Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wimbledon schrapt 'Miss' en 'Mrs' van winnaarsbord

Wimbledon schrapt 'Miss' en 'Mrs' van winnaarsbord

LONDEN (ANP) - Wimbledon gaat de aanspreektitels 'Miss' en 'Mrs' verwijderen van het bord met daarop alle winnaressen van het grandslamtoernooi. Volgens de krant The Times is dat besluit van Wimbledon weer een stap naar gelijkheid tussen mannen en vrouwen. Van de winnaars van het mannentoernooi staan alleen hun voorletter en achternaam op het bord.

Vorig jaar werd de naam 'Miss A. Barty' bijgeschreven op het houten bord in het clubhuis van de All England Lawn Tennis Club, waar het grandslamtoernooi wordt gespeeld. Volgens The Times gaat Wimbledon het bord vervangen door een exemplaar zonder de aanspreektitels 'Miss' en 'Mrs'. Enkele jaren geleden stopten de umpires langs de baan al met het gebruik van die aanspreektitels voor vrouwen bij het omroepen van de scores.

Barty komt haar titel dit jaar niet verdedigen. De Australische besloot in maart om op 25-jarige leeftijd haar carrière te beëindigen. Barty stond op dat moment aan kop van de wereldranglijst. Bij de mannen zegevierde de Serviër Novak Djokovic vorig jaar op Wimbledon.

Tennissers uit Rusland en Belarus zijn dit jaar niet welkom op Wimbledon vanwege de oorlog in Oekraïne. De tennisorganisaties ATP en WTA hebben als reactie daarop besloten dat op Wimbledon geen punten voor de wereldranglijst zijn te verdienen. Het Engelse grastoernooi begint op 27 juni.

Meer uit Sport

De Jong haalt voor het eerst tweede ronde US Open na vijfsetter

NEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong (26) heeft op de US Open voor het eerst de tweede ronde bereikt. De Nederlandse nummer 100 van de wereld rekende in de eerste ronde af met de Italiaan Francesco Passaro (25), de mondiale nummer 207. Hij had daar vijf sets voor nodig: 2-6 6-2 4-6 6-3 6-2.

31 minuten geleden
LA Clippers bestraft voor salarisfraude bij vedette Leonard

NEW YORK (ANP) - Basketbalclub Los Angeles Clippers is door de Amerikaanse profcompetitie NBA fors bestraft voor het omzeilen van het salarisplafond bij sterspeler Kawhi Leonard. Volgens onderzoek kreeg de 35-jarige basketballer via een sponsordeal een deel van zijn salaris betaald, waardoor de club hem meer kon betalen dan volgens het salarisplafond is geoorloofd.

2 uur geleden
Transferrecord Premier League-clubs van meer dan 4 miljard euro

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - De clubs in de Premier League hebben voor het tweede jaar op rij het transferrecord verbroken. De clubs hebben gezamenlijk 3,5 miljard pond, zo'n 4 miljard euro, uitgegeven. Dat is meer dan het record van 3,6 miljard euro van afgelopen jaar.

8 uur geleden
Brennan sprint naar derde ritzege in Vuelta

CARTAGENA (ANP) - Matthew Brennan heeft woensdag zijn derde ritzege geboekt in de Vuelta. De Brit van Visma - Lease a Bike was in de elfde etappe de beste in de massasprint. Bryan Coquard uit Frankrijk werd tweede, voor de Belg Jordi Meeus.

8 uur geleden
Nog altijd onduidelijkheid over vervolg schaatscarrière Leerdam

HEERENVEEN (ANP) - Ruim anderhalve maand voor de start van het nieuwe schaatsseizoen is er nog altijd geen duidelijkheid over de toekomst van olympisch kampioene op de 1000 meter Jutta Leerdam. Een vertegenwoordiger van haar nieuwe managementbureau SEG liet woensdag aan het ANP weten dat Leerdam via haar eigen kanalen bekend zal maken wat ze gaat doen.

12 uur geleden
Zieke Mads Pedersen stapt uit Vuelta

CARTAGENA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen, de Deense winnaar van het puntenklassement in de Tour de France, stapt woensdag niet meer op in de elfde etappe van de Vuelta. Dat meldt zijn ploeg Lidl-Trek op X. Volgens zijn ploeg was Pedersen de afgelopen dagen ziek en zal hij zich richten op zijn overige doelen dit seizoen.

13 uur geleden
Zeven Nederlandse atleten naar Brussel voor finale Diamond League

BRUSSEL (ANP) - Zeven Nederlandse atleten komen dit weekend in actie tijdens de tweedaagse finale van de Diamond League in Brussel. Vijfvoudig Diamond League-eindwinnares op de 400 meter horden, Femke Broeders-Bol, loopt dit jaar de 800 meter. In de Belgische hoofdstad neemt ze het onder meer op tegen de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro. De Amersfoortse pakte bij de EK vorige maand het brons op haar nieuwe afstand.

13 uur geleden