Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wimbledon ziet geen alternatief voor weren Russische tennissers

Wimbledon ziet geen alternatief voor weren Russische tennissers

LONDEN (ANP) - De organisator van Wimbledon zegt dat het onvermijdelijk is dat tennissers uit Rusland en Belarus dit jaar niet welkom zijn op het meest prestigieuze grandslamtoernooi. Gezien de sancties die de Britse regering heeft ingesteld wegens de oorlog in Oekraïne is er "geen haalbaar alternatief", aldus voorzitter Ian Hewitt van de All England Lawn Tennis Club (AELTC).

De tennisbonden ATP en WTA hebben felle kritiek geuit op het besluit om Russische en Belarussische tennissers als Daniil Medvedev, Andrej Roeblev, Aryna Sabalenka en Victoria Azarenka komende zomer te weren van Wimbledon. Zij spraken vorige week van discriminatie op basis van nationaliteit. Alleen de plek op de wereldranglijst zou mogen bepalen of een tennisser welkom is of niet.

"Wij begrijpen en betreuren de impact van deze beslissing op iedereen die dit treft", zegt Hewitt. Maar hij wil niet dat de deelname van Russen en Belarussen gebruikt kan worden door "de propagandamachine van het Russische regime". Ook wijst hij op de verantwoordelijkheid die de organisatie draagt voor de veiligheid van spelers en hun familieleden.

De AELTC bevestigt dat tijdens het toernooi geen coronamaatregelen van kracht zullen zijn en dat voor de deelnemers geen vaccinatieplicht geldt. Dat betekent dat de huidige aanvoerder van de wereldranglijst Novak Djokovic zijn titel op het 'heilige' gras in Londen kan verdedigen. Hij moest eerder onder meer de Australian Open missen omdat hij zich niet wil laten vaccineren tegen het coronavirus.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

10 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

12 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

12 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

14 uur geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

1 dag geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

1 dag geleden