Wimbledon kan zich in 2021 niet verzekeren tegen coronavirus
LONDEN (ANP/RTR) - Wimbledon kan zich voor volgend jaar niet meer verzekeren tegen afgelasting door een pandemie. Het bekendste tennistoernooi ter wereld was dit jaar wel verzekerd tegen het coronavirus en zodoende bleef de financiële schade voor het toernooi beperkt. "Het is onmogelijk een pandemieverzekering te krijgen in dit klimaat", zei Richard Lewis namens de organisatie.
Wimbledon zou deze maandag beginnen, maar al op 1 april werd bekendgemaakt dat het grandslamtoernooi in Londen dit jaar niet doorgaat. Volgens Lewis maakte het hebben van de verzekering de keuze niet eenvoudiger.
"We hebben het geannuleerd omdat we moesten annuleren. Er waren absoluut geen mitsen of maren", zei Lewis. "Het feit dat we een verzekering hadden, was bij die keuze niet relevant. Als we het toernooi in welke vorm dan ook hadden kunnen houden, dan hadden we dat zeker gedaan."
De US Open en Roland Garros hopen in het najaar nog plaats te kunnen vinden. Die evenementen waren niet verzekerd. De Australian Open vond al voor de uitbraak van het coronavirus plaats.
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
20 uur geleden