Wimbledon van start met drie Nederlanders en Djokovic
LONDEN (ANP) - Wimbledon gaat maandag om 12.00 uur Nederlandse tijd van start met drie Nederlandse deelnemers in het enkelspel. Arantxa Rus, Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp komen op de openingsdag direct in actie.
Rus neemt het maandagmiddag op tegen de Chinese Yue Yuan, Griekspoor treft de Spanjaard Pablo Carreño Busta en Van de Zandschulp speelt tegen de Brit Liam Broady. Op het Centre Court speelt titelhouder Carlos Alcaraz volgens traditie de eerste wedstrijd. Bij de vrouwen verdedigt Marketa Vondrousova haar titel.
Novak Djokovic is na een onzekere periode ook van de partij in Londen. De 24-voudig grandslamkampioen liep op Roland Garros een knieblessure op en leek Wimbledon te moeten overslaan. Vorige week arriveerde de Serviër echter al op Wimbledon na een razendsnel herstel.
Ook Andy Murray doet mee op het toernooi dat hij twee keer wist te winnen. De Schotse publiekslieveling onderging in aanloop naar Wimbledon een rugoperatie.
Wimbledon duurt twee weken.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
2 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
12 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geleden