Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Windfoiler Van Opzeeland blijft aan de leiding op WK, Badloe klimt

Windfoiler Van Opzeeland blijft aan de leiding op WK, Badloe klimt

LANZAROTE (ANP) - Regerend wereldkampioen Luuc van Opzeeland gaat ook na de tweede wedstrijddag op het WK in de nieuwe olympische iQFoil-klasse aan de leiding. De 24-jarige Nederlander won woensdag twee van de vijf races in zijn groep.

Van Opzeeland heeft 8 punten na in totaal negen wedstrijden. Nummer 2 Nicolas Goyard uit Frankrijk volgt met 13 punten, terwijl de Australiër Grae Morris 23 punten heeft.

"Vandaag ging erg goed", reageerde Van Opzeeland via Team Allianz, de nationale selectie van het Watersportverbond. "Het was nogal tricky. De wind wist niet welke kant hij moest kiezen, dus soms van links dan van rechts. Ik heb twee races met overtuiging gewonnen. Ook een race met een mooie safe en ook een goede comeback. Daarnaast had ik ook een wat mindere race en de verkeerde kant gekozen. Kortom, erg tevreden, goed gevaren."

Ticket voor de Spelen

Kiran Badloe, de olympisch kampioen in de 'oude' RS:X-klasse, klom van de 23e plaats naar de 6e plaats met 33 punten. Huig-Jan Tak (41 punten) bezet de negende plaats. Bij de vrouwen is Sara Wennekes de beste Nederlandse met een achtste plaats.

Van Opzeeland, Badloe en Tak strijden samen met drie andere Nederlanders om een ticket voor de Spelen van Parijs. Nederland mag slechts een deelnemer afvaardigen. Het startbewijs gaat naar degene met de beste resultaten tijdens het afgelopen WK, het WK op Lanzarote en de wereldbeker van Mallorca in april.

De eerste wedstrijden stonden dinsdag op het programma, omdat er maandag onvoldoende wind was. Het WK in de iQFoil-klasse duurt tot en met 3 februari.

Meer uit Sport

Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

7 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

8 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

9 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

10 uur geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

10 uur geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

12 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

15 uur geleden