Wimbledon reikt dit jaar record aan prijzengeld uit
LONDEN (ANP) - De tennissers op Wimbledon kunnen dit jaar een record aan prijzengeld verdienen. De organisatoren van het grandslamtoernooi meldden woensdag dat 44,7 miljoen pond (omgerekend ongeveer 52,3 miljoen euro) wordt verdeeld.
Het recordbedrag ligt 11,2 procent hoger dan vorig jaar en in vergelijking met 2019 is sprake van een stijging van 17,1 procent.
De winnaars in het enkelspel voor mannen en vrouwen krijgen ieder ongeveer 2,75 miljoen euro. De twee verliezende finalisten ontvangen ongeveer 1,37 miljoen euro.
Eerste rondes
Vooral in de eerste rondes van het toernooi is het prijzengeld flink omhooggegaan. Bij een nederlaag in de eerste ronde ontvangen de spelers alsnog zo'n 64.000 euro. Dat is 10 procent meer dan in 2022.
Wimbledon is dit jaar van 3 tot en met 16 juli.
Meer uit Sport
RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).
1 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.
1 uur geledenMIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
5 uur geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
7 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
8 uur geledenOSAKA (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Grand Prix van Osaka een score van 155,20 punten en bleef zo ver verwijderd van de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
10 uur geleden