Wind wakkert eind van de dag aan tot storm Louis
HOUTEN (ANP) - Nederland krijgt aan het eind van de dag te maken met een storm: Louis. Volgens Weeronline is er vanaf de late middag in het westen al sprake van harde wind, stevige buien en zware windstoten. Halverwege de avond moet het hele land rekening houden met zware windstoten van ruim 80 kilometer per uur.
Aan de kust is er dan kans op storm. In de kustprovincies en rond het IJsselmeer kunnen windstoten voorkomen van 100 tot 110 kilometer per uur. In het binnenland is tijdens stevige buien kans op windstoten van 90 tot 100 km per uur. Het KNMI heeft voor de avond code geel afgegeven in verband met de (zeer) zware windstoten uit het zuidwesten tot westen. Rijkswaterstaat Verkeersinformatie raadt verkeersdeelnemers aan voorzichtig te doen, de rijstijl aan te passen en voor vertrek de weer- en verkeersinformatie te checken.
Aan het begin van de nacht naar vrijdag neemt de wind in kracht af.
Namenlijst
Dat de storm de naam Louis heeft gekregen, komt volgens Weeronline doordat de Franse en Belgische weerdiensten hem die naam hebben gegeven. De storm blaast uit het zuidwesten en doet die landen eerder aan dan Nederland. Komt het donderdagavond in ons land tot storm en code oranje, dan blijft de naam toch Louis, aldus een woordvoerder.
Als de storm uit het westen zou komen, zou de naam Kathleen aan de orde zijn geweest. Die staat op de namenlijst die het KNMI samen met de Britse en Ierse weerdiensten heeft opgesteld.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft celstraffen geëist tot 26 maanden, waarvan de helft voorwaardelijk, tegen twee straatrovers uit Amsterdam en Diemen. Ze trokken in maart en april van dit jaar vanaf een fatbike luxegoederen uit de handen van hun nietsvermoedende slachtoffers. Ze hadden het onder meer voorzien op tassen van de merken Louis Vuitton, Chanel en Hermès van duizenden euro's.
18 minuten geledenHEILOO (ANP) - De 19-jarige vrouw die zondagavond dood werd gevonden in Heiloo was een bekende van de verdachte. Dat meldt de politie dinsdag. Welke relatie zij tot elkaar hebben, wordt onderzocht.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - DPG Media gaat in beroep tegen boetes die de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) heeft uitgedeeld vanwege berichtgeving in het AD en de Volkskrant over de medicijnen Ozempic, Wegovy en Mounjaro als afslankmiddel. "Wat ons betreft wordt de persvrijheid hier onterecht ingeperkt en daar verzetten we ons fel tegen", laat een woordvoerder weten.
2 uur geledenASSEN (ANP) - Algemeen directeur Robert van Langh van het Drents Museum in Assen is op non-actief gesteld door de Raad van Toezicht (RvT) van het museum. Dat bevestigt een woordvoerder van de RvT. Ook loopt er een onafhankelijk onderzoek naar de werkcultuur binnen het museum.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ouders van de 17-jarige Milou Verhoof hebben dinsdag de rechter in een emotioneel appel gevraagd om de namen van de ondertekenaars van een brief over euthanasie aan het Openbaar Ministerie. Dat wil die namen niet vrijgeven. Milou Verhoof overleed op 2 oktober 2023 door euthanasie. In de brief zou een aantal artsen aan het OM hebben gevraagd om een verkennend onderzoek te starten naar de ouders en de behandelaars van de jonge vrouw. Het OM interpreteerde de brief anders.
3 uur geledenEIJSDEN (ANP) - Een buschauffeur van Arriva is maandag in Eijsden mishandeld door twee personen die bij hem in de bus stapten. Hij raakte daarbij dusdanig gewond dat hij met een ambulance naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Eén verdachte is inmiddels aangehouden, de andere persoon wordt nog gezocht, meldt de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag besloten het voorarrest van de 33-jarige Anne Romke van der H. (33) uit het Groningse Uithuizen op te heffen. Maandag diende de strafzaak tegen de man die wordt verdacht van het bedreigen van de prinsessen Amalia en Alexia. Het Openbaar Ministerie eiste tbs met dwangverpleging tegen hem.
4 uur geleden