Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Windfoiler Van Opzeeland naar Spelen ondanks mislopen WK-titel

Windfoiler Van Opzeeland naar Spelen ondanks mislopen WK-titel

LANZAROTE (ANP) - Windfoiler Luuc van Opzeeland gaat voor Nederland naar de Olympische Spelen komende zomer. De 24-jarige surfer werd bij het WK in Lanzarote derde in de olympische iQFoil-klasse en bleef daarmee concurrent Kiran Badloe voor.

Vorig jaar werd Van Opzeeland nog wereldkampioen. Badloe, die olympisch kampioen in de 'oude' RS:X-klasse is, had nog een kans op het olympische ticket als hij Van Opzeeland voor zou blijven in Lanzarote, maar dat lukte hem niet. Hij werd in de halve finale laatste en vergooide zo zijn laatste kans op kwalificatie.

In de finale werd Van Opzeeland derde achter de Pool Pawel Tarnowski en de Italiaanse winnaar Nicolo Renna.

Sara Wennekes

Nederland mag één deelnemer afvaardigen naar Marseille, waar het zeilprogramma wordt gehouden van de Spelen van Parijs. Het startbewijs gaat naar degene met de beste resultaten tijdens het vorige WK, het WK op Lanzarote en de wereldbeker van Mallorca in april. De voorsprong voor Van Opzeeland is nu al groot genoeg, waardoor hij zeker is van deelname.

Sara Wennekes greep met een vierde plaats net naast een medaille in de iQFoil-klasse. De 27-jarige windsurfer had zich een dag eerder verzekerd van een ticket voor de Olympische Spelen in Parijs door als enige Nederlandse de medal series te bereiken op het WK in Lanzarote. Daarmee besliste ze de onderlinge kwalificatiestrijd met Lilian de Geus in haar voordeel. Wennekes wist zich met een tweede plaats in de kwartfinale te plaatsen voor de halve finales. Daarin eindigde ze als derde en was uitgeschakeld omdat alleen de nummers 1 en 2 naar de finale gingen. De wereldtitel ging naar Sharon Kantor uit Israël.

Meer uit Sport

Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

51 minuten geleden
Baanwielrenner Hoogland slaat EK opnieuw over

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.

3 uur geleden
McLaren slaat eerste besloten testdag Formule 1 in Barcelona over

WOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."

4 uur geleden
Tweevoudig winnaar Sinner soepel naar derde ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.

4 uur geleden
Australische wielrenner Vine grijpt macht in Tour Down Under

URAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.

6 uur geleden
Golfer McIlroy gelooft niet in verzoening PGA Tour en LIV Golf

DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.

21 uur geleden
Janko Franjic derde remmer Nederlandse viermansbob op Spelen

ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.

1 dag geleden