerd en dat Pakistan, als tussenpersoon, heeft aangegeven dat er de komende dagen "betekenisvolle gesprekken" zouden kunnen plaatsvinden.

4 uur geleden
Duitse inflatie sterk gestegen door hogere brandstofprijzen

WIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in maart sterk gestegen als gevolg van de fors hogere brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens voorlopige cijfers van het Duitse federale statistiekbureau Destatis steeg de inflatie naar 2,7 procent op jaarbasis. In februari was dat nog 1,9 procent. Op maandbasis namen de consumentenprijzen met 1,1 procent toe.

5 uur geleden