Wind wakkert eind van de dag aan tot storm Louis
HOUTEN (ANP) - Nederland krijgt aan het eind van de dag te maken met een storm: Louis. Volgens Weeronline is er vanaf de late middag in het westen al sprake van harde wind, stevige buien en zware windstoten. Halverwege de avond moet het hele land rekening houden met zware windstoten van ruim 80 kilometer per uur.
Aan de kust is er dan kans op storm. In de kustprovincies en rond het IJsselmeer kunnen windstoten voorkomen van 100 tot 110 kilometer per uur. In het binnenland is tijdens stevige buien kans op windstoten van 90 tot 100 km per uur. Het KNMI heeft voor de avond code geel afgegeven in verband met de (zeer) zware windstoten uit het zuidwesten tot westen. Rijkswaterstaat Verkeersinformatie raadt verkeersdeelnemers aan voorzichtig te doen, de rijstijl aan te passen en voor vertrek de weer- en verkeersinformatie te checken.
Aan het begin van de nacht naar vrijdag neemt de wind in kracht af.
Namenlijst
Dat de storm de naam Louis heeft gekregen, komt volgens Weeronline doordat de Franse en Belgische weerdiensten hem die naam hebben gegeven. De storm blaast uit het zuidwesten en doet die landen eerder aan dan Nederland. Komt het donderdagavond in ons land tot storm en code oranje, dan blijft de naam toch Louis, aldus een woordvoerder.
Als de storm uit het westen zou komen, zou de naam Kathleen aan de orde zijn geweest. Die staat op de namenlijst die het KNMI samen met de Britse en Ierse weerdiensten heeft opgesteld.
Meer uit Binnenland
VOGELWAARDE (ANP) - De inmiddels 20-jarige verdachte van het dodelijke ongeval in het Zeeuwse Vogelwaarde vorige maand blijft 60 dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechter dinsdag besloten.
28 minuten geledenMOERDIJK (ANP) - Op de A17 bij Moerdijk heeft een ernstige aanrijding plaatsgevonden met drie vrachtwagens. Een persoon is daarbij om het leven gekomen. Twee slachtoffers zijn bekneld geraakt in een vrachtwagen, maar zij zijn inmiddels bevrijd.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politierechter heeft dinsdag drie mannen van 23, 51 en 42 jaar veroordeeld voor hun aandeel bij de rellen op het Malieveld en de Lange Houtstraat in Den Haag op zaterdag 20 september 2025. De relschoppers hebben voorwaardelijke celstraffen gekregen.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de lichte neerslag van afgelopen week en de gebruikelijke temperatuur voor eind juli, is het neerslagtekort in Nederland verder toegenomen. Het tekort ligt ver boven het gemiddelde voor deze periode van het jaar, blijkt uit de nieuwste droogtemonitor van Rijkswaterstaat. Ook zijn de grondwaterstanden op veel plaatsen laag tot zeer laag.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - De haven van Deventer is vanaf zaterdag voor onbepaalde tijd dicht. De gemeente heeft aangekondigd dat de sluis dan niet meer opengaat, omdat de waterstand in de IJssel naar verwachting onder een kritieke grens zakt. Schepen moeten vrijdagavond de binnenhaven hebben verlaten, anders zitten ze voorlopig vast in Deventer.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie in Amsterdam-West heeft dinsdagmiddag bij de Nierkerkestraat de omgeving afgezet en gebouwen ontruimd. In een auto die crashte na een politieachtervolging zit mogelijk explosief materiaal, meldt de veiligheidsregio.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - In de jeugdgevangenis in Lelystad staat de veiligheid van jongeren en personeel ernstig onder druk. Dat concluderen de Inspectie Justitie en Veiligheid en de Inspectie van het Onderwijs na onderzoek.
3 uur geleden