Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Williams zet Sargeant opzij en geeft zijn auto aan Albon

Williams zet Sargeant opzij en geeft zijn auto aan Albon

MELBOURNE (ANP) - Logan Sargeant moet zijn Formule 1-auto van Williams afstaan aan teamgenoot Alexander Albon in de Grote Prijs van Australië. De teamleiding van de Britse renstal heeft deze beslissing genomen omdat het beschadigde chassis van de auto van Albon niet kan worden gerepareerd en Williams geen reservechassis voorradig heeft in Melbourne.

Williams kiest ervoor Albon te laten rijden in de enige overgebleven auto. De Thai presteerde in de eerste twee races van dit jaar beter dan Sargeant en veroverde vorig jaar 27 van de 28 WK-punten voor de renstal.

Albon crashte vrijdag in de eerste vrije training en kwam in de tweede training niet meer in actie. Monteurs hebben geprobeerd het beschadigde chassis te herstellen, maar dat is niet gelukt. Sargeant kwam de twee trainingen zonder schade door.

Reactie Sargeant

"Dit is het moeilijkste moment dat ik me kan herinneren in mijn carrière en het is absoluut niet gemakkelijk, maar ik ben hier volledig voor het team en schik me in dit besluit", zegt de jonge Amerikaan.

"Het is eigenlijk ondenkbaar in de huidige Formule 1 om geen reservechassis te hebben, maar het weerspiegelt de problemen die we afgelopen winter hebben gehad om het chassis voor de nieuwe auto op tijd klaar te hebben", lichtte teambaas James Vowles toe, "Logan zou niet moeten lijden onder een fout die hij niet heeft gemaakt, maar iedere race telt en we moeten met in potentie de beste rijder punten zien te scoren."

Meer uit Sport

Topbokser Parker onthutst na positieve dopingtest

WELLINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Nieuw-Zeelandse bokser Joseph Parker (33) kan niet verklaren waarom hij bij een dopingcontrole positief heeft getest. De voormalige wereldkampioen bij de zwaargewichten werd betrapt bij een controle voor zijn verloren partij op 25 oktober tegen de Brit Fabio Wardley. De promotor van die partij bevestigde het nieuws zonder te zeggen om welke substantie het gaat. Volgens de Britse tabloid The Sun gaat het om cocaïne.

58 minuten geleden
Beachduo Stam/Schoon begint WK met winst

ADELAIDE (ANP) - Katja Stam en Raïsa Schoon hebben zaterdag hun eerste groepswedstrijd op de wereldkampioenschappen beachvolleybal gewonnen. Het duo, dat dankzij een wildcard aan het toernooi in het Australische Adelaide mag deelnemen, versloeg de Françaises Clémence Vieira en Aline Chamereau in twee sets: 21-14 21-15.

2 uur geleden
Stolz klopt Zurek en De Boo op 1000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege op de 1000 meter moeten laten aan Jordan Stolz. De Amerikaan bleef met 1.05,66 vlak boven zijn eigen wereldrecord van 1.05,37. De Boo werd derde met 1.06,34 en was ook nog langzamer dan de Pool Damian Zurek, die een persoonlijk record van 1.06,02 reed.

7 uur geleden
Leerdam troeft Kok af op 1000 meter in wereldbeker Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege gegrepen op de 1000 meter. Leerdam versloeg in haar rit landgenote Femke Kok met een tijd van 1.12,35. Kok werd tweede met 1.12,43. Béatrice Lamarche uit Canada werd met 1.12,77 derde.

7 uur geleden
Nederlanders in schaduw van wereldrecord Loubineaud op 5000 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn niet in de buurt van het podium gekomen bij de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City. Chris Huizinga was op de vijfde plaats de beste Nederlander. De zege ging naar Timothy Loubineaud. De 29-jarige Fransman verbeterde met 6.00,23 het wereldrecord van olympisch kampioen Nils van der Poel (6.01,56), nadat de 19-jarige Tsjech Metodej Jilek daar met 6.02,78 net boven was gebleven. De Noor Sander Eitrem werd met 6.03,38 derde.

9 uur geleden
Beune wint eerste wereldbeker op 3000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune is het wereldbekerseizoen begonnen met een zege op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene kwam in Salt Lake City tot een persoonlijk record van 3.53,69 en was daarmee sneller dan Valérie Maltais (3.56,52) uit Canada en Ragne Wiklund (3.57,19) uit Noorwegen.

10 uur geleden
Nederland na nederlaag Lamens al vrijwel uitgeschakeld in BJK Cup

BENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.

17 uur geleden