Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Windfoiler Van Opzeeland blijft aan de leiding op WK, Badloe klimt

Windfoiler Van Opzeeland blijft aan de leiding op WK, Badloe klimt

LANZAROTE (ANP) - Regerend wereldkampioen Luuc van Opzeeland gaat ook na de tweede wedstrijddag op het WK in de nieuwe olympische iQFoil-klasse aan de leiding. De 24-jarige Nederlander won woensdag twee van de vijf races in zijn groep.

Van Opzeeland heeft 8 punten na in totaal negen wedstrijden. Nummer 2 Nicolas Goyard uit Frankrijk volgt met 13 punten, terwijl de Australiër Grae Morris 23 punten heeft.

"Vandaag ging erg goed", reageerde Van Opzeeland via Team Allianz, de nationale selectie van het Watersportverbond. "Het was nogal tricky. De wind wist niet welke kant hij moest kiezen, dus soms van links dan van rechts. Ik heb twee races met overtuiging gewonnen. Ook een race met een mooie safe en ook een goede comeback. Daarnaast had ik ook een wat mindere race en de verkeerde kant gekozen. Kortom, erg tevreden, goed gevaren."

Ticket voor de Spelen

Kiran Badloe, de olympisch kampioen in de 'oude' RS:X-klasse, klom van de 23e plaats naar de 6e plaats met 33 punten. Huig-Jan Tak (41 punten) bezet de negende plaats. Bij de vrouwen is Sara Wennekes de beste Nederlandse met een achtste plaats.

Van Opzeeland, Badloe en Tak strijden samen met drie andere Nederlanders om een ticket voor de Spelen van Parijs. Nederland mag slechts een deelnemer afvaardigen. Het startbewijs gaat naar degene met de beste resultaten tijdens het afgelopen WK, het WK op Lanzarote en de wereldbeker van Mallorca in april.

De eerste wedstrijden stonden dinsdag op het programma, omdat er maandag onvoldoende wind was. Het WK in de iQFoil-klasse duurt tot en met 3 februari.

Meer uit Sport

Volleybalsters verslaan ook Frankrijk in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.

3 uur geleden
Vingegaard grijpt met derde ritzege roze trui in Giro d'Italia

PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.

5 uur geleden
Bredewold bezorgt SD Worx-Protime derde zege in Ronde van Burgos

MEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.

6 uur geleden
Eerste titel voor Kroatische tennisster Marcinko

RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.

6 uur geleden
Hockeysters Amsterdam en Den Bosch spelen gelijk in eerste finale

AMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.

8 uur geleden
Verstappen 'worstelt met auto' in kwalificatie sprintrace

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.

13 uur geleden
Titelhouder Oklahoma City neemt leiding in play-offs tegen Spurs

SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.

13 uur geleden