
Williams opnieuw ritwinnaar in Ronde van Groot-Brittannië
BARNSLEY (ANP) - De Britse wielrenner Stephen Williams heeft ook de derde etappe van de Ronde van Groot-Brittannië gewonnen. Het was een rit van Sheffield naar Barnsley over 166 kilometer. Williams, die rijdt voor Israel - Premier Tech, had woensdag ook al de tweede etappe gewonnen en was de derde rit als klassementsleider begonnen.
In de finale waren er enkele klimmetjes. In de sprint, die ook licht bergop ging, hield Williams de Fransman Paul Magnier achter zich. De Italiaan Edoardo Zambanini passeerde als derde de finish, net voor de Nederlander Jelte Krijnsen. Williams behoudt uiteraard de leiderstrui. De Tour of Britain eindigt zondag.
De 28-jarige Welshman Williams, eerder dit jaar winnaar van de Waalse Pijl, boekte zijn zege in waar herfstweer. Wind, buien, mist en kille temperaturen teisterden het steeds kleiner wordende peloton. Ook olympisch kampioen Remco Evenepoel moest 20 kilometer voor de streep voorin afhaken. Op de laatste helling probeerde de Brit Tom Pidcock vooraan weg te rijden. Maar uiteindelijk bleek Williams in de sprint de sterkste voor Magnier, de winnaar van de eerste etappe.
In het klassement heeft Williams nu zestien seconden voorsprong op zijn eerste achtervolger, de jonge Schot Oscar Onley.
Meer uit Sport
LAGUNAS DE NEILA (ANP/BELGA) - Wielrenner Isaac del Toro heeft de Ronde van Burgos op zijn naam geschreven. De Mexicaan liep in de vijfde en laatste etappe een lekke band op toen hij bezig was aan de slotklim van de Lagunas de Neila. Toch kwam de eindzege van de renner van UAE Emirates niet in gevaar.
14 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP) - De Nederlandse hockeyvrouwen zijn prima begonnen aan het Europees kampioenschap in Mönchengladbach. Het team van bondscoach Raoul Ehren versloeg Ierland met 2-0. Eerder op zondag wonnen de Nederlandse mannen al met 3-0 van Spanje. Beide Oranjeteams verdedigen hun titel.
15 uur geledenBUKOWINA TATRZANSKA (ANP) - Wielrenner Victor Langellotti heeft de zesde etappe van de Ronde van Polen gewonnen. De Monegask van Ineos Grenadiers was na een rit over 147,5 kilometer met start en finish in Bukowina Tatrzanska de snelste in een sprint bergop.
15 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben op het Europees kampioenschap in Mönchengladbach hun eerste groepsduel gewonnen. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmée versloeg Spanje met 3-0.
18 uur geledenCHENGDU (ANP) - Handboogschutter Mike Schloesser heeft goud veroverd op het onderdeel compound bij de Wereldspelen in het Chinese Chengdu. In de finale versloeg de 31-jarige Limburger de Amerikaan Curtis Broadnax na vijf perfecte series van 30 punten met 150-148. De titel op de World Games, een toernooi voor niet-olympische sporten, was de enige die nog ontbrak op de erelijst van Schloesser.
21 uur geledenZAKOPANE (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft de vijfde etappe van de Ronde van Polen op zijn naam geschreven. De 20-jarige Brit van Visma - Lease a Bike was na 206 kilometer tussen Katowice en Zakopane oppermachtig in de sprint van een grote groep.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Wout van Aert slaat het WK in Rwanda en EK in Ardèche over. "Het is een druk seizoen geweest", vertelt de Belg van de Nederlandse ploeg Visma - Lease a Bike bij Sporza. "Daarom hebben we ervoor gekozen om mijn seizoen na de Super 8 Classic te beëindigen en te passen voor het WK en het EK. Maar in het najaar zitten zeker nog een paar mooie doelen. Dat is gelukt met deze kalender, denk ik."
1 dag geleden