Wim Hof klaagt de Volkskrant aan om artikel over huiselijk geweld
AMSTERDAM (ANP) - Gezondheidsgoeroe Wim Hof heeft de Volkskrant aangeklaagd om een onlangs over hem gepubliceerd artikel waarin hij beschuldigd wordt van huiselijk geweld. De rechtszaak is om smaad en laster en wordt mede aangespannen door de vier oudste kinderen van de 'Iceman'. Ze eisen een rectificatie en schadevergoeding, meldt Hofs oudste zoon Enahm in een persbericht.
Uit de dagvaarding blijkt dat de rectificatie die Hof in een zaterdageditie van de krant eist vooral gaat om beschuldigingen van geweld door Hof tegen de moeder van zijn oudste kinderen. Zij had volgens een broer van Hof ook te maken met huiselijk geweld, meldde de Volkskrant.
Volgens Hof heeft de Volkskrant "ondanks herhaalde waarschuwingen" dat de bronnen voor het artikel onbetrouwbaar zouden zijn, die toch gebruikt "zonder gedegen onderzoek te doen". Het gaat onder anderen om de broer van Hof, tegen wie hij eerder al aangifte deed. "Bronnen die de beschuldigingen tegenspraken of een compleet ander beeld schetsen, zijn weggelaten of slechts kort vermeld, wat heeft bijgedragen aan een eenzijdige weergave", staat verder in het persbericht.
Speelfilm stilgelegd
Ook beschuldigt Hof de krant ervan zakelijke partners van hem te benaderen naar aanleiding van de beschuldigingen, waaronder uitgevers en een filmmaatschappij. Na publicatie van het artikel is de productie van een internationale speelfilm over het leven van Hof stilgelegd.
De Volkskrant schreef eind september dat Hof zijn ex-vriendin (niet de moeder van de vier oudste kinderen), hun zoon, en haar twee oudste kinderen zeker dertien jaar lang zou hebben mishandeld. De krant baseerde zich onder meer op interviews, gerechtelijke vonnissen, een rapport van de Raad voor de Kinderbescherming, medische verslagen, e-mails en een aangifte tegen Hof.
Hoofdredacteur Pieter Klok van de Volkskrant zegt "het kort geding met het volste vertrouwen tegemoet" te zien. Volgens hem "gaat de aanklacht maar over een klein stuk van het artikel" en kunnen de eisers "tegen de rest blijkbaar niets inbrengen".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
48 minuten geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
3 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
4 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
6 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
9 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
12 uur geleden