Williams zet Sargeant opzij en geeft zijn auto aan Albon
MELBOURNE (ANP) - Logan Sargeant moet zijn Formule 1-auto van Williams afstaan aan teamgenoot Alexander Albon in de Grote Prijs van Australië. De teamleiding van de Britse renstal heeft deze beslissing genomen omdat het beschadigde chassis van de auto van Albon niet kan worden gerepareerd en Williams geen reservechassis voorradig heeft in Melbourne.
Williams kiest ervoor Albon te laten rijden in de enige overgebleven auto. De Thai presteerde in de eerste twee races van dit jaar beter dan Sargeant en veroverde vorig jaar 27 van de 28 WK-punten voor de renstal.
Albon crashte vrijdag in de eerste vrije training en kwam in de tweede training niet meer in actie. Monteurs hebben geprobeerd het beschadigde chassis te herstellen, maar dat is niet gelukt. Sargeant kwam de twee trainingen zonder schade door.
Reactie Sargeant
"Dit is het moeilijkste moment dat ik me kan herinneren in mijn carrière en het is absoluut niet gemakkelijk, maar ik ben hier volledig voor het team en schik me in dit besluit", zegt de jonge Amerikaan.
"Het is eigenlijk ondenkbaar in de huidige Formule 1 om geen reservechassis te hebben, maar het weerspiegelt de problemen die we afgelopen winter hebben gehad om het chassis voor de nieuwe auto op tijd klaar te hebben", lichtte teambaas James Vowles toe, "Logan zou niet moeten lijden onder een fout die hij niet heeft gemaakt, maar iedere race telt en we moeten met in potentie de beste rijder punten zien te scoren."
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
2 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
5 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
5 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
5 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
8 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
11 uur geleden