Wimbledon van start met drie Nederlanders en Djokovic
LONDEN (ANP) - Wimbledon gaat maandag om 12.00 uur Nederlandse tijd van start met drie Nederlandse deelnemers in het enkelspel. Arantxa Rus, Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp komen op de openingsdag direct in actie.
Rus neemt het maandagmiddag op tegen de Chinese Yue Yuan, Griekspoor treft de Spanjaard Pablo Carreño Busta en Van de Zandschulp speelt tegen de Brit Liam Broady. Op het Centre Court speelt titelhouder Carlos Alcaraz volgens traditie de eerste wedstrijd. Bij de vrouwen verdedigt Marketa Vondrousova haar titel.
Novak Djokovic is na een onzekere periode ook van de partij in Londen. De 24-voudig grandslamkampioen liep op Roland Garros een knieblessure op en leek Wimbledon te moeten overslaan. Vorige week arriveerde de Serviër echter al op Wimbledon na een razendsnel herstel.
Ook Andy Murray doet mee op het toernooi dat hij twee keer wist te winnen. De Schotse publiekslieveling onderging in aanloop naar Wimbledon een rugoperatie.
Wimbledon duurt twee weken.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
2 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn is uit protest niet van start gegaan bij het NK allround in Heerenveen. De winnares van het zilver op de 5000 meter van de Winterspelen meldde zich af voor de 3000 meter nadat ze de 500 meter nog wel had gereden.
5 uur geleden