Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Windmolenmaker Vestas geeft lagere kosten niet door aan klanten

Windmolenmaker Vestas geeft lagere kosten niet door aan klanten

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense Vestas Wind Systems rekent de lagere kosten voor zijn windturbines voorlopig nog niet door aan zijn klanten. In plaats van de lagere kosten van materialen als staal door te geven aan klanten wil het bedrijf eerst de eigen winst op peil brengen, na de recente crisis in de windenergiesector. Dat zegt voorzitter Anders Runevad van de Deense onderneming.

De prioriteit van Vestas is volgens Runevad het bereiken van een winstniveau dat hoog genoeg is om investeringen te kunnen doen die cruciaal zijn voor het realiseren van de hogere volumes in de komende jaren. De windenergiesector zal komende jaren enorm moeten groeien om de doelstellingen van overheden op het gebied van klimaatverandering te bereiken. "Ik denk niet dat het nodig is om de prijzen te verlagen, omdat we al concurrerend genoeg zijn", zei Runevad tijdens een interview in zijn kantoor in Kopenhagen. "Wind is al goedkoop genoeg."

De prijs van staal dat in turbines wordt gebruikt is met meer dan de helft gezakt vergeleken met het piekniveau in het voorjaar van 2022. Maar de prijs ligt nog altijd boven het niveau van voor de coronapandemie.

Crisis

De windturbine-industrie werkt zich een weg uit een crisis, die werd veroorzaakt door stijgende prijzen van belangrijke grondstoffen als staal, problemen in de toeleveringsketen en stijgende transportkosten. Vestas verloor daardoor in 2022 ruim 1 miljard euro omdat het bedrijf moeite had om zich aan te passen aan de snel veranderde marktomstandigheden.

Om weer een stevige financiële basis te krijgen, verhoogde Vestas de prijzen. Daarmee kwam een einde aan een jarenlange trend waarin de kosten voor windenergie voortdurend daalden. Door de abrupte prijsverhogingen konden sommige klanten echter geen nieuwe windenergieprojecten meer bouwen, omdat ze al hadden afgesproken om de opgewekte stroom te verkopen tegen een prijs die te laag zou zijn om de hogere kosten van windturbines te dekken. Vestas wist dankzij de prijsverhogingen in 2023 zelf wel weer een kleine winst te behalen en wil de winst dit jaar verder verhogen.

Meer uit Financieel

KLM zet vlucht naar Heathrow in voor 318 gestrande reizigers

SCHIPHOL (ANP) - KLM zet woensdag een extra vlucht in om passagiers naar Londen Heathrow te brengen. De vlucht is bedoeld om 318 op Schiphol gestrande reizigers naar hun eindbestemming te brengen. Daarna vliegt het toestel terug met reizigers die naar Amsterdam moeten.

8 minuten geleden
VS neemt verkoop Venezolaanse olie over, zegt minister

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan de verkoop van Venezolaanse olie over te nemen. Met het geld wil de VS de economie van het Zuid-Amerikaanse land heropbouwen, stelt minister van Energie Chris Wright.

9 minuten geleden
Wall Street maakt pas op de plaats na bereiken nieuwe records

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street deden het even rustig aan nadat de Dow-Jonesindex en S&P 500 een dag eerder nieuwe recordstanden hadden bereikt.

10 minuten geleden
Venezuela blijft volgens zakenzender olie leveren aan VS

WASHINGTON (ANP) - Venezuela blijft voor onbepaalde tijd olie leveren aan de Verenigde Staten en Amerikaanse sancties tegen het Zuid-Amerikaanse land worden afgebouwd. Dat meldt de Amerikaanse zakenzender CNBC op basis van ingewijden in regeringskringen.

49 minuten geleden
Hackers stalen vorig jaar voor miljarden aan cryptomunten

DEN HAAG (ANP) - Hackers hebben vorig jaar voor 2,9 miljard dollar (ongeveer 2,5 miljard euro) aan cryptomunten gestolen. Dat meldt marktanalysebureau Finbold op basis van gegevens van cryptobeveiligingsbedrijf SlowMist.

1 uur geleden
Pakketbezorger DPD bezorgt ook zondag om achterstand in te halen

OIRSCHOT (ANP) - Ook pakketbezorger DPD ondervindt hinder van het winterse weer. De opgelopen achterstand is niet meteen verdwenen als de sneeuw weg is, zo waarschuwt een woordvoerder. Een extra bezorging op zondag moet dat wel versnellen.

2 uur geleden
Duitse werkloosheid naar hoogste niveau in 15 jaar

NÜRNBERG (ANP/DPA) - De Duitse werkloosheid is in december gestegen naar het hoogste niveau in vijftien jaar. Volgens het Bundesagentur für Arbeit (BA) in Nürnberg zaten er 2,9 miljoen Duitsers werkloos thuis. Dat waren er 23.000 meer dan in de voorgaande maand.

2 uur geleden