Williams in vijf kwartier kansloos tegen Osaka op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Serena Williams is gestrand in de halve finales van de Australian Open in een poging haar 24e grandslamtitel te veroveren. De 39-jarige Amerikaanse, als tiende geplaatst in Melbourne, was kansloos tegen de Japanse Naomi Osaka: 3-6 4-6.
De 23-jarige Osaka, nummer 3 van de wereld, kwam geen moment in de problemen en speelde nagenoeg foutloos en met veel druk. Ze had 1 uur en 15 minuten nodig om Williams te verslaan.
Osaka benutte 100 procent van haar breakpoints, Williams slechts 29 procent. Over de hele partij wist Williams maar vier punten op de opslag van de Japanse, die wel acht dubbele fouten sloeg, te pakken.
Margaret Court
Williams hoopte in Melbourne de Australische Margaret Court, goed voor 24 grandslamtitels, eindelijk te evenaren. Vier jaar geleden won de Amerikaanse routinier in Australië voor het laatst een grand slam. Sindsdien verloor ze vier finales, waaronder in 2018 op de US Open tegen Osaka.
Osaka is drievoudig winnares van een grandslamtoernooi en staat in Australië voor het eerst op de baan sinds haar overwinning vorig jaar op de US Open. Ze kampte daarna met hamstringklachten. Ze strandde vorig jaar in Melbourne al in de derde ronde.
Fans
De tegenstandster van Osaka in de finale komt uit de partij tussen de Amerikaanse Jennifer Brady en de Tsjechische Karolina Muchova, die later donderdag wordt gespeeld. De finale staat voor zaterdag op het programma.
Tijdens de laatste dagen van de Australian Open zijn per sessie 7477 fans welkom in de Rod Laver Arena. Dat is bijna de helft van de totale capaciteit van het centercourt. De organisatie meldt dat het dragen van een mondkapje verplicht is op plekken waar het houden van voldoende afstand niet mogelijk is.
De afgelopen vijf dagen was publiek niet welkom op Melbourne Park na een lockdown in de staat Victoria.
Meer uit Sport
DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
3 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
8 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
8 uur geleden