Wimbledon van start met vier Nederlanders en zonder Russen
LONDEN (ANP) - Wimbledon gaat maandag van start met vier Nederlandse deelnemers in het enkelspel. Op het derde grandslamtoernooi van het jaar zijn tennissers uit Rusland en Belarus niet welkom.
Op de eerste dag van het grastoernooi in Londen komen Tim van Rijthoven en Tallon Griekspoor in actie. Van Rijthoven neemt het op tegen de Argentijn Federico Delbonis, Griekspoor treft Fabio Fognini uit Italië.
Van Rijthoven heeft van de organisatie een wildcard gekregen na het veroveren van de titel in Rosmalen, twee weken geleden. De 25-jarige nummer 105 van de wereld gaat zijn debuut maken op een grandslamtoernooi.
Op Wimbledon zijn dit jaar geen punten te verdienen voor de wereldranglijst. Dat hebben de tennisbonden ATP en WTA besloten in reactie op het besluit van Wimbledon om de Russen en Belarussen te weren.
Op het Centre Court komt titelhouder Novak Djokovic maandag als eerste in actie. De Serviër treft om 14.30 uur Nederlandse tijd de Koreaan Kwon Soon-woo.
Meer uit Sport
BOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.
6 uur geledenŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.
8 uur geledenBEIJING (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (39) heeft op het China Open ten koste van Alexander Zverev de halve finale bereikt. De Servische 24-voudig grandslamwinnaar blijft daarmee ongeslagen in Beijing, hij won het toernooi bij al zijn zes eerdere deelnames. Hij rekende in drie sets af met de Duitse nummer 2 van de wereld: 4-6 6-4 6-4.
10 uur geledenSEPANG (ANP) - Autosportfederatie FIA heeft toegegeven dat een fout in de software leidde tot chaos in de Formule 1-race op het circuit van Sepang in Maleisië. De half-elektrische racewagens vielen stil tijdens de opwarmronden op een nog natte baan van eerder gevallen stortbuien. Onder anderen de latere winnaar Max Verstappen merkte dat hij geen power had bij het indrukken van het gaspedaal.
11 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in Maleisië voor het elfde jaar op rij minstens één grand prix in de Formule 1 gewonnen. Hij klom daarmee in de eeuwige ranglijst naar de derde plaats achter Michael Schumacher en Lewis Hamilton, die het record delen van vijftien achtereenvolgende seizoenen met één of meer zeges. Verstappen ging Alain Prost voorbij, die tien seizoenen achtereen een of meer races won.
12 uur geledenBAKOE (ANP) - Amber Gersjes is op de openingsdag van de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) in de achtste finales uitgeschakeld. De 29-jarige judoka, uitkomend in de klasse tot 48 kilogram, verloor in haar tweede partij met een ippon van de Japanse Wakana Koga.
12 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft zijn doel bereikt in dit voor hem wat moeizaam verlopen seizoen. De viervoudig wereldkampioen wilde minstens één grand prix winnen en dat lukte in Maleisië, waar de uitgestelde Grote Prijs van Bahrein werd verreden. "Ik ben ontzettend trots op het team. Dit is een heerlijke zege, zeker als je ziet hoe het dit jaar is gegaan", zei de Nederlander in het flashinterview op de baan.
13 uur geleden