Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Windfoiler Van Opzeeland blijft aan de leiding op WK, Badloe klimt

Windfoiler Van Opzeeland blijft aan de leiding op WK, Badloe klimt

LANZAROTE (ANP) - Regerend wereldkampioen Luuc van Opzeeland gaat ook na de tweede wedstrijddag op het WK in de nieuwe olympische iQFoil-klasse aan de leiding. De 24-jarige Nederlander won woensdag twee van de vijf races in zijn groep.

Van Opzeeland heeft 8 punten na in totaal negen wedstrijden. Nummer 2 Nicolas Goyard uit Frankrijk volgt met 13 punten, terwijl de Australiër Grae Morris 23 punten heeft.

"Vandaag ging erg goed", reageerde Van Opzeeland via Team Allianz, de nationale selectie van het Watersportverbond. "Het was nogal tricky. De wind wist niet welke kant hij moest kiezen, dus soms van links dan van rechts. Ik heb twee races met overtuiging gewonnen. Ook een race met een mooie safe en ook een goede comeback. Daarnaast had ik ook een wat mindere race en de verkeerde kant gekozen. Kortom, erg tevreden, goed gevaren."

Ticket voor de Spelen

Kiran Badloe, de olympisch kampioen in de 'oude' RS:X-klasse, klom van de 23e plaats naar de 6e plaats met 33 punten. Huig-Jan Tak (41 punten) bezet de negende plaats. Bij de vrouwen is Sara Wennekes de beste Nederlandse met een achtste plaats.

Van Opzeeland, Badloe en Tak strijden samen met drie andere Nederlanders om een ticket voor de Spelen van Parijs. Nederland mag slechts een deelnemer afvaardigen. Het startbewijs gaat naar degene met de beste resultaten tijdens het afgelopen WK, het WK op Lanzarote en de wereldbeker van Mallorca in april.

De eerste wedstrijden stonden dinsdag op het programma, omdat er maandag onvoldoende wind was. Het WK in de iQFoil-klasse duurt tot en met 3 februari.

Meer uit Sport

Sterk optreden geeft Kok vertrouwen voor 500 én 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.

54 minuten geleden
Kok dacht dat haar tijd goed genoeg was voor olympisch goud

MILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.

1 uur geleden
Emotionele Leerdam blij dat ze haar hart heeft gevolgd

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.

1 uur geleden
Leerdam bezorgt Nederland eerste goud op Spelen, zilver voor Kok

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.

2 uur geleden
Schulting ontevreden na 1000 meter: dit was niet goed genoeg

MILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.

3 uur geleden
Skiester Vonn ondergaat tweede operatie aan gebroken been

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.

4 uur geleden
Zwitserse skiër Von Allmen pakt ook goud op teamcombinatie

BORMIO (ANP/RTR) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen zijn tweede gouden medaille veroverd. Hij won maandag samen met Tanguy Nef de teamcombinatie. Zaterdag schreef hij de afdaling al op zijn naam.

5 uur geleden