Wimbledon van start met drie Nederlanders en Djokovic
LONDEN (ANP) - Wimbledon gaat maandag om 12.00 uur Nederlandse tijd van start met drie Nederlandse deelnemers in het enkelspel. Arantxa Rus, Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp komen op de openingsdag direct in actie.
Rus neemt het maandagmiddag op tegen de Chinese Yue Yuan, Griekspoor treft de Spanjaard Pablo Carreño Busta en Van de Zandschulp speelt tegen de Brit Liam Broady. Op het Centre Court speelt titelhouder Carlos Alcaraz volgens traditie de eerste wedstrijd. Bij de vrouwen verdedigt Marketa Vondrousova haar titel.
Novak Djokovic is na een onzekere periode ook van de partij in Londen. De 24-voudig grandslamkampioen liep op Roland Garros een knieblessure op en leek Wimbledon te moeten overslaan. Vorige week arriveerde de Serviër echter al op Wimbledon na een razendsnel herstel.
Ook Andy Murray doet mee op het toernooi dat hij twee keer wist te winnen. De Schotse publiekslieveling onderging in aanloop naar Wimbledon een rugoperatie.
Wimbledon duurt twee weken.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van São Paulo. Op een kletsnat circuit op het Autódromo José Carlos Pace was de Britse wereldkampioen van vorig seizoen in de McLaren net iets sneller dan de Mercedessen van de Brit George Russell en de nieuwe wereldkampioen Kimi Antonelli uit Italië.
2 uur geledenINDIAN WELLS (ANP) - Tennisster Elena Rybakina, de nummer 1 van de wereld, heeft zich teruggetrokken van het deelnemersveld van de WTA Finals. Dat heeft de WTA zaterdag bekendgemaakt namens de 27-jarige Kazakse. Het slottoernooi van het tennisseizoen begint zondag in het Amerikaanse Indian Wells en duurt tot en met 15 november.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De finale van het masterstoernooi van Parijs gaat tussen de Spanjaard Carlos Alcaraz en de Amerikaan Ben Shelton. Voor beide tennissers is het de eerste keer dat ze in de finale staan van dit ATP-toernooi.
5 uur geledenZEDDAM (ANP) - Lucinda Brand heeft alsnog de Europese titel veldrijden gewonnen na de deklassering van Marie Schreiber. De Luxemburgse, die de sprint won, was volgens de jury van haar lijn afgeweken in de sprint. Daarop is ze teruggezet naar de tweede plaats. Ceylin del Carmen Alvarado werd derde.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Gaël Monfils is aangesteld als hoofdtrainer van de Franse Davis Cup-ploeg. Dat heeft de Franse tennisfederatie (FFT) bekendgemaakt.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de halve finales van het masterstoernooi van Parijs bereikt. In de kwartfinale versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld de Amerikaan Taylor Fritz in drie sets: 6-7 (10) 7-5 6-3. In de halve finale treft Alcaraz de winnaar van het duel tussen Casper Ruud uit Noorwegen en de Portugees Nuno Borges.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.
1 dag geleden