Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wim Hof klaagt de Volkskrant aan om artikel over huiselijk geweld

Wim Hof klaagt de Volkskrant aan om artikel over huiselijk geweld

AMSTERDAM (ANP) - Gezondheidsgoeroe Wim Hof heeft de Volkskrant aangeklaagd om een onlangs over hem gepubliceerd artikel waarin hij beschuldigd wordt van huiselijk geweld. De rechtszaak is om smaad en laster en wordt mede aangespannen door de vier oudste kinderen van de 'Iceman'. Ze eisen een rectificatie en schadevergoeding, meldt Hofs oudste zoon Enahm in een persbericht.

Uit de dagvaarding blijkt dat de rectificatie die Hof in een zaterdageditie van de krant eist vooral gaat om beschuldigingen van geweld door Hof tegen de moeder van zijn oudste kinderen. Zij had volgens een broer van Hof ook te maken met huiselijk geweld, meldde de Volkskrant.

Volgens Hof heeft de Volkskrant "ondanks herhaalde waarschuwingen" dat de bronnen voor het artikel onbetrouwbaar zouden zijn, die toch gebruikt "zonder gedegen onderzoek te doen". Het gaat onder anderen om de broer van Hof, tegen wie hij eerder al aangifte deed. "Bronnen die de beschuldigingen tegenspraken of een compleet ander beeld schetsen, zijn weggelaten of slechts kort vermeld, wat heeft bijgedragen aan een eenzijdige weergave", staat verder in het persbericht.

Speelfilm stilgelegd

Ook beschuldigt Hof de krant ervan zakelijke partners van hem te benaderen naar aanleiding van de beschuldigingen, waaronder uitgevers en een filmmaatschappij. Na publicatie van het artikel is de productie van een internationale speelfilm over het leven van Hof stilgelegd.

De Volkskrant schreef eind september dat Hof zijn ex-vriendin (niet de moeder van de vier oudste kinderen), hun zoon, en haar twee oudste kinderen zeker dertien jaar lang zou hebben mishandeld. De krant baseerde zich onder meer op interviews, gerechtelijke vonnissen, een rapport van de Raad voor de Kinderbescherming, medische verslagen, e-mails en een aangifte tegen Hof.

Hoofdredacteur Pieter Klok van de Volkskrant zegt "het kort geding met het volste vertrouwen tegemoet" te zien. Volgens hem "gaat de aanklacht maar over een klein stuk van het artikel" en kunnen de eisers "tegen de rest blijkbaar niets inbrengen".

Meer uit Binnenland

Twee doden door schietpartij in Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn twee mensen om het leven gekomen door een schietpartij, meldt de politie van de hoofdstad op Bluesky.

23 minuten geleden
Omwonenden door brand verwoeste Vondelkerk kunnen weer terug

AMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Amsterdamse Vondelkerk, die door de grote brand hun huis uit moesten, kunnen weer terug. Volgens de veiligheidsregio is de omgeving opgeruimd en ontdaan van onder meer roet- en asdeeltjes. De opvanglocatie in de P.C. Hooftstraat, waar tientallen mensen de nieuwjaarsnacht moesten doorbrengen, is gesloten, zegt een woordvoerster van de gemeente.

7 uur geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt voor gevaarlijke wegen komende dagen

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers dat de weersomstandigheden op veel plekken voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen de komende dagen. Ook al wordt er gestrooid.

8 uur geleden
Schoof condoleert Zwitserse president na dodelijke brand in bar

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft de Zwitserse bondspresident Guy Parmelin gecondoleerd na de brand in een bar waarbij ongeveer veertig doden zijn gevallen.

8 uur geleden
Brandwondencentra klaar voor gewonden Zwitserland, indien nodig

GRONINGEN (ANP) - Nederlandse brandwondencentra staan klaar om slachtoffers van de ramp in het Zwitserse skioord Crans-Montana op te vangen. Ze staan met elkaar in contact en wachten of hun inzet nodig is.

9 uur geleden
Kerkgenootschap zeer bedroefd over verlies Vondelkerk

AMSTERDAM (ANP) - Het kerkgenootschap Liberty Church is "zeer bedroefd" over de verwoestende brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerkgemeenschap had de kerk sinds 2017 in gebruik en hield er iedere zondagochtend twee diensten.

10 uur geleden
Minderjarige verdachte dodelijk vuurwerkongeluk Nijmegen vrij

NIJMEGEN (ANP) - De verdachte van betrokkenheid bij de dood van een jongen door vuurwerk tijdens de jaarwisseling in Nijmegen is donderdagmiddag door de politie vrijgelaten. Hij dient zich wel beschikbaar te houden voor het verdere onderzoek, meldt de politie.

10 uur geleden