Wim Hof klaagt de Volkskrant aan om artikel over huiselijk geweld
AMSTERDAM (ANP) - Gezondheidsgoeroe Wim Hof heeft de Volkskrant aangeklaagd om een onlangs over hem gepubliceerd artikel waarin hij beschuldigd wordt van huiselijk geweld. De rechtszaak is om smaad en laster en wordt mede aangespannen door de vier oudste kinderen van de 'Iceman'. Ze eisen een rectificatie en schadevergoeding, meldt Hofs oudste zoon Enahm in een persbericht.
Uit de dagvaarding blijkt dat de rectificatie die Hof in een zaterdageditie van de krant eist vooral gaat om beschuldigingen van geweld door Hof tegen de moeder van zijn oudste kinderen. Zij had volgens een broer van Hof ook te maken met huiselijk geweld, meldde de Volkskrant.
Volgens Hof heeft de Volkskrant "ondanks herhaalde waarschuwingen" dat de bronnen voor het artikel onbetrouwbaar zouden zijn, die toch gebruikt "zonder gedegen onderzoek te doen". Het gaat onder anderen om de broer van Hof, tegen wie hij eerder al aangifte deed. "Bronnen die de beschuldigingen tegenspraken of een compleet ander beeld schetsen, zijn weggelaten of slechts kort vermeld, wat heeft bijgedragen aan een eenzijdige weergave", staat verder in het persbericht.
Speelfilm stilgelegd
Ook beschuldigt Hof de krant ervan zakelijke partners van hem te benaderen naar aanleiding van de beschuldigingen, waaronder uitgevers en een filmmaatschappij. Na publicatie van het artikel is de productie van een internationale speelfilm over het leven van Hof stilgelegd.
De Volkskrant schreef eind september dat Hof zijn ex-vriendin (niet de moeder van de vier oudste kinderen), hun zoon, en haar twee oudste kinderen zeker dertien jaar lang zou hebben mishandeld. De krant baseerde zich onder meer op interviews, gerechtelijke vonnissen, een rapport van de Raad voor de Kinderbescherming, medische verslagen, e-mails en een aangifte tegen Hof.
Hoofdredacteur Pieter Klok van de Volkskrant zegt "het kort geding met het volste vertrouwen tegemoet" te zien. Volgens hem "gaat de aanklacht maar over een klein stuk van het artikel" en kunnen de eisers "tegen de rest blijkbaar niets inbrengen".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Raad van State is kritisch op de financiële keuzes van het kabinet-Jetten. De belangrijkste overheidsadviseur ziet in haar jaarlijkse analyse van de voorjaarsnota dat er weliswaar "soms scherpe" beleidskeuzes worden gemaakt, maar dat die onvoldoende zijn om economische problemen van de toekomst het hoofd te bieden. Bovendien worden lastenverzwaringen, zoals de 'vrijheidsbijdrage' die gevraagd wordt om extra defensie-uitgaven mogelijk te maken, vooral afgewenteld op werkenden.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voor de ingang van de Eerste Kamer in Den Haag demonstreren enkele tientallen aanhangers van onder meer Extinction Rebellion. Ze betogen tegen de voorgenomen asielwetten, waar in de Eerste Kamer weer over wordt gedebatteerd.
4 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Palestijnse activist Amin A. houdt vol dat hij Hamas nooit heeft gefinancierd. Dat bleek tijdens de behandeling van de zaak in de Rotterdamse rechtbank. Naar eigen zeggen had het werk van de 58-jarige A. humanitaire doelen. "Ik wil mijn volk helpen", zei de verdachte tegen de rechter.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft Nederland goedkeuring gegeven voor een staatssteunpakket van ruim 600 miljoen euro voor melkveehouders die vrijwillig hun veestapel willen verminderen. Dat meldt de Europese Commissie dinsdag. Het geld is beschikbaar voor de komende vijf jaar.
1 uur geledenASSEN (ANP) - "Geef ook de derde armband terug. Pas dan kan voor veel mensen deze vreselijke periode écht worden afgesloten. Het gaat om cultureel erfgoed dat niet van iemand is, maar van iedereen. Toon berouw, aan ons allemaal." Dat zei Robert van Langh, directeur van het Drents Museum in Assen, dinsdag aan het slot van een verklaring namens het museum in het proces tegen drie verdachten die worden verdacht van de roof, in januari vorig jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag een derde verdachte aangehouden in het onderzoek naar het gooien van vuurwerk tijdens een Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen eind november. Het gaat om een 38-jarige man uit Hoofddorp, laat een woordvoerder weten. Hij wordt verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk.
1 uur geledenASSEN (ANP) - De verdachten van de Drentse kunstroof zouden het plan hebben gehad de kostbare buit aan de Nederlandse staat te verkopen. Dat zou een van de verdachten, de 21-jarige Jan B., hebben gezegd tegen undercoveragenten die politie en justitie in het onderzoek hebben ingezet.
2 uur geleden