Wimbledon van start met drie Nederlanders en Djokovic
LONDEN (ANP) - Wimbledon gaat maandag om 12.00 uur Nederlandse tijd van start met drie Nederlandse deelnemers in het enkelspel. Arantxa Rus, Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp komen op de openingsdag direct in actie.
Rus neemt het maandagmiddag op tegen de Chinese Yue Yuan, Griekspoor treft de Spanjaard Pablo Carreño Busta en Van de Zandschulp speelt tegen de Brit Liam Broady. Op het Centre Court speelt titelhouder Carlos Alcaraz volgens traditie de eerste wedstrijd. Bij de vrouwen verdedigt Marketa Vondrousova haar titel.
Novak Djokovic is na een onzekere periode ook van de partij in Londen. De 24-voudig grandslamkampioen liep op Roland Garros een knieblessure op en leek Wimbledon te moeten overslaan. Vorige week arriveerde de Serviër echter al op Wimbledon na een razendsnel herstel.
Ook Andy Murray doet mee op het toernooi dat hij twee keer wist te winnen. De Schotse publiekslieveling onderging in aanloop naar Wimbledon een rugoperatie.
Wimbledon duurt twee weken.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.
48 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.
14 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).
20 uur geledenASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."
22 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft voor het eerst de nationale titel op de weg veroverd. De 24-jarige renster van Visma - Lease a Bike versloeg na een kleine 118 kilometer over een heuvelachtig parcours rondom Nijmegen Femke Markus in de sprint. Loes Adegeest werd op twintig seconden derde.
22 uur geleden