Wind wakkert eind van de dag aan tot storm Louis
HOUTEN (ANP) - Nederland krijgt aan het eind van de dag te maken met een storm: Louis. Volgens Weeronline is er vanaf de late middag in het westen al sprake van harde wind, stevige buien en zware windstoten. Halverwege de avond moet het hele land rekening houden met zware windstoten van ruim 80 kilometer per uur.
Aan de kust is er dan kans op storm. In de kustprovincies en rond het IJsselmeer kunnen windstoten voorkomen van 100 tot 110 kilometer per uur. In het binnenland is tijdens stevige buien kans op windstoten van 90 tot 100 km per uur. Het KNMI heeft voor de avond code geel afgegeven in verband met de (zeer) zware windstoten uit het zuidwesten tot westen. Rijkswaterstaat Verkeersinformatie raadt verkeersdeelnemers aan voorzichtig te doen, de rijstijl aan te passen en voor vertrek de weer- en verkeersinformatie te checken.
Aan het begin van de nacht naar vrijdag neemt de wind in kracht af.
Namenlijst
Dat de storm de naam Louis heeft gekregen, komt volgens Weeronline doordat de Franse en Belgische weerdiensten hem die naam hebben gegeven. De storm blaast uit het zuidwesten en doet die landen eerder aan dan Nederland. Komt het donderdagavond in ons land tot storm en code oranje, dan blijft de naam toch Louis, aldus een woordvoerder.
Als de storm uit het westen zou komen, zou de naam Kathleen aan de orde zijn geweest. Die staat op de namenlijst die het KNMI samen met de Britse en Ierse weerdiensten heeft opgesteld.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Jan G., het doelwit van het geweld in Overasselt in september, is uit Duitsland overgeleverd. Het Openbaar Ministerie meldt dat een 28-jarige man uit de Gelderse plaats op Nederlandse bodem is.
5 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De advocaat van de 24-jarige Fouad B. uit Heemskerk vindt dat de rechtbank in Haarlem zijn cliënt vrij moet spreken van een poging tot doodslag tijdens het jongerengeweld op 6 september vorig jaar in Beverwijk.
3 uur geledenEEMSHAVEN (ANP) - Het afgelopen weekend en dinsdagavond vlogen er onbekende drones boven de Eemshaven in Groningen, bevestigt een woordvoerder van de havenbeheerder Groningen Seaports na berichtgeving van RTV Noord.
4 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Haarlem celstraffen van achttien maanden tot twee jaar geëist tegen drie jongeren uit Heemskerk en Beverwijk voor een poging tot doodslag. Ze worden ervan verdacht op 6 september vorig jaar in Beverwijk een 17-jarige jongen uit Haarlem te hebben mishandeld.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het hoger beroep van Mels van B. (47), verdachte in de Barendrechtse zedenzaak, richt zich alleen op de hoogte van de straf die aan hem is opgelegd. Dat bleek donderdag tijdens een zitting bij het gerechtshof in Den Haag. De rechtbank veroordeelde Van B. in maart tot achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
6 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het westnijlvirus is bij nog vijf mensen in Nederland vastgesteld. Drie besmettingen vonden plaats in Zuid-Holland en twee in Noord-Brabant. Het totale aantal bevestigde gevallen stijgt daardoor naar 64. Het aantal sterfgevallen blijft staan op tien, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) scherpt het eigen advies over seksueel grensoverschrijdend gedrag voor werkgevers in de gezondheidszorg aan. De inspectie vindt dat werkgevers nog meer moeten doen, omdat juist in de zorg mensen extra kwetsbaar en afhankelijk zijn.
7 uur geleden