Windfoiler Van Opzeeland aan kop WK, Badloe naar derde plaats
LANZAROTE (ANP) - Windfoiler en titelverdediger Luuc van Opzeeland gaat na vier wedstrijddagen nog altijd aan de leiding op het WK in de olympische iQFoil-klasse. Kiran Badloe, de olympisch kampioen in de 'oude' RS:X-klasse, klom naar de derde plaats.
De 24-jarige Van Opzeeland, die vanaf de eerste races op dinsdag de leiding heeft in het klassement, heeft na zeventien wedstrijden 24 punten. De Italiaan Nicolò Renna volgt met 39 punten, voor Badloe (56 punten). De 29-jarige Badloe begon dinsdag op de 23e plaats, maar verbeterde zijn positie elke dag.
De beste tien windfoilers kwalificeerden zich voor de finaledag op zaterdag, die bestaat uit slalomraces in de vorm van een minitoernooi.
Van Opzeeland en Badloe strijden samen met vier andere Nederlanders om een ticket voor de Spelen van Parijs. Nederland mag slechts een deelnemer afvaardigen. Het startbewijs gaat naar degene met de beste resultaten tijdens het afgelopen WK, het WK op Lanzarote en de wereldbeker van Mallorca in april.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
3 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
4 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
5 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
20 uur geleden