Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Windfoiler Wennekes gaat na lange weg voor medaille op Spelen

Windfoiler Wennekes gaat na lange weg voor medaille op Spelen

MARSEILLE (ANP) - Sara Wennekes komt zondag in de nieuwe olympische iQFoil-klasse als eerste van de Nederlandse zeilafvaardiging in actie. De 28-jarige windsurfster nam een ongebruikelijke route richting Marseille, waar de olympische zeilwedstrijden zijn. "Het voelt nu al als een soort bekroning, maar straks wil ik wel meestrijden om de medailles", zei Wennekes twee dagen voor haar eerste race.

"Ik weet dat ik het kan en dat ik de kwaliteiten heb om hier het podium te halen", zei Wennekes telefonisch. "De weg hiernaartoe is erg moeilijk en die heb ik succesvol bewandeld. Ik ben dus nu al supertrots, wat het resultaat ook gaat zijn. Maar ik ben hier natuurlijk niet alleen voor het meedoen. Als je hier bent, dan ga je voor een medaille."

Wennekes leek in 2019 haar olympische ambities te moeten opbergen, nadat ze het Nederlands team had moeten verlaten. Met de aankondiging in datzelfde jaar van de nieuwe olympische discipline veranderde haar situatie. Bij het windfoilen zit onder de plank een vleugelconstructie, waardoor deze boven het water wordt getild en er hogere snelheden worden bereikt. Wennekes werd naar eigen zeggen weer verliefd op het windsurfen en ging zelf aan de slag.

Lichaam

Ze reisde met een busje Europa rond om zich op diverse locaties verder te ontwikkelen in het windfoilen. Met succes. Wennekes werd achtereenvolgens negentiende, elfde en vierde op de laatste drie WK's. "Het laat zien dat ik op de juiste weg ben", kijkt ze terug. "Er zit een stijgende lijn in mijn prestaties, ook de laatste maanden. Ik bekijk het per evenement, maar hoop natuurlijk hier de goede lijn door te trekken."

De zeilers zijn bij gebrek aan water de enige Nederlandse sporters die hun wedstrijden niet in Parijs afwerken. Waar sommige atleten energie krijgen van het olympisch dorp en ontmoetingen met andere sporters, ziet Wennekes de voordelen van de andere locatie. "Je merkt hier ook dat het anders is dan een gewoon evenement, bijvoorbeeld aan de aandacht en de maatregelen. Maar misschien is het juist wel lekker om niet in Parijs te zitten, waar de prikkel nog groter is. Hier kunnen we ons goed focussen op de races."

In de laatste dagen voor de start van het zeiltoernooi op zondag werkt Wennekes nog een aantal trainingssessies af. "Het gaat dan om vormbehoud en zorgen dat ik ready ben, het lichaam wakker maken. Het eerste moment dat ik echt het water op mag, gaat speciaal zijn. Ik heb er heel veel zin in en sta te springen om te beginnen."

Meer uit Sport

Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

1 uur geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

1 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

2 uur geleden
Geschokte reacties na vernieling monument wielerlegende Merckx

SINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.

2 uur geleden
Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

23 uur geleden
Berlijn stemt unaniem in met nieuwe olympische kandidatuur

BERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.

1 dag geleden
Tennisster Sabalenka deinst niet terug voor boycot grand slams

ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.

1 dag geleden