Williams plukt toptechnici weg bij rivalen in Formule 1
SPIELBERG (ANP) - Het Formule 1-team van Williams heeft vijf vooraanstaande technici weggehaald bij rivalen uit de Formule 1. Meest in het oog springende aanwinst is Matt Harman, die is aangenomen als directeur ontwerp. Hij is al 24 jaar werkzaam in de Formule 1 en werkte eerder bij Mercedes en Alpine.
De andere nieuwelingen zijn Fabrice Moncade (ex-Ferrari), Juan Molina (Haas en Red Bull), Steve Winstanley (Red Bull) en Richard Frith (Alpine). De Britse renstal neemt dit jaar in totaal 26 nieuwe mensen aan die de technische afdeling komen versterken. Het team onderstreepte de ambitie om terug te keren aan de top van de Formule 1 en weer wereldtitels te winnen.
Williams becijferde in een persmededeling dat de vijf nieuwe technische leiders goed zijn voor bij elkaar dertien wereldtitels bij de coureurs en twaalf wereldtitels bij de constructeurs.
"Ik ben blij dat we deze geweldige mensen bij Williams mogen verwelkomen" zei teambaas James Vowles. "We zijn op een missie om ons een weg terug naar het front te vechten en het feit dat we ervaren, kampioenschapwinnend talent van andere teams kunnen aantrekken, getuigt van een groot geloof in de reis die we maken."
Meer uit Sport
DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
1 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
6 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
6 uur geleden