Williams plukt toptechnici weg bij rivalen in Formule 1
SPIELBERG (ANP) - Het Formule 1-team van Williams heeft vijf vooraanstaande technici weggehaald bij rivalen uit de Formule 1. Meest in het oog springende aanwinst is Matt Harman, die is aangenomen als directeur ontwerp. Hij is al 24 jaar werkzaam in de Formule 1 en werkte eerder bij Mercedes en Alpine.
De andere nieuwelingen zijn Fabrice Moncade (ex-Ferrari), Juan Molina (Haas en Red Bull), Steve Winstanley (Red Bull) en Richard Frith (Alpine). De Britse renstal neemt dit jaar in totaal 26 nieuwe mensen aan die de technische afdeling komen versterken. Het team onderstreepte de ambitie om terug te keren aan de top van de Formule 1 en weer wereldtitels te winnen.
Williams becijferde in een persmededeling dat de vijf nieuwe technische leiders goed zijn voor bij elkaar dertien wereldtitels bij de coureurs en twaalf wereldtitels bij de constructeurs.
"Ik ben blij dat we deze geweldige mensen bij Williams mogen verwelkomen" zei teambaas James Vowles. "We zijn op een missie om ons een weg terug naar het front te vechten en het feit dat we ervaren, kampioenschapwinnend talent van andere teams kunnen aantrekken, getuigt van een groot geloof in de reis die we maken."
Meer uit Sport
BAKOE (ANP/RT) - Lewis Hamilton ziet niets in het toevoegen van een sprintrace bij de Grote Prijs van Monaco. "Het slaat nergens op", zei de zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1 op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Een sprintrace is niet de oplossing voor een circuit als in Monaco. Daar moet iets anders voor worden bedacht om het spannend te maken."
4 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen is zeer te spreken over het besluit van Red Bull om Isack Hadjar te behouden. De Formule 1-renstal legde de Fransman nu al vast voor het volgende seizoen. "Het is een volkomen logisch besluit. Isack verdient dat stoeltje", liet Verstappen optekenen op de website van de Formule 1. "Ik denk dat het voor iedereen goed is. Ik kan prima met Isack opschieten en het is goed voor de continuïteit in het team", aldus de viervoudig wereldkampioen.
4 uur geledenBAKOE (ANP) - De Franse Formule 1-coureur Pierre Gasly is geschrokken van de vele haatberichten die hij kreeg op zijn sociale media na de Grote Prijs van Spanje in Madrid. Ook zijn vriendin en familie werden bedreigd, zegt de coureur van Alpine op de vaksite the-race.com. "Ik ben een topsporter, dus ik weet dat ik in de spotlights sta. Maar de omvang van de bedreigingen en aanvallen was volstrekt ongepast."
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Filippo Ganna heeft met Italië voor het eerst de gemengde ploegentijdrit gewonnen op de WK wielrennen. De tweevoudig individuele wereldkampioen tijdrijden veroverde met Mattia Cattaneo, Matteo Sobrero, Elisa Longo Borghini, Vittoria Guazzini en Monica Trinca Colonel in Montreal het goud in 51.32 minuten. Frankrijk, met onder anderen Bruno Armirail (Visma-Lease a Bike), was ruim acht seconden langzamer. Zwitserland pakte de laatste podiumplek.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese atletiekbond heeft het prijzengeld voor de eerstkomende EK outdoor aanzienlijk verhoogd. Er is een recordbedrag van 3,5 miljoen euro beschikbaar voor de atleten op de titelstrijd in 2028 in de Poolse stad Chorzów. Dat is 3 miljoen meer dan op de voorgaande twee EK's.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - Marcel Hirscher (37) heeft voor het eerst in acht maanden weer op zijn ski's gestaan. Dat meldde de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) dinsdag op de eigen site. De voormalige Oostenrijkse skikampioen zou in februari van dit jaar voor Nederland naar de Olympische Winterspelen in Milaan gaan, maar liet in januari weten de Spelen niet te gaan halen vanwege zijn fitheid. Hij was op dat moment herstellende van een kruisbandblessure.
1 dag geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe de goede lijn door te trekken na zijn podiumplaats in Spanje anderhalve week geleden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde in Madrid op de tweede plaats, achter de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli.
1 dag geleden