Wimbledon van start met vier Nederlanders en zonder Russen
LONDEN (ANP) - Wimbledon gaat maandag van start met vier Nederlandse deelnemers in het enkelspel. Op het derde grandslamtoernooi van het jaar zijn tennissers uit Rusland en Belarus niet welkom.
Op de eerste dag van het grastoernooi in Londen komen Tim van Rijthoven en Tallon Griekspoor in actie. Van Rijthoven neemt het op tegen de Argentijn Federico Delbonis, Griekspoor treft Fabio Fognini uit Italië.
Van Rijthoven heeft van de organisatie een wildcard gekregen na het veroveren van de titel in Rosmalen, twee weken geleden. De 25-jarige nummer 105 van de wereld gaat zijn debuut maken op een grandslamtoernooi.
Op Wimbledon zijn dit jaar geen punten te verdienen voor de wereldranglijst. Dat hebben de tennisbonden ATP en WTA besloten in reactie op het besluit van Wimbledon om de Russen en Belarussen te weren.
Op het Centre Court komt titelhouder Novak Djokovic maandag als eerste in actie. De Serviër treft om 14.30 uur Nederlandse tijd de Koreaan Kwon Soon-woo.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
11 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geleden