Wimbledon van start met vier Nederlanders en zonder Russen
LONDEN (ANP) - Wimbledon gaat maandag van start met vier Nederlandse deelnemers in het enkelspel. Op het derde grandslamtoernooi van het jaar zijn tennissers uit Rusland en Belarus niet welkom.
Op de eerste dag van het grastoernooi in Londen komen Tim van Rijthoven en Tallon Griekspoor in actie. Van Rijthoven neemt het op tegen de Argentijn Federico Delbonis, Griekspoor treft Fabio Fognini uit Italië.
Van Rijthoven heeft van de organisatie een wildcard gekregen na het veroveren van de titel in Rosmalen, twee weken geleden. De 25-jarige nummer 105 van de wereld gaat zijn debuut maken op een grandslamtoernooi.
Op Wimbledon zijn dit jaar geen punten te verdienen voor de wereldranglijst. Dat hebben de tennisbonden ATP en WTA besloten in reactie op het besluit van Wimbledon om de Russen en Belarussen te weren.
Op het Centre Court komt titelhouder Novak Djokovic maandag als eerste in actie. De Serviër treft om 14.30 uur Nederlandse tijd de Koreaan Kwon Soon-woo.
Meer uit Sport
OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
3 minuten geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
2 dagen geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
2 dagen geleden