Windfoiler Van Opzeeland naar Spelen ondanks mislopen WK-titel
LANZAROTE (ANP) - Windfoiler Luuc van Opzeeland gaat voor Nederland naar de Olympische Spelen komende zomer. De 24-jarige surfer werd bij het WK in Lanzarote derde in de olympische iQFoil-klasse en bleef daarmee concurrent Kiran Badloe voor.
Vorig jaar werd Van Opzeeland nog wereldkampioen. Badloe, die olympisch kampioen in de 'oude' RS:X-klasse is, had nog een kans op het olympische ticket als hij Van Opzeeland voor zou blijven in Lanzarote, maar dat lukte hem niet. Hij werd in de halve finale laatste en vergooide zo zijn laatste kans op kwalificatie.
In de finale werd Van Opzeeland derde achter de Pool Pawel Tarnowski en de Italiaanse winnaar Nicolo Renna.
Sara Wennekes
Nederland mag één deelnemer afvaardigen naar Marseille, waar het zeilprogramma wordt gehouden van de Spelen van Parijs. Het startbewijs gaat naar degene met de beste resultaten tijdens het vorige WK, het WK op Lanzarote en de wereldbeker van Mallorca in april. De voorsprong voor Van Opzeeland is nu al groot genoeg, waardoor hij zeker is van deelname.
Sara Wennekes greep met een vierde plaats net naast een medaille in de iQFoil-klasse. De 27-jarige windsurfer had zich een dag eerder verzekerd van een ticket voor de Olympische Spelen in Parijs door als enige Nederlandse de medal series te bereiken op het WK in Lanzarote. Daarmee besliste ze de onderlinge kwalificatiestrijd met Lilian de Geus in haar voordeel. Wennekes wist zich met een tweede plaats in de kwartfinale te plaatsen voor de halve finales. Daarin eindigde ze als derde en was uitgeschakeld omdat alleen de nummers 1 en 2 naar de finale gingen. De wereldtitel ging naar Sharon Kantor uit Israël.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
5 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
14 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden