Wimbledon kan zich in 2021 niet verzekeren tegen coronavirus
LONDEN (ANP/RTR) - Wimbledon kan zich voor volgend jaar niet meer verzekeren tegen afgelasting door een pandemie. Het bekendste tennistoernooi ter wereld was dit jaar wel verzekerd tegen het coronavirus en zodoende bleef de financiële schade voor het toernooi beperkt. "Het is onmogelijk een pandemieverzekering te krijgen in dit klimaat", zei Richard Lewis namens de organisatie.
Wimbledon zou deze maandag beginnen, maar al op 1 april werd bekendgemaakt dat het grandslamtoernooi in Londen dit jaar niet doorgaat. Volgens Lewis maakte het hebben van de verzekering de keuze niet eenvoudiger.
"We hebben het geannuleerd omdat we moesten annuleren. Er waren absoluut geen mitsen of maren", zei Lewis. "Het feit dat we een verzekering hadden, was bij die keuze niet relevant. Als we het toernooi in welke vorm dan ook hadden kunnen houden, dan hadden we dat zeker gedaan."
De US Open en Roland Garros hopen in het najaar nog plaats te kunnen vinden. Die evenementen waren niet verzekerd. De Australian Open vond al voor de uitbraak van het coronavirus plaats.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
2 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
8 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
15 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
20 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
21 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
22 uur geleden