Williams plukt toptechnici weg bij rivalen in Formule 1
SPIELBERG (ANP) - Het Formule 1-team van Williams heeft vijf vooraanstaande technici weggehaald bij rivalen uit de Formule 1. Meest in het oog springende aanwinst is Matt Harman, die is aangenomen als directeur ontwerp. Hij is al 24 jaar werkzaam in de Formule 1 en werkte eerder bij Mercedes en Alpine.
De andere nieuwelingen zijn Fabrice Moncade (ex-Ferrari), Juan Molina (Haas en Red Bull), Steve Winstanley (Red Bull) en Richard Frith (Alpine). De Britse renstal neemt dit jaar in totaal 26 nieuwe mensen aan die de technische afdeling komen versterken. Het team onderstreepte de ambitie om terug te keren aan de top van de Formule 1 en weer wereldtitels te winnen.
Williams becijferde in een persmededeling dat de vijf nieuwe technische leiders goed zijn voor bij elkaar dertien wereldtitels bij de coureurs en twaalf wereldtitels bij de constructeurs.
"Ik ben blij dat we deze geweldige mensen bij Williams mogen verwelkomen" zei teambaas James Vowles. "We zijn op een missie om ons een weg terug naar het front te vechten en het feit dat we ervaren, kampioenschapwinnend talent van andere teams kunnen aantrekken, getuigt van een groot geloof in de reis die we maken."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.
49 minuten geledenMADRID (ANP) - Een crash van de Thaise coureur Tasanapol Inthraphuvasak tijdens de eerste vrije training van de Formule 2 in Madrid op vrijdag heeft de discussie gevoed of het nieuwe circuit in Madrid niet te gevaarlijk is. De wagen raakte in bocht 19 de vangrail en vatte vlam. De coureur kon op tijd de auto verlaten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Beachvolleyballer Stefan Boermans vormt voortaan weer een team met Yorick de Groot. Dat meldt de Nederlandse volleybalbond Nevobo.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka (28) voelde zich voor het bereiken van de finale van de US Open naar eigen zeggen wanhopig. De Belarussische gaat in New York op voor de vierde finale op rij, nadat ze in de nacht van donderdag op vrijdag in de halve finale afrekende met de Amerikaanse Jessica Pegula.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Elena Rybakina staat zaterdag in de finale van de US Open. De tennisster uit Kazachstan versloeg in de halve finale de Amerikaanse Coco Gauff in drie sets: 3-6 6-4 6-4.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de US Open. De 28-jarige tennisster uit Belarus versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula in de halve finale van het grandslamtoernooi in New York in twee sets: 7-5 6-2. Sabalenka is de nummer 1 van de wereld en de titelverdedigster. Ze kan zondag voor de derde achtereenvolgende keer de US Open winnen.
12 uur geledenMONTRÉAL (ANP) - Demi Vollering is de kopvrouw van de Nederlandse selectie voor de WK wielrennen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in het Canadese Montréal. Dat heeft de KNWU donderdag bekendgemaakt. De winnares van de Tour de France heeft een lange erelijst, maar wereldkampioen werd ze nog nooit.
1 dag geleden