Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wim Hillenaar voorgedragen als nieuwe burgemeester van Maastricht

Wim Hillenaar voorgedragen als nieuwe burgemeester van Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - De gemeenteraad van Maastricht heeft donderdagavond Wim Hillenaar (CDA) voorgedragen als nieuwe burgemeester van de Limburgse hoofdstad. Hillenaar (54) volgt de huidige burgemeester Annemarie Penn - te Strake op, die per 1 juli met pensioen gaat. Hillenaar was tot 31 januari waarnemend burgemeester van Land van Cuijk. Daarvoor was hij elf jaar burgemeester van de gemeente Cuijk. "Hillenaar is een burgemeester voor alle inwoners van Maastricht. Hij heeft de autoriteit en warme uitstraling die de inwoners vragen", aldus de voorzitter van de vertrouwenscommissie, John Steijns.

"De stad Maastricht heeft een enorme aantrekkingskracht op mij", aldus Hillenaar in een eerste reactie. "Wat een prachtige stad, Maastricht! Zoveel geschiedenis. Zoveel verscheidenheid."

Voor de vacature solliciteerden negentien kandidaten bij gouverneur Emile Roemer, vijf vrouwen en veertien mannen. Een negenkoppige vertrouwenscommissie maakte samen met de gouverneur een keuze uit de kandidaten.

Livestream

De gemeenteraad koos donderdagavond tijdens een bijeenkomst achter gesloten deuren uit twee aspirant-kandidaten de nieuwe burgemeester. Inwoners die de voordracht tijdens het daaropvolgende openbare gedeelte van de raadsvergadering live via de website van de gemeente wilden volgen kwamen bedrogen uit: de livestream lag er op het kritieke moment uit. Wel konden mensen de voordracht volgen via een livestream van de Facebookpagina van Wat is Loos in Mestreech.

Inwoners konden eerder middels een onlinevragenlijst laten weten wat in de profielschets voor de nieuwe burgemeester moest komen te staan. In totaal 1510 inwoners hebben het onderzoek ingevuld. Alle reacties van inwoners zijn verwerkt in een rapportage. Uit de profielschets blijkt dat Maastricht op zoek is naar een ervaren en proactieve bestuurder met diplomatieke kwaliteiten. Een burgemeester voor alle inwoners met hart voor Maastricht. En vooral iemand die de intentie heeft zich voor langere tijd aan Maastricht te binden.

Hillenaar wordt naar verwachting op 10 juli geïnstalleerd.

Meer uit Politiek

De Bat krijgt taak om ruimte te maken op volgelopen stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Jo-Annes de Bat krijgt bij zijn aantreden als staatssecretaris van Klimaat en Groene Groei het volgelopen stroomnet onder zijn hoede. Dat zei de CDA'er na zijn gesprek met beoogd premier Rob Jetten. Hij wil oplossingen voor de drukte op het stroomnet "versnellen", maar weet nog niet hoe. "Dat ga ik allemaal ontdekken. Er zal vast een heel inwerkprogramma staan om zaken nog beter te begrijpen."

6 minuten geleden
Indiase premier snel naar Nederland voor ondertekening verdrag

NEW DELHI (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi zal naar verwachting nog voor de zomer naar Nederland komen om een samenwerkingsakkoord te ondertekenen. Dat zei demissionair premier Dick Schoof donderdag tegen lokale media in India. Hij is daar voor een internationale top over kunstmatige intelligentie.

6 minuten geleden
Yeşilgöz hoopt op meer waardering voor militairen

DEN HAAG (ANP) - Toekomstig minister van Defensie, Dilan Yeşilgöz, hoopt dat er meer erkenning komt voor de strijdkrachten. "Ik hoop wel, vooral, dat we met elkaar onze militairen veel meer gaan waarderen en gaan eren", zei de VVD'er donderdag na een gesprek met formateur Rob Jetten.

1 uur geleden
Eerenberg wordt D66-staatssecretaris van Financiën

DEN HAAG (ANP) - De 41-jarige Eelco Eerenberg wordt de nieuwe staatssecretaris van Financiën namens D66, meldt de partij. Nathalie van Berkel zou eigenlijk deze functie krijgen. Maar zij zag hier maandag van af, nadat meerdere media hadden geschreven over onjuistheden in haar cv. Later maakte Van Berkel ook bekend de Tweede Kamer te verlaten.

2 uur geleden
Erkens snapt scepsis agrarische sector over zijn aantreden

DEN HAAG (ANP) - Silvio Erkens (VVD) snapt de weifeling in de agrarische sector over zijn benoeming tot staatssecretaris van Landbouw. "Volgens mij is het aan mij om het tegendeel te bewijzen. Maar ik snap het scepticisme", zei hij donderdag voor aanvang van zijn gesprek met formateur Rob Jetten.

2 uur geleden
Jetten: kwestie-Van Berkel spijtig, maar foutjes worden gemaakt

DEN HAAG (ANP) - Aankomend premier Rob Jetten (D66) vindt het "spijtig" dat Nathalie van Berkel, tot maandag beoogd staatssecretaris Financiën, zich heeft teruggetrokken. Van Berkel vermeldde studies op haar cv die ze niet had gedaan of niet had afgemaakt. Toen bleek dat zij daarover gelogen had, trok zij zich eerst terug als beoogd staatssecretaris en een dag later als Kamerlid.

19 uur geleden
Nieuwe minister Volkshuisvesting: nieuwe steden bouwen zal moeten

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe steden bouwen "zal moeten" om de woningnood op te lossen, vindt aankomend minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66). "We moeten dat niet uitsluiten. We moeten iedereen een thuis geven. Dat is echt heel erg belangrijk", zei ze na haar kennismakingsgesprek met beoogd premier Rob Jetten.

20 uur geleden