Windfoiler Van Opzeeland naar Spelen ondanks mislopen WK-titel
LANZAROTE (ANP) - Windfoiler Luuc van Opzeeland gaat voor Nederland naar de Olympische Spelen komende zomer. De 24-jarige surfer werd bij het WK in Lanzarote derde in de olympische iQFoil-klasse en bleef daarmee concurrent Kiran Badloe voor.
Vorig jaar werd Van Opzeeland nog wereldkampioen. Badloe, die olympisch kampioen in de 'oude' RS:X-klasse is, had nog een kans op het olympische ticket als hij Van Opzeeland voor zou blijven in Lanzarote, maar dat lukte hem niet. Hij werd in de halve finale laatste en vergooide zo zijn laatste kans op kwalificatie.
In de finale werd Van Opzeeland derde achter de Pool Pawel Tarnowski en de Italiaanse winnaar Nicolo Renna.
Sara Wennekes
Nederland mag één deelnemer afvaardigen naar Marseille, waar het zeilprogramma wordt gehouden van de Spelen van Parijs. Het startbewijs gaat naar degene met de beste resultaten tijdens het vorige WK, het WK op Lanzarote en de wereldbeker van Mallorca in april. De voorsprong voor Van Opzeeland is nu al groot genoeg, waardoor hij zeker is van deelname.
Sara Wennekes greep met een vierde plaats net naast een medaille in de iQFoil-klasse. De 27-jarige windsurfer had zich een dag eerder verzekerd van een ticket voor de Olympische Spelen in Parijs door als enige Nederlandse de medal series te bereiken op het WK in Lanzarote. Daarmee besliste ze de onderlinge kwalificatiestrijd met Lilian de Geus in haar voordeel. Wennekes wist zich met een tweede plaats in de kwartfinale te plaatsen voor de halve finales. Daarin eindigde ze als derde en was uitgeschakeld omdat alleen de nummers 1 en 2 naar de finale gingen. De wereldtitel ging naar Sharon Kantor uit Israël.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
39 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
58 minuten geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
2 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.
4 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
13 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
13 uur geleden