Windfoiler Van Opzeeland blijft aan de leiding op WK, Badloe klimt
LANZAROTE (ANP) - Regerend wereldkampioen Luuc van Opzeeland gaat ook na de tweede wedstrijddag op het WK in de nieuwe olympische iQFoil-klasse aan de leiding. De 24-jarige Nederlander won woensdag twee van de vijf races in zijn groep.
Van Opzeeland heeft 8 punten na in totaal negen wedstrijden. Nummer 2 Nicolas Goyard uit Frankrijk volgt met 13 punten, terwijl de Australiër Grae Morris 23 punten heeft.
"Vandaag ging erg goed", reageerde Van Opzeeland via Team Allianz, de nationale selectie van het Watersportverbond. "Het was nogal tricky. De wind wist niet welke kant hij moest kiezen, dus soms van links dan van rechts. Ik heb twee races met overtuiging gewonnen. Ook een race met een mooie safe en ook een goede comeback. Daarnaast had ik ook een wat mindere race en de verkeerde kant gekozen. Kortom, erg tevreden, goed gevaren."
Ticket voor de Spelen
Kiran Badloe, de olympisch kampioen in de 'oude' RS:X-klasse, klom van de 23e plaats naar de 6e plaats met 33 punten. Huig-Jan Tak (41 punten) bezet de negende plaats. Bij de vrouwen is Sara Wennekes de beste Nederlandse met een achtste plaats.
Van Opzeeland, Badloe en Tak strijden samen met drie andere Nederlanders om een ticket voor de Spelen van Parijs. Nederland mag slechts een deelnemer afvaardigen. Het startbewijs gaat naar degene met de beste resultaten tijdens het afgelopen WK, het WK op Lanzarote en de wereldbeker van Mallorca in april.
De eerste wedstrijden stonden dinsdag op het programma, omdat er maandag onvoldoende wind was. Het WK in de iQFoil-klasse duurt tot en met 3 februari.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout had het zondag zwaar tijdens de training van de shorttrackers op de Olympische Spelen. "Ik had geleerd van mijn eerste gouden medaille, toen ik daarna 's nachts nauwelijks sliep. Dit keer heb ik een slaappil genomen en zes uur lang geslapen. Ik denk alleen dat de slaappil nog in mijn benen zit, want ik voelde me net slecht op het ijs. Niet normaal", vertelde Van 't Wout tegen enkele Nederlandse journalisten in de Milano Ice Skating Arena.
8 minuten geledenINGLEWOOD (ANP/RTR) - NBA-baas Adam Silver ergert zich steeds meer aan basketbalteams die bewust verliezen in de competitie. Dit doen zij om een betere positie te hebben bij het kiezen van nieuwe spelers in de zogeheten draft aan het einde van het seizoen. "Het lijkt erop dat het expres verliezen dit jaar erger is dan eerder", zei Silver tijdens een persconferentie rond het jaarlijkse All-Star Weekend.
2 uur geledenTREVISO (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na de vierde operatie aan haar gebroken been "eindelijk" klaar om terug te keren naar de Verenigde Staten. De 41-jarige Amerikaanse kwam een week geleden zwaar ten val toen ze ondanks een zware knieblessure probeerde olympisch goud te winnen op de afdaling in Cortina d'Ampezzo.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
15 uur geleden