Wimbledon van start met drie Nederlandse mannen in het enkelspel
LONDEN (ANP) - Wimbledon gaat maandag van start met drie Nederlandse deelnemers in het mannenenkelspel. Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp werden rechtstreeks toegelaten en afgelopen week wist Gijs Brouwer zich via de kwalificaties te verzekeren van deelname.
Griekspoor, Van de Zandschulp en Brouwer komen pas dinsdag in actie. Maandag wordt op het Centre Court de eerste wedstrijd volgens traditie gespeeld door titelhouder Novak Djokovic. Hij neemt het op tegen de Argentijn Pedro Cachín. Djokovic aast in Londen op zijn 24e grandslamtitel. Hij was tijdens de laatste vier edities van Wimbledon de beste.
In het vrouwentoernooi gaat de Poolse Iga Swiatek op voor haar vijfde grandslamtitel. De nummer 1 van de wereld is op Wimbledon nog nooit voorbij de vierde ronde gekomen.
In tegenstelling tot vorig jaar worden er op Wimbledon nu wel punten vergeven voor de wereldranglijst. Vorig jaar werden de Russen en Belarussen geboycot, waarna de tennisbonden besloten geen punten toe te kennen. Dit jaar doen de Russen en Belarussen onder neutrale vlag weer mee.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
20 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 dag geleden