Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Windhoos Zierikzee kost vrouw (73) het leven

Windhoos Zierikzee kost vrouw (73) het leven

ZIERIKZEE (ANP) - Door de windhoos maandagmiddag in Zierikzee is een 73-jarige vrouw uit Wassenaar om het leven gekomen, meldt de politie. Ook zijn negen mensen gewond geraakt. De veiligheidsregio Zeeland heeft niet meer informatie over hoe de vrouw om het leven is gekomen of hoe de slachtoffers gewond zijn geraakt.

Acht personen raakten lichtgewond en zijn ter plekke door hulpdiensten behandeld aan hun verwondingen. Een persoon is naar het ziekenhuis gebracht.

De windhoos heeft heel veel schade aangericht in Zierikzee, aldus de woordvoerder van de veiligheidsregio. Diverse woningen raakten beschadigd. Woning voor woning wordt maandagavond gecontroleerd om te kijken of mensen terug naar huis kunnen.

Van een rij woningen aan de Calandweg waaide het dak eraf en dat belandde op de weg. "Daar was een renovatie aan de gang", aldus Marco van der Wel, directeur van woningcorporatie Zeeuwland. "Een van de mensen die daar aan het werk waren, is gewond geraakt." Op meerdere plaatsen in het Zeeuwse stadje waaiden dakpannen van huizen en waaiden bomen om.

Meer uit Binnenland

Transportsector ontevreden over steunpakket kabinet

ZOETERMEER (ANP) - De transportsector vindt het steunpakket vanuit de overheid vanwege de hoge brandstofprijzen "ernstig tekortschieten". Als reactie op de dure diesel gaat per 1 juli voor een periode van zes maanden de wegenbelasting voor vrachtwagens omlaag. "De geboden verlichting staat in geen verhouding tot de dagelijkse kostenexplosie waarmee transportbedrijven worden geconfronteerd", reageert branchevereniging Transport en Logistiek Nederland (TLN).

9 minuten geleden
Herbert over energiepakket: niemand denkt dat het nu klaar is

DEN HAAG (ANP) - Hoewel er een pakket aan energiemaatregelen ligt, denkt niemand dat het nu klaar is. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken en Klimaat, CDA) na de aankondiging van dat pakket. Zij geeft aan dat er elke week contact is met heel veel sectoren over hoe zij geraakt worden en welke mogelijkheden er zijn. Die gesprekken worden voortgezet.

2 uur geleden
GL-PvdA vindt energiepakket onvoldoende, kondigt plannen aan

DEN HAAG (ANP) - Het pakket aan maatregelen om de energieprijzen te compenseren is 'onvoldoende', vindt Jesse Klaver, fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA. "Zo help je gewone mensen de crisis niet door." Hij kondigt op Bluesky aan dat zijn partij met voorstellen komt "om reizen met trein, bus en auto betaalbaarder te maken."

2 uur geleden
Milieuclubs vinden energiemaatregelen kabinet niet genoeg

DEN HAAG (ANP) - De energiemaatregelen van het kabinet doen nauwelijks iets aan het verminderen van de afhankelijkheid van olie en gas, vindt Milieudefensie. "Als dit het is, dan blijft het kabinet water naar de zee dragen", zegt directeur Donald Pols. Volgens Natuur & Milieu biedt het pakket voor de langere termijn "nog weinig houvast voor echte verduurzaming en afbouw van fossiele brandstoffen".

3 uur geleden
Kabinet trekt ruim 950 miljoen euro uit voor energiemaatregelen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.

4 uur geleden
Boekholt wil minder strenge huurwet, hogere huren mogelijk

DEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.

5 uur geleden
Meisje doodgestoken in woning Blerick, man en vrouw vast

BLERICK (ANP) - Een meisje is maandagochtend omgekomen door een steekincident in een woning aan de Elzenstraat in het Limburgse Blerick, meldt de politie. Een man en vrouw, de bewoners van het pand, zijn opgepakt.

7 uur geleden