Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Windfoiler Wennekes gaat na lange weg voor medaille op Spelen

Windfoiler Wennekes gaat na lange weg voor medaille op Spelen

MARSEILLE (ANP) - Sara Wennekes komt zondag in de nieuwe olympische iQFoil-klasse als eerste van de Nederlandse zeilafvaardiging in actie. De 28-jarige windsurfster nam een ongebruikelijke route richting Marseille, waar de olympische zeilwedstrijden zijn. "Het voelt nu al als een soort bekroning, maar straks wil ik wel meestrijden om de medailles", zei Wennekes twee dagen voor haar eerste race.

"Ik weet dat ik het kan en dat ik de kwaliteiten heb om hier het podium te halen", zei Wennekes telefonisch. "De weg hiernaartoe is erg moeilijk en die heb ik succesvol bewandeld. Ik ben dus nu al supertrots, wat het resultaat ook gaat zijn. Maar ik ben hier natuurlijk niet alleen voor het meedoen. Als je hier bent, dan ga je voor een medaille."

Wennekes leek in 2019 haar olympische ambities te moeten opbergen, nadat ze het Nederlands team had moeten verlaten. Met de aankondiging in datzelfde jaar van de nieuwe olympische discipline veranderde haar situatie. Bij het windfoilen zit onder de plank een vleugelconstructie, waardoor deze boven het water wordt getild en er hogere snelheden worden bereikt. Wennekes werd naar eigen zeggen weer verliefd op het windsurfen en ging zelf aan de slag.

Lichaam

Ze reisde met een busje Europa rond om zich op diverse locaties verder te ontwikkelen in het windfoilen. Met succes. Wennekes werd achtereenvolgens negentiende, elfde en vierde op de laatste drie WK's. "Het laat zien dat ik op de juiste weg ben", kijkt ze terug. "Er zit een stijgende lijn in mijn prestaties, ook de laatste maanden. Ik bekijk het per evenement, maar hoop natuurlijk hier de goede lijn door te trekken."

De zeilers zijn bij gebrek aan water de enige Nederlandse sporters die hun wedstrijden niet in Parijs afwerken. Waar sommige atleten energie krijgen van het olympisch dorp en ontmoetingen met andere sporters, ziet Wennekes de voordelen van de andere locatie. "Je merkt hier ook dat het anders is dan een gewoon evenement, bijvoorbeeld aan de aandacht en de maatregelen. Maar misschien is het juist wel lekker om niet in Parijs te zitten, waar de prikkel nog groter is. Hier kunnen we ons goed focussen op de races."

In de laatste dagen voor de start van het zeiltoernooi op zondag werkt Wennekes nog een aantal trainingssessies af. "Het gaat dan om vormbehoud en zorgen dat ik ready ben, het lichaam wakker maken. Het eerste moment dat ik echt het water op mag, gaat speciaal zijn. Ik heb er heel veel zin in en sta te springen om te beginnen."

Meer uit Sport

Cats hoopt na succesvolle Spelen op 'steun in de rug'

MILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.

1 uur geleden
Chef de mission Verheijen: dit waren onze beste Spelen ooit

MILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.

1 uur geleden
Koster wil hordelopen met bobsleeën blijven combineren 

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.

1 uur geleden
Atleet Phijffers verbetert Nederlands record 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.

2 uur geleden
Nederland eindigt Spelen met hoogste eindklassering ooit

MILAAN (ANP) - Nederland eindigt de Olympische Spelen in Milaan op de derde plaats in het medailleklassement. Met nog twee van de 116 onderdelen te gaan, kan het team van chef de mission Carl Verheijen niet meer worden gepasseerd.

2 uur geleden
Wielrenner Del Toro wint UAE Tour, derde ritzege Milan

ABU DHABI (ANP) - Wielrenner Isaac del Toro van UAE Team Emirates heeft de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten op zijn naam geschreven. De leidende positie van de 22-jarige Mexicaan kwam in de zevende en laatste etappe niet meer in gevaar. De Italiaan Jonathan Milan van Lidl-Trek won de slotrit over 149 kilometer na een massasprint in Abu Dhabi.

2 uur geleden
Groot deel Nederlandse sportploeg naar sluitingsceremonie Verona

MILAAN (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse sporters die heeft meegedaan aan de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo gaat naar de sluitingsceremonie. Sportkoepel NOC*NSF laat weten dat 26 van de 38 atleten naar de historische Arena di Verona gaan, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers. De openingsceremonie werd ook bezocht door 26 atleten van TeamNL.

2 uur geleden