Wimbledon ziet geen alternatief voor weren Russische tennissers
LONDEN (ANP) - De organisator van Wimbledon zegt dat het onvermijdelijk is dat tennissers uit Rusland en Belarus dit jaar niet welkom zijn op het meest prestigieuze grandslamtoernooi. Gezien de sancties die de Britse regering heeft ingesteld wegens de oorlog in Oekraïne is er "geen haalbaar alternatief", aldus voorzitter Ian Hewitt van de All England Lawn Tennis Club (AELTC).
De tennisbonden ATP en WTA hebben felle kritiek geuit op het besluit om Russische en Belarussische tennissers als Daniil Medvedev, Andrej Roeblev, Aryna Sabalenka en Victoria Azarenka komende zomer te weren van Wimbledon. Zij spraken vorige week van discriminatie op basis van nationaliteit. Alleen de plek op de wereldranglijst zou mogen bepalen of een tennisser welkom is of niet.
"Wij begrijpen en betreuren de impact van deze beslissing op iedereen die dit treft", zegt Hewitt. Maar hij wil niet dat de deelname van Russen en Belarussen gebruikt kan worden door "de propagandamachine van het Russische regime". Ook wijst hij op de verantwoordelijkheid die de organisatie draagt voor de veiligheid van spelers en hun familieleden.
De AELTC bevestigt dat tijdens het toernooi geen coronamaatregelen van kracht zullen zijn en dat voor de deelnemers geen vaccinatieplicht geldt. Dat betekent dat de huidige aanvoerder van de wereldranglijst Novak Djokovic zijn titel op het 'heilige' gras in Londen kan verdedigen. Hij moest eerder onder meer de Australian Open missen omdat hij zich niet wil laten vaccineren tegen het coronavirus.
Meer uit Sport
SIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
12 minuten geledenLONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
16 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
19 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
1 dag geleden